čtvrtek
11. července 2024
svátek slaví Olga

Co se děje

Co se děje, zprávy

Startuje veřejná výzva pro české umělce

ČR-ZAHRANIČÍ: Česká centra a Kancelář generálního komisaře vyhlašují otevřenou výzvu pro umělce a projekty s cílem podílet se na kulturním programu českého národního pavilonu na světové výstavě EXPO 2025.

Autor článku: 
ČTK

Projekty vybrané odbornou porotou mohou získat až stoprocentní finanční podporu, včetně nákladů na dopravu, ubytování a honorář. Zájemci mají možnost ucházet se o jedinečnou příležitost prezentovat Česko na největší akci této dekády do 10. září 2024.

“Naši účast na světové výstavě bereme velice vážně, proto klademe důraz na to, abychom se prezentovali co nejkomplexněji. V Japonsku chceme vedle špičkové architektury a inovativního designu českého národního pavilonu přirozeně prezentovat české firmy i české umělce a zajímavé projekty. Kulturní program se bude konat zejména v interiérových prostorách auditoria pavilonu, které pojme až 240 návštěvníků. Jsme velmi zvědaví, kdo se do kulturní výzvy bude chtít zapojit, a na všechny přihlášky se opravdu těšíme,” říká generální komisař české účasti na EXPO 2025 Ondřej Soška a doplňuje: “Pevně věřím, že kulturní program v našem pavilonu nebude pouze estetickým zážitkem pro japonské návštěvníky, ale i inspirací pro celosvětové publikum na EXPO 2025.“

Výzva je otevřená pro individuální tvůrce, umělecké soubory a subjekty především z oblasti současného divadla, tance, hudby a příbuzných žánrů s prokazatelnou mezinárodní zkušeností. Žadatelé musí mít české státní občanství nebo trvalý pobyt v Česku, přičemž výjimky mohou být uděleny cizincům působícím v českých uměleckých kolektivech. Důležitá je také schopnost efektivně anglicky komunikovat s japonskými organizátory a partnery.

Mezi kritéria, která porota při výběru zohlední, patří vedle programové kvality projektu zejména česko-japonská kulturně-umělecká vazba a možnosti kofinancování, dále pak inovativnost, využití moderních technologií nebo environmentální udržitelnost. Inspiraci mohou umělci najít i v plánovaných osmi tematických blocích EXPA 2025. Ty se budou formou konferencí a workshopů věnovat tématům jako kulturní pospolitost, mobilita a smart cities, udržitelnost a spotřeba, zdraví a well-being, vzdělání a hry, bezpečnost a lidská práva, ekologie a ochrana přírody či SDGs a budoucí společnost.

"Naším cílem je připravit kulturní program, který představí Česko jako zemi s bohatou kulturní tradicí, inspirativním současným uměním a otevřenou k tvůrčí reflexi současných celospolečenských trendů. Výzva vzájemně propojuje základní atributy českého kulturního programu – tvůrčí kreativitu a talent – s ústředním tématem výstavy Vytváření budoucí společnosti pro naše životy. Jsem velmi rád, že prostřednictvím výzvy se otevírají dveře pro české umělce a umělecká uskupení oslovit japonské i mezinárodní publikum na EXPO 2025 v Ósace," dodává programový ředitel české účasti na EXPO 2025 Přemysl Pela.

EXPO 2025 se uskuteční od 13. dubna do 13. října 2025 na umělém ostrově Jumešima v japonské Ósace a přivítá skoro třicet milionů návštěvníků, z nichž 85 procent bude pocházet přímo z Japonska. Ústředním tématem výstavy je Vytváření budoucí společnosti pro naše životy. Kulturní program českého národního pavilonu bude reflektovat téma Talent a kreativita pro život, s důrazem na český talent a inovaci.

Podrobnější informace o výzvě, technické specifikace prostor českého národního pavilonu a další detaily jsou k dispozici zde. Přihlašovací formulář mohou zájemci vyplnit od 9. července do 10. září 2024. Odborná porota následně provede vyhodnocení projektů a Kancelář generálního komisaře a Česká centra zveřejní výsledky nejpozději v první polovině října 2024.

Odborní partneři kulturní výzvy

Odbornými partnery kulturní výzvy jsou Institut umění - Divadelní ústav, příspěvková organizace Ministerstva kultury podporující prezentaci živého umění v zahraničí, a servisní organizace Nová síť podporující živé umění a otevřenou kulturu. Nová síť je mimo jiné správcem Českého kulturního networku Nová síť, který sdružuje více než 30 organizací napříč regiony Česka.

