pondělí
1. června 2020
svátek slaví Laura

Archiv textů

01.06.2020
Pardubický kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání
ZAVORALOVÁ

POLIČKA: Přijďte k nám tvořit! Na prázdninové měsíce jsme pro Vás připravili celou řadu dílniček zaměřených především na kreativní tvoření z různých materiálů. Dílničky jsou určeny pro děti i dospělé, doba výroby 30 – 45 min. Dílny se konají ve spolupráci s rodinným centrem MaTami.

01.06.2020
Hl. m. Praha
Co se děje
Cestovní ruch, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Helena Novotná/ika

PRAHA: Osmý ročník Signal Festivalu se uskuteční od 15. do 18. října v ulicích Prahy. Přinese novou trasu, která zavede návštěvníky na neokoukaná místa pražské čtvrti, ve které se festival dosud nekonal. A vystaví světelná díla významných českých umělců i neobjevených talentů lokální umělecké scény. Již nyní ředitel festivalu Martin Pošta dělá vše pro to, aby zajistil pro všechny návštěvníky bezpečí. Opatření vzniknou na základě doporučení epidemiologa Rastislava Maďara, který s festivalem spolupracuje.

01.06.2020
Královéhradecký kraj, Liberecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Lidová kultura
DS Tyl Slaná /jal

SLANÉ: Uplynulé dva měsíce znamenaly pro členy Divadelního souboru Tyl ze Slané zrušení pěti dohodnutých zájezdů představení Tchýně na zabití. Většinu z nich už se podařilo přesunout na nové termíny, některé se ještě domlouvají a přesunují hned na začátek příštího roku. Samozřejmě za předpokladu, že se situace z jara letošního roku nebude opakovat.

01.06.2020
Hl. m. Praha
Co se děje
TZ/jal

PRAHA: Na střeše Paláce Lucerny vyroste sad s-třešní a sezóna 2020 tak bude pojmenována jako „s-třešní sezóna“. Inspirací pro tento nápad byl Čechovův „Višňový (Třešňový) sad“. Střecha Lucerny bude v letošním roce otevřena 69 dní a bude možné zhlédnout z ní právě 69 západů slunce, které budou oslaveny hudebními tóny, a to každou sobotu, neděli a pondělí až do konce října.

29.05.2020
Hl. m. Praha
Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Anna Vašátková/ika

PRAHA: Oblíbený rodinný festival Struny dětem obleče šálu a rukavice a namísto jarního termínu se s posluchači setká v prosinci. Novinkou je i místo. Mikulášský víkend 5. – 6. prosince se Struny dětem výjimečně nastěhují do Švandova divadla. Prodej volných vstupenek startuje na webových stránkách festivalu.

29.05.2020
Královéhradecký kraj, zahraničí
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Zdeněk Kozlíček

HRONOV: Přestože je hranice mezi Českem a Polskem z důvodů vládních opatření stále uzavřená, uskuteční se tuto sobotu od 14 h na zelené hranici mezi Náchodskem a Kladskou kotlinou na cestě mezi obcemi Žďárky a Pstrążna (Stroužné) sousedské setkání. “Smyslem tohoto setkání je poukázat na nesmyslnost uzavření hranic mezi dvěma zeměmi, které mají podobnou epidemiologickou situaci a takřka identická ochranná opatření,” uvedl jeden z organizátorů setkání Zdeněk Kozlíček. Toto setkání, které je otevřené všem sousedům a přátelům z obou stran hranice, je součástí mezinárodní občanské iniciativy Soboty pro sousedství / Soboty dla sąsiedztwa, kdy se každou druhou sobotu setkávají na tzv. zelené hranici sousedé, přátelé a rodiny z Česka se svými sousedy z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

29.05.2020
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Silvie Marková

PRAHA: Soutěž Jazzfruit pod festivalem Mladí ladí jazz, která už deset let vyhledává zajímavé a nadějné talenty v široké paletě jazzových i jiných stylů a žánrů, letos navzdory době vyhlásila speciální korona edici. Jedenáctý ročník soutěže již zná své finalisty, které vybrala odborná porota, v jejímž čele zasedají Lenka Dusilová, Matěj Ruppert a také jazzoví fanoušci. V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木. Finálové kolo proběhne v neděli 31. května od 18.00 hod. živě online nad pražskými střechami v centru Prahy.

29.05.2020
Liberecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení
Milan Turek

JABLONEC NAD NISOU: Program jabloneckého Muzea skla a bižuterie pro nastávající sezónu se dá nazvat skutečným melodramatem. V nejbližších dnech bude otevřen „krystal“ – nová kontroverzní přístavba muzea, a tímto spustí doslova kaskádu sklářských výstav kompozic Trienále. Současně budou výstavy muzea a doprovodné akce Trienále zařazeny do celokrajských dnů sklářského svátku Crystal Valley - „Křišťálové údolí“. Melodram sklářů zakončí v romantickém sídle sklářů Kristiánově v nádherném prostředí bývalé sklářské osady.

29.05.2020
Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní

PRAHA: V pondělí 25. 5. mohly znovu otevřít kavárny, restaurace a další zařízení. Proto jsme i my mohli konečně uskutečnit výstavu obrazů Emy Pok v krásných prostorách Kavárny Lucerna přímo v centru Prahy. Obrazy mladé výtvarnice zde budou k vidění i koupi tři týdny. Výtěžek z prodeje obrazů poputuje na projekty Nadace Naše dítě, která působí na české neziskové scéně již 27 let a podporuje české handicapované, ohrožené a opuštěné děti.

29.05.2020
Zlínský kraj
Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Kateřina Martykánová

ZLÍN: Na původní termín Zlín Film Festivalu připravili organizátoři pro obyvatele Zlína připomínku kulatého šedesátého ročníku. Ve Zlatém jablku bude v pátek oficiálně zahájena Klapka tour, město ozdobí historické velkoformátové fotografie a večer se uskuteční mimořádná festivalová projekce v autokině. Letošní festival se měl původně konat v termínu 29. května až 6. června, kvůli pandemii koronaviru byl přesunutý na 4. až 10. září 2020.