sobota
4. prosince 2021
svátek slaví Barbora

O nás

Místní kultura je zpravodajské a publicistické médium, které informuje o kulturních událostech z domova, představuje tvůrčí osobnosti a věnuje se tématům z kulturního i společenského života v souvislostech.  

Webové stránky jsou denně aktualizované a přinášejí velké množství článků, zpráv, pozvánek na akce a dalších textů, které si mohou vkládat na web také sami pořadatelé. Místní kultura monitoruje dění v krajích, aktivity významných institucí (MK, NPÚ, SHS ČMS, Asociace muzeí atd.) a dalších vybraných subjektů. Systematicky zprostředkovává lokální kulturní dění po celé ČR, a to už od roku 1991, kdy začala vycházet jako tištěný měsíčník. Od roku 2008 má výhradně podobu internetového časopisu. 

Místní kultura si zakládá na privilegiu přinášet dobré zprávy, a to ze všech koutů České republiky. V informačně přehlcené době jde o vzácně pozitivní médium. Stručně řečeno: informuje, vysvětluje, inspiruje a propaguje.

Mediální partnerství
Místní kultura poskytuje mediální partnerství nejrůznějším subjektům a aktivitám. 

Návštěvnost
V polovině roku 2016 jsme přivítali miliontého návštěvníka.
Na FACEBOOKU je od listopadu 2019 registrováno více než 2000 fanoušků.

Nosná témata na rok 2021

         Kultura v časech pandemie -  reflexe kulturní a umělecké scény během koronakrize

         Cestou na Seznam - představíme Verbuňk, Jízdu králů, Hlinecké masopusty, Loutkářství v Česku a na Slovensku a jiné unikátní statky nemateriální tradiční lidové

         kultury ČR zapsané na Seznamu UNESCO nebo na Národním seznamu ČR.

         Antré / s divadelníky o divadle – ve spolupráci s Volným sdružením východočeských divadelníků (VSVD) publikujeme stream, který se od letošního roku objevuje   

         každý čtvrtek v 18.00 hod. na video platfotmě YouTube.

         Podnikavky na mateřské - seriál orientovaný na mladou generaci přináší podnikatelské zkušenosti tvůrčích maminek na mateřské dovolené.

         Stopy v písku – příběhy z rodinných kronik.

         Sonda do života uměleckých spolků zejména v malých obcích. 

         Česká kultura před Sametem a po Sametu - cyklus přibližuje osudy osobností zejména z neprofesionální umělecké sféry před a po roce 1989.

       

Kontakt

redakce@mistnikultura.cz.