 

Praga Magica aneb poznejte Prahu, jak jste ji nikdy nezažili!

PRAHA: Nová interaktivní výstava Praga Magica zprostředkovává svým návštěvníkům jedinečnou procházku Prahou, a to v prostorách nově zrekonstruovaného domu U Červené lišky na Staroměstském náměstí. Dominanty Prahy i známá pražská místa spatří z naprosto nevšedních perspektiv a navštíví magická zákoutí, ve kterých mohou hrát i svůj interaktivní příběh. Poznejte Prahu, jak jste ji nikdy neviděli!

Autor článku: 
Praga Magica

Orchestr BERG osvěží léto premiérovým open air koncertem v Kateřinské zahradě

PRAHA: Výjimečná letní akce se uskuteční v pondělí 15. července v málo známé Kateřinské zahradě v Praze. Orchestr BERG tu uvede open air koncert se světovou premiérou čtyř nových kompozic vytvořených na společnou objednávku čtyř středoevropských ansámblů specializovaných na současnou hudbu. Pro velký zájem se o den dříve uskuteční otevřená generální zkouška. Vstup na oba večery je volný, ale pouze s rezervací míst. Open air koncertu předchází komentované procházky okolí.

15.07.2024
Autor článku: 
Eva Kesslová

Když vloni v létě čtyři mladí skladatelé navštívili společně s hudebníky Orchestru BERG Kateřinskou zahradu, byli okouzleni jejím nenápadným půvabem. Katarzyna Krzewińska (PL), Máté Balogh (HU), Samuel Hvozdík (SK) a Ian Mikyska (CZ) zvítězili v otevřené výzvě pro skladatele do 35 let, jejímž výsledkem jsou nové kompozice volně inspirované tématy udržitelnosti a soužití člověka s přírodou. V každé zemi vybírala odborná porota na základě přihlášených projektů, s přihlédnutím ke kvalitě jejich dosavadní tvorby. V té české byli skladatelé Slavomír Hořínka, Ondřej Adámek a také Peter Vrábel, umělecký šéf Orchestru BERG.

Součástí Orchestru BERG se na necelý týden stanou dva hudebníci partnerského UMZE Ensemble z Budapešti. Aurél Holló je mimo jiné členem mezinárodně proslulého souboru Amadinda Percussion Group, Péter Szücs je jedním z nejvýznamnějších maďarských klarinetistů, který se věnuje současné hudbě. Dva z hudebníků Orchestru BERG se hned následující den po pražském koncertě vydají do Varšavy, kde se stanou součástí Hashtag Ensemble. V každé zemi se koná setkání s místní uměleckou komunitou – především se skladateli a hudebníky. To pražské bude symbolicky ve vile Amerika, sídle Muzea Antonína Dvořáka, které je za zdí Kateřinské zahrady, přímo u místa koncertu.

Orchestr BERG se zaměřuje na současnou hudbu a podporu českých skladatelů především mladších generací. Hudbu kombinuje s filmem, tancem, divadlem nebo výtvarným uměním, své posluchače často zve do netradičních prostor. Ve světové premiéře uvedl již více než dvě stovky nových děl, jeho působení je tak pro vývoj české hudební scény naprosto zásadní. Za dobu své existence si Orchestr BERG vybudoval pověst špičkového tělesa, které se s odvahou a kreativitou pouští do těch nejnáročnějších projektů v oblasti současné hudby. V roce 2021 získal pro Českou republiku po půl století prestižní cenu Prix Italia. www.berg.cz

 

RENEWABLE MUSIC | … letní open air – hudba ve skryté zahradě

pondělí 15. července 2024, 20:00, Kateřinská zahrada

při nepřízni počasí: 20:15, kostel Nejsv. Salvátora u Karlova mostu

18:00 – komentované procházky

(Zapomenutý Albertov, Tajemné Nové Město pražské, O brutalismu a tak)

 

veřejná generální zkouška

neděle 14. července od 19:30 | Kateřinská zahrada – při nepříznivém počasí se nekoná

 

světová premiéra čtyř nových kompozic určených nejen do plenéru:
Máté Balogh (HU) – Thoreau Second Hand. In memoriam Alvin Lucier
Samuel Hvozdík (SK) – Stigma
Katarzyna Krzewińska (PL) – Green&Blue | Dreamin'
Ian Mikyska (CZ) – Forest/Trees

 

