čtvrtek
29. února 2024
svátek slaví Horymír

O nás

Místní kultura je zpravodajské a publicistické médium, které informuje o kulturních událostech z domova, představuje tvůrčí osobnosti a věnuje se tématům z kulturního i společenského života v souvislostech.  

Webové stránky jsou denně aktualizované a přinášejí velké množství článků, zpráv, pozvánek na akce a dalších textů, které si mohou vkládat na web také sami pořadatelé. Místní kultura monitoruje dění v krajích, aktivity významných institucí (MK, NPÚ, SHS ČMS, Asociace muzeí atd.) a dalších vybraných subjektů. Systematicky zprostředkovává lokální kulturní dění po celé ČR, a to už od roku 1991, kdy začala vycházet jako tištěný měsíčník. Od roku 2008 má výhradně podobu internetového časopisu. 

Místní kultura si zakládá na privilegiu přinášet dobré zprávy, a to ze všech koutů České republiky. V informačně přehlcené době jde o vzácně pozitivní médium. Stručně řečeno: informuje, vysvětluje, inspiruje a propaguje.

Mediální partnerství
Místní kultura poskytuje mediální partnerství nejrůznějším subjektům a aktivitám. 

Návštěvnost
V polovině roku 2016 jsme přivítali miliontého návštěvníka.

Na FACEBOOKU je k 1. 1. 2023 registrováno 2 689 fanoušků. Najdete nás i na Instagramu a Twitteru.
 

Nosná témata na rok 2023

          Podcast Místní kultury přináší dialogy s lidmi, kteří mají co říct.

         Srdcaři – žijí mezi námi, jen o nich možná nevíme. Lidé se srdcem na dlani. Ochotní pomáhat tam, kde je zapotřebí. Jejich příběhy inspirují.           

         Cestou na Seznam - představujeme unikátní statky nemateriální tradiční lidové kultury ČR zapsané na Seznamu UNESCO nebo na Národním seznamu ČR.

         Podnikavky na mateřské - seriál orientovaný na mladou generaci přináší podnikatelské zkušenosti tvůrčích maminek na mateřské dovolené.

          Stopy v písku – příběhy z rodinných kronik.

         Sonda do života uměleckých spolků zejména v malých obcích. 

          Česká kultura před Sametem a po Sametu - osudy osobností zejména z neprofesionální umělecké sféry před a po roce 1989.

       

Chcete se o nás dozvědět víc? Zaposlouchejte se do rozhovoru se šéfredaktorkou Mgr. Lenkou Krejzovou v pořadu ANTRÉ, který připravuje Volné sdružení východočeských divadelníků. Pokud je kultura váš životní styl tak jako náš, budeme rádi za další sdílení! Antré: Lenka Krejzová - YouTube

 

Kontakt

redakce@mistnikultura.cz.