čtvrtek
11. července 2024
svátek slaví Olga

Instituce a kulturní zařízení

Akademie IDU otevřela výzvu k účasti na manažerském programu 2023

ČR: Akademie IDU je vzdělávací program na zvyšování dovedností (strategické plánování, marketing, leadership, fundraising, projektové řízení, kreativní myšlení) nezbytných pro efektivní řízení kulturních organizací. 


 

Autor článku: 
Anna Poláková

Další ročník programu pro kulturní manažery je zaměřen na strategické myšlení, plánování a leadership.  Kurz je určen vedoucím pracovníkům (ředitelkám/ředitelům) kulturních organizací, kteří chtějí pracovat na definování a dosahování cílů svých organizací. Předpokladem účasti je, aby se organizace nacházela ve stavu vhodném pro plánování dalšího rozvoje. 

Přikládám výzvu, která obsahuje podrobnější informace, termíny i odkaz na přihlášku. 

Cena programu Akademie IDU: 18 500 Kč (včetně DPH), jedná se o dotovanou cenu 

 

Přihlášení do: 15. února 2023 

 

Výsledky budou vyhlášeny do konce února 2023 

 

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách Akademie IDU

Mezinárodní konference Active Ageing jako výzva pro kulturu v ČR (II.)

ČR-PRAHA: Zveme vás na mezinárodní konferenci Active Ageing jako výzva pro kulturu v ČR, která se uskuteční ve dnech 5. – 6. října 2022 v Praze. Konferenci pořádá Národní informační a poradenské středisko pro kulturu. Akce se koná pod záštitou Ministerstva kultury. Senioři tvoří v ČR zhruba 20% populace a tento podíl se bude dále zvyšovat. Tato demografická proměna zásadně ovlivní všechny sféry života, kulturu nevyjímaje. Jak by na tuto skutečnost měla reagovat veřejná správa a neziskový sektor? A co každý z nás osobně může v této oblasti udělat? Jak stárnout aktivně a tím předcházet negativním vlivům, které stárnutí provází?

od 05.10.2022 do 06.10.2022
Autor článku: 
Jindřiška Gregoriniová

Cílem konference je představit problematiku aktivního stárnutí z několika zorných úhlů a zdůraznit roli kultury jako významného faktoru v procesu aktivního stárnutí. Konference představí celé spektrum projektů a přístupů, a to jak z ČR, tak inspirace ze zahraničí. Přinese aktuální metodické inspirace a zhodnocení stavu vývoje situace od r. 2016, kdy NIPOS zorganizoval 1. konferenci na toto téma.

Součástí konference bude i představení metodiky na téma Podpora mezigeneračního dialogu a kulturní participace seniorů jako nástrojů přenosu a sdílení kulturních hodnot na lokální a regionální úrovni. Účastníkům konference budou rovněž představeny příklady dobré praxe, které vyzdvihnou přínos veřejné správy, neziskového sektoru a kulturních institucí pro aktivní stárnutí.

Konference je určena představitelům veřejné správy, odborné veřejnosti, zástupcům NNO a všem zájemcům o tuto problematiku.

Účastnický poplatek činí 800 Kč.

Konferenční jazyk: čeština, zahraniční příspěvky simultánně tlumočeny do angličtiny

Registraci, program a další informace naleznete zde.

Kontakt: konference@nipos.cz

 

 

Hithit spouští Antivir, rychlou pomoc pro živnostníky

ČR Česko-slovenská crowdfundingová jednička na trhu Hithit.cz reaguje na koronavirovou situaci mezi českými a slovenskými živnostníky. V pondělí 23. 3. spustila speciální program Hithit Antivir, ve kterém můžou ve velice rychlé době získat peníze od svých minulých, současných i budoucích zákazníků. „Prolomili jsme všechna pravidla a formality, které jsme doteď od projektů vyžadovali. Jsme připraveni pomoct všem, kdo to v souvislosti s COVID-19 potřebují,“ říká Aleš Burger z Hithit.cz. Tyto peníze navíc nemusí nikomu vracet.