Orchestr BERG & hosté: UMZE Ensemble
Peter Vrábel – dirigent
Jan Komárek – light design


PARTNEŘI: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Svaz polských skladatelů a Hashtag Ensemble (PL), Waves Bratislava a EnsembleSpectrum (SK), UMZE Ensemble (HU)


PODPORA: Evropská unie prostřednictvím programu Kreativní Evropa, Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Praha 1, SoundCzech / Institut umění / Národní plán obnovy, Partnerství OSA, Fond na podporu umenia, BENU - síť lékáren 

MEDIÁLNÍ PODPORA: KlasikaPlus, Classic Praha, Český rozhlas, HISvoice, Harmonie

Skladby vznikly na objednávku projektu “Renewable Music. V4 Composers for Sustainability” financovaného Evropskou unií v rámci programu Creative Europe 2021-2027. Názory vyjádřené jsou názory autora a neodráží nutně oficiální stanovisko Evropské unie či Evropské výkonné agentury pro vzdělávání a kulturu (EACEA). Evropská unie ani EACEA za vyjádřené názory nenese odpovědnost.

Šumava Litera nabízí bohatý prázdninový program

ŠUMAVA: Kdy je lepší čas se dozvědět něco nového, než o prázdninách? Šumavští spisovatelé a další literární nadšenci dělají vše proto, abyste vy, fanoušci Šumavy a čtenáři, mohli zažít zajímavé a naplněné prázdniny.  Během letošního léta nabízí Šumava Litera hned dva festivaly:

V červenci v rámci Vimperského festivalového týdne ve Freyungu se můžete každý den od 8. do 12. července zúčastnit pestrého programu, ať už si vyberete vernisáž, přednášku, workshop, kvíz, setkání spolků nebo výstavu.

A o víkendu 2.–3. srpna se ve Čkyních můžete dozvědět něco o židovské kultuře v rámci Festivalu Šalom.

Podrobnější program obou festivalů viz stránky Šumava Litera > Program (sumava-litera.eu).

od 08.07.2024 do 31.07.2024
Autor článku: 
Za Spolek Šumava Litera: Zuzana Rampichová, Martin Sichinger

A pokud nemáte příležitost navštívit festival, třeba si najdete čas na některou z přednášek:

V Městské knihovně Vimperk si můžete ve středu 17. července od 17 hodin můžete přijít poslechnout první přednášku na téma: Co bývalo ve Vimperku a na co jsme pořád hrdí. Pavel Fencl bude vyprávět o našem lékárníkovi doktoru Budínském za šumivého doprovodu šumavského bylinného.

Druhá přednáška se koná ve středu 31. července od 17 hodin. Na fungování sociálního ústavu v Hrabicích bude vzpomínat jeho dlouholetý ředitel Jiří Toušl.

V pátek 26. července od 17 hodin přijďte na promítání filmu Sklo v proměnách času“ do Muzea na Kvildě. Po 90 minutové projekci v češtině tu bude besedovat s diváky sám autor Heinrich Vierlinger.

Všechny akce jsou pro návštěvníky zdarma J.

Šumava Litera, za podpory agentury Euregio, se snaží propojit milovníky šumavských témat, autory, vydavatele a čtenáře. I vy se můžete aktivně zapojit a nominovat některou z knih vydaných o Šumavě, která ještě unikla našemu týmu. Tři knihy v užší nominaci každé kategorie budou oznámeny už 15. 9.

Nová archeologická výstava v Muzeu východních Čech v Hradci Králové přiblížuje keltskou éru (nejen) východní Čech

HRADEC KRÁLOVÉ: Od 28. června je v Muzeu východních Čech v Hradci Králové přístupná nová archeologická výstava s názvem „Na okraji Keltského světa“, která přibližuje poslední čtyři staletí před naším letopočtem, tzv. mladší dobu železnou neboli epochu Keltů. Výstava se zaměřuje region východních Čech s lehkým přesahem i do okolních oblastí a představuje různé způsoby využití krajiny tehdejší společností.

od 28.06.2024 do 27.04.2025
Autor článku: 
Lucie Peterková

Výstava umístěná v lapidáriu se skládá ze tří na sebe navazujících částí:

První část přiblíží mladší dobu železnou / laténskou a odpovídá na otázky čím je charakteristická, co stojí na počátku tohoto období a jak vlastně končí, jak se tehdy žilo, v čem se bydlelo, jak Keltové pohřbívali a čím se daná doba odlišovala oproti předcházejícím a nadcházejícím obdobím historie. Pro pochopení využití krajiny je vysvětlen rozdíl mezi tzv. jádry a periferními oblastmi.

 

Druhá část se detailně věnuje třem příkladům laténských lokalit ve východních Čechách. Jde o dvojici sídlišť a jediné východočeské oppidum – České Lhotice. Jejich prostřednictvím se lez seznámit s různým způsobem života Keltů na odlišných typech sídelních lokalit.

 

Třetí část představí další periferie východních Čech se stopami po mladší době železné, tedy místa mimo hlavní sídelní regiony. Jsou to oblasti Náchodska, Trutnovska, Novobydžovska i hradeckého návrší. Představeny budou lidské aktivity v Českém ráji i důležitost této lokality jak pro tehdejší obyvatele, tak pro dnešní archeology.

 

Interaktivní prvky výstavy přibližuje autorka a kurátorka Kateřina Čechácková: „Při vstupu do výstavy jsme připravili video s 3D modelem jedinečné zoomorfní spony z časné doby laténské, tzv. gryfí spony z Hlušiček. Dalším zpestřením jsou audio citáty antických autorů, kteří se o Keltech zmiňují či 3D model keltského obydlí, tzv. polozemnice. Další video obsahuje rekonstrukci podoby největšího oppida na našem území – Závisti u Prahy.  Připravili jsme i galerii představující zcela unikátní objev z Náchodska, kterým je pravděpodobná keltská svatyně. Pro odlehčení se návštěvníci budou moci v závěru zaposlouchat do tónů karnyxu, keltské bojové trubky.

 

K výstavě také vznikne story mapa s tématem Českého ráje v rámci mladší doby železné. Její zveřejnění je naplánováno po letních prázdninách. 

 

Výstava potrvá do 27. dubna 2025. Součástí výstavy budou různé doprovodné akce a komentované prohlídky. První se uskuteční 3. srpna 2024 od 15 hodin.

 

Národní kolo Mezinárodní mírové výtvarné soutěže pro děti má už své vítěze

PRAHA: Dne 22. června 2024 se ve Vnitroblocku na Praze 7 uskutečnila slavnostní ceremonie předávání cen a certifikátů národního kola Mezinárodní výtvarné mírové soutěže, kterou pořádá Mezinárodní mírová skupina žen (IWPG). Tato událost přilákala přes 60 hostů z celé České republiky, včetně účastníků české i ukrajinské národnosti. Samotné soutěže se účastnilo 179 dětí ve věku od 7 do 18 let, které byly rozděleny do čtyř věkových kategorií, přičemž vítězové z každé kategorie postupují do Mezinárodního kola v Soulu.

Autor článku: 
Nikol Králová

Ceremonie byla obohacena projevem známé youtuberky Justýny Koubové. Ta vyzvala děti a mladé lidi, aby se nebáli vyjádřit svůj hlas a odvahu měnit svět k lepšímu. Umělecké snahy a výkony dětí ocenila také známá malířka Irena Procházková, která působila jako porotkyně této soutěže. Její slova uznání a podpory přidaly ceremonii na významu a inspiraci. Slavnostní atmosféru podpořily také gratulace formou videopříspěvků od vládní zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Šimáčkové Laurenčíkové a hudební skupiny Kalush Orchestra, kteří vyjádřili svůj obdiv a povzbuzení všem mladým umělcům.


Cílem Mezinárodní výtvarné mírové soutěže je zvýšit povědomí o míru mezi dětmi a mladými lidmi, kteří jsou nositeli naděje na vytvoření lepšího světa. Soutěž povzbuzuje k
předávání kultury míru budoucím generacím po celém světě a pomáhá mladým lidem uvědomit si svůj hlas, svou roli a svůj vliv i skrze výtvarnou tvorbu.

IWPG (Mezinárodní mírová skupina žen) je nezisková organizace zaměřená na podporu míru a práv žen a dětí prostřednictvím mezinárodního práva, vzdělávacích a kulturních aktiv.

 

http://www.iwpg.org

Hlasujte pro sbírku, my ji podpoříme finančně

ČR: 14 finalistů postoupilo do druhého kola soutěže MÁME VYBRÁNO. Přesně 14 veřejných sbírek na památky teď potřebuje právě váš hlas. Do konce srpna můžete rozhodnout, mezi které projekty rozdělí Institut pro památky a kulturu částku minimálně 150 tisíc korun.