 

Autor článku: 
Petr Hanzel

Hithit.cz pružně zareagoval na kritickou situaci mezi českými a slovenskými živnostníky, kteří v důsledku pandemie a vládních opatření museli dočasně zavřít podnikání. Oslovuje podnikatele z turistického ruchu, majitele restaurací, bister, kaváren, ubytování, kadeřnictví, barber shopů, lidi, které živí kultura, sport, provozující wellness a všechny ostatní, kteří byli ovlivněni nouzovým stavem.

Do programu už se zapojují první podnikatelé. „Všem se budeme věnovat přednostně, jejich projekty spustíme do 24 hodin, pomůžeme jim s přípravou, netrváme na tom, aby nám dodali video, širokou paletu odměn, projekt můžou dokončit ve zkrácené době 14 dní a mají možnost si nastavit nižší cílovou částku než 50 tisíc korun,“ vypočítává Aleš Burger rozdíl oproti běžným formalitám na Hithit.cz.

Narozdíl od státních ekonomických návrhů na zmírnění dopadů krize peníze získané na Hithitu živnostníci nebudou muset vracet. Musí ovšem dostát svým závazkům vůči podporovatelům, zákazníkům. Prostředky z Hithitu můžou mít do jednoho měsíce od založení projektu.

Crowdfundingový portál Hithit.cz od spuštění v roce 2012 pomohl na svět tisícům projektů. Tenisky Bohempia vybraly téměř čtyři miliony korun, divadlo Jatka78 skoro dva a půl milionu korun, projekt Bezobalu přes milion korun, botoponožky Skinners získaly také přes milion korun. Na Hithitu není neúspěšná kategorie, zalistování je zadarmo a tvůrci riskují pouze úspěch.

„Protože si nesmírně vážíme nasazení zdravotníků, za každých sto korun pro živnostníky pošleme dvě koruny společnosti pro boj s plicní rakovinou Oxyprotect, která nakupuje lékařům přístroje a vybavení nezbytné pro léčbu COVID-19,“ zavazuje se za společníky firmy Aleš Burger.

 

Jak funguje Hithit?

  • Jako předprodej zboží a služeb
  • Komunitní financování - lidé po malých sumách dělají velké věci
  • Všechno, nebo nic - pokud v daném čase nevyberete alespoň 100 %, peníze vrátíme, odkud přišly, a za službu neplatíte

 

Další detaily najdete na www.hithit.cz/antivir

 

Startuje veřejná výzva pro české umělce

ČR-ZAHRANIČÍ: Česká centra a Kancelář generálního komisaře vyhlašují otevřenou výzvu pro umělce a projekty s cílem podílet se na kulturním programu českého národního pavilonu na světové výstavě EXPO 2025.

Autor článku: 
ČTK

Projekty vybrané odbornou porotou mohou získat až stoprocentní finanční podporu, včetně nákladů na dopravu, ubytování a honorář. Zájemci mají možnost ucházet se o jedinečnou příležitost prezentovat Česko na největší akci této dekády do 10. září 2024.

“Naši účast na světové výstavě bereme velice vážně, proto klademe důraz na to, abychom se prezentovali co nejkomplexněji. V Japonsku chceme vedle špičkové architektury a inovativního designu českého národního pavilonu přirozeně prezentovat české firmy i české umělce a zajímavé projekty. Kulturní program se bude konat zejména v interiérových prostorách auditoria pavilonu, které pojme až 240 návštěvníků. Jsme velmi zvědaví, kdo se do kulturní výzvy bude chtít zapojit, a na všechny přihlášky se opravdu těšíme,” říká generální komisař české účasti na EXPO 2025 Ondřej Soška a doplňuje: “Pevně věřím, že kulturní program v našem pavilonu nebude pouze estetickým zážitkem pro japonské návštěvníky, ale i inspirací pro celosvětové publikum na EXPO 2025.“

Výzva je otevřená pro individuální tvůrce, umělecké soubory a subjekty především z oblasti současného divadla, tance, hudby a příbuzných žánrů s prokazatelnou mezinárodní zkušeností. Žadatelé musí mít české státní občanství nebo trvalý pobyt v Česku, přičemž výjimky mohou být uděleny cizincům působícím v českých uměleckých kolektivech. Důležitá je také schopnost efektivně anglicky komunikovat s japonskými organizátory a partnery.

Mezi kritéria, která porota při výběru zohlední, patří vedle programové kvality projektu zejména česko-japonská kulturně-umělecká vazba a možnosti kofinancování, dále pak inovativnost, využití moderních technologií nebo environmentální udržitelnost. Inspiraci mohou umělci najít i v plánovaných osmi tematických blocích EXPA 2025. Ty se budou formou konferencí a workshopů věnovat tématům jako kulturní pospolitost, mobilita a smart cities, udržitelnost a spotřeba, zdraví a well-being, vzdělání a hry, bezpečnost a lidská práva, ekologie a ochrana přírody či SDGs a budoucí společnost.

"Naším cílem je připravit kulturní program, který představí Česko jako zemi s bohatou kulturní tradicí, inspirativním současným uměním a otevřenou k tvůrčí reflexi současných celospolečenských trendů. Výzva vzájemně propojuje základní atributy českého kulturního programu – tvůrčí kreativitu a talent – s ústředním tématem výstavy Vytváření budoucí společnosti pro naše životy. Jsem velmi rád, že prostřednictvím výzvy se otevírají dveře pro české umělce a umělecká uskupení oslovit japonské i mezinárodní publikum na EXPO 2025 v Ósace," dodává programový ředitel české účasti na EXPO 2025 Přemysl Pela.

EXPO 2025 se uskuteční od 13. dubna do 13. října 2025 na umělém ostrově Jumešima v japonské Ósace a přivítá skoro třicet milionů návštěvníků, z nichž 85 procent bude pocházet přímo z Japonska. Ústředním tématem výstavy je Vytváření budoucí společnosti pro naše životy. Kulturní program českého národního pavilonu bude reflektovat téma Talent a kreativita pro život, s důrazem na český talent a inovaci.

Podrobnější informace o výzvě, technické specifikace prostor českého národního pavilonu a další detaily jsou k dispozici zde. Přihlašovací formulář mohou zájemci vyplnit od 9. července do 10. září 2024. Odborná porota následně provede vyhodnocení projektů a Kancelář generálního komisaře a Česká centra zveřejní výsledky nejpozději v první polovině října 2024.

Odborní partneři kulturní výzvy

Odbornými partnery kulturní výzvy jsou Institut umění - Divadelní ústav, příspěvková organizace Ministerstva kultury podporující prezentaci živého umění v zahraničí, a servisní organizace Nová síť podporující živé umění a otevřenou kulturu. Nová síť je mimo jiné správcem Českého kulturního networku Nová síť, který sdružuje více než 30 organizací napříč regiony Česka.

 

Praga Magica aneb poznejte Prahu, jak jste ji nikdy nezažili!

PRAHA: Nová interaktivní výstava Praga Magica zprostředkovává svým návštěvníkům jedinečnou procházku Prahou, a to v prostorách nově zrekonstruovaného domu U Červené lišky na Staroměstském náměstí. Dominanty Prahy i známá pražská místa spatří z naprosto nevšedních perspektiv a navštíví magická zákoutí, ve kterých mohou hrát i svůj interaktivní příběh. Poznejte Prahu, jak jste ji nikdy neviděli!

Autor článku: 
Praga Magica

Šumava Litera nabízí bohatý prázdninový program

ŠUMAVA: Kdy je lepší čas se dozvědět něco nového, než o prázdninách? Šumavští spisovatelé a další literární nadšenci dělají vše proto, abyste vy, fanoušci Šumavy a čtenáři, mohli zažít zajímavé a naplněné prázdniny.  Během letošního léta nabízí Šumava Litera hned dva festivaly:

V červenci v rámci Vimperského festivalového týdne