Autor článku: 
Zuzana Richterová

Šlechtické rezidence a církevní stavby jsou motivem letošního ročníku soutěže MÁME VYBRÁNO. Z více než 300 projektů jich postoupilo do druhého kola 14, každý kraj reprezentuje jedna sbírka na památky. A vyhlašovatelé v nich shánějí finanční prostředky právě především na obnovu aristokratických sídel, kaplí, kostelů nebo fary.

Jedinou výjimku tvoří obnova a oprava hrázděného domu v Kraslicích, za kterým stojí Spolek přátel města Kraslice. Přispívá tu kraj i město, prostor ale dostává také veřejnost – právě to je jedním z cílů soutěže MÁME VYBRÁNO. Chce ukazovat na jednotlivé sbírky, upozorňovat na práci, která stojí za každým unikátním projektem záchrany, a inspirovat ostatní.

Mezi vyhlašovateli jsou spolky, obce, firmy i římsko-katolická církev. „Sbírky nejen pomáhají ve chvíli, kdy veřejné zdroje nedostačují, ale jsou také příležitostí, aby si lidé k místu vytvořili vztah – ze zkušenosti víme, že pokud rodina přispěje na obnovu památky, stává se součástí jejího příběhu, zajímá se o její další směřování. Veřejné sbírky aktivují jednotlivce i celé skupiny,“ říká ředitel Institutu pro památky a kulturu Aleš Kozák.

Soutěž MÁME VYBRÁNO pokračuje po celé letní prázdniny, hlasovat můžete do 31. srpna. Poměr hlasů rozhodne o tom, jak Institut rozdělí mezi sbírky finanční odměnu. V posledních letech se jedná alespoň o 150 tisíc korun. Slavnostní vyhlášení se bude konat v polovině září na půdě Ministerstva kultury v Praze. Hlasujte na www.mamevybrano.cz.

 

Mezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře

PRAHA: Pražská konzervatoř pořádá od 2. do 12. července 2024 již tradiční Mezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře, kterých se letos zúčastní 34 aktivních účastníků ze 14 zemí světa. Vyučovat zde budou špičkoví pedagogové-koncertní umělci s mezinárodním renomé. V rámci kurzů proběhne i několik koncertů, na které vás srdečně zveme. Všechny jsou zdarma a probíhají v krásných prostorách pražských koncertních sálů.

Autor článku: 
Milan Langer

2 .7. 2024 v 19:30 hod. 
zahajovací koncert kurzů v Koncertním sále Pražské konzervatoře (Na Rejdišti 1), na kterém po slavnostním zahájení a představení lektorů a účastníků kurzů vystoupí vynikající sedmnáctiletý Semjon Yakimov, několikanásobný laureát soutěžní přehlídky Mladý klavír Pražské konzervatoře a držitel Ceny spolku Jednota pro zvelebení hudby v Čechách „Talent Mladého klavíru 2023“.

10. 7. 2024 v 18:00 hod.
v inspirativním prostředí Smetanova muzea (Novotného lávka 1)
– první koncert účastníků kurzů.

 

11. 7. 2024 v 18:00 hod.
v nádherně zrekonstruovaném Komorním sále Pálffyovského paláce (Valdštejnská 14) 
– druhý koncert účastníků kurzů.

 

12. 7. 2024 v 17:00 hod.
Koncertním sále Pražské konzervatoře (Na Rejdišti 1)
– závěrečný koncert nejlepších účastníků kurzů spojený s předáváním diplomů za účast.

Na všechny koncerty jste srdečně zváni!

Programy těchto koncertů najdete vždy těsně před jejich konáním na webových stránkách kurzů.

V případě vašeho zájmu máte možnost zúčastnit se i jako pasivní účastníci našich klavírních kurzů v kterékoliv třídě našich pěti vynikajících lektorů: Ivo Kahánka, Martina Kasíka, Avedise Kouyoumdjiana, Milana Langera a Libora Nováčka.

Bližší informace – jako např. rozvrh lekcí a repertoár jednotlivých účastníků kurzů najdete na webových stránkách kurzů.

 

Milan Langer, vedoucí klavírního oddělení Pražské konzervatoře,
jednatel Mezinárodních letních klavírních kurzů Pražské konzervatoře 2024.

Rada Ústeckého kraje vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ředitele Knihovny Ústeckého kraje, příspěvkové organizace

ÚSTECKÝ KRAJ: Charakteristika vykonávané činnosti:

·  řídící a manažerská činnost příspěvkové organizace

·  funkční období na dobu určitou – jmenování na dobu šesti let, s možností prodloužení až na dobu neurčitou

Autor článku: 
Ústecký kraj

Platové zařazení:

Řídí se zákonem č. 262/2006 Sb., zákoník práce a nařízením vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě; platová třída 13, příplatek za vedení, možnost osobního ohodnocení a dvakrát ročně odměny.

 

Požadovaný nástup do funkce:

dle dohody

 

Požadavky:

·       ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu (zaměřené na knihovnictví, informační studia či management v kultuře výhodou)

·       státní občanství ČR, popř. občan cizí státní příslušnosti s trvalým pobytem v ČR

·       trestní bezúhonnost

·       nejméně tříletá praxe v řízení pracovních týmů

·       znalost principů fungování a hospodaření příspěvkové organizace územního samosprávného celku

·       základní znalost oborové legislativy

·       velmi dobré organizační, komunikační a řídící schopnosti

·       samostatnost a časová flexibilita

 

Výhodou:

  • znalost podmínek provozování veřejných knihovnických a informačních služeb

·       orientace v oblasti dotační politiky ČR, Evropské unie a dalších subjektů včetně projektového řízení

·       aktivity v profesních orgánech a komisích, publikační činnost v oboru

·       řidičský průkaz skupiny B

·       znalost anglického či německého jazyka na komunikační úrovni

 

Přihláška do výběrového řízení musí obsahovat:

·       označení výběrového řízení

·       jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, kontaktní adresu, číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního příslušníka, kontaktní telefon, e-mail, datum a vlastnoruční podpis

 

K přihlášce je nutno připojit:

  • životopis obsahující údaje o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech

·       členství v orgánech profesních organizací, odborných komisích, jako přílohu přehled případné publikační činnosti

·       vlastní koncepce řízení a další rozvoj Knihovny Ústeckého kraje, příspěvková organizace, v rozsahu max. 6 stran A4

  • ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání
  • originál výpisu z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce
  • písemný souhlas se zpracováním, uchováním a poskytnutím osobních údajů třetím osobám pro účely výběrového řízení, a to po celou dobu trvání výběrového řízení

 

Obálku s přihláškou a požadovanými doklady s označením

“VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – NEOTVÍRAT – KUK“

je nutné podat tak, aby ji vyhlašovatel obdržel nejpozději dne 14. 8. 2024 na adresu:

 

Krajský úřad Ústeckého kraje

Odbor kultury a památkové péče

Velká Hradební 3118/48

400 02 Ústí nad Labem

 

Kontaktní osoba: Ing. Martin Kohl, vedoucí odboru kultury a památkové péče, tel. č.: +420 475 657 286, e-mail: kohl.m@kr-ustecky.cz

 

Upozornění:

Výběrové řízení je dvoukolové. Kandidáti v prvním kole budou oslovení k testu manažerských schopností pro ředitele příspěvkových organizací. Do druhého kola budou vybraní účastníci přizváni k osobnímu pohovoru.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu či nevybrat žádného uchazeče.

Po ukončení výběrového řízení bude dokumentace zaslána neúspěšným uchazečům zpět.



 

 

Aerofilms na KVIFF kupuje pěti cenami ověnčené Až na věky

ČR-ZAHRANIČÍ: Distribuční společnost Aerofilms představuje horkou novinku z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Do kin uvede vztahové drama Až na věky, které nadchlo diváky (nejen) ve Velkém sále Hotelu Thermal.

Autor článku: 
Beata Mrazíková

Celovečerní debut režisérky Lilji Ingolfsdottir získal v Hlavní soutěži 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech hned pět ocenění. Norský snímek získal tři nestatutární ocenění – Cenu ekumenické poroty, Cenu Europa Cinemas Labelu a Cenu FIPRESCI – i Zvláštní cenu poroty. Za svůj výkon si odváží Cenu za ženský herecký výkon i herečka Helga Guren. Emocionálně silné drama, sledující rozpad jednoho vztahu, vyniká precizním režijním zpracování i výjimečným výkonem hlavní ženské představitelky.

„Ihned po premiéře, rekordních ovacích ve stoje a skvělých reakcích ve Velkém sále jsme věděli, že tenhle film chceme uvést v kinech a okamžitě jsme začali jednat s producenty. Jsme nadšeni, že můžeme tenhle neskutečné výstižný a autentický klenot představíme českým divákům. Pětici ocenění pak vnímáme jako perfektní třešničku na dortu,“ říká ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle. Až na věky se v českých kinech objeví v průběhu druhé poloviny letošního roku.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Co se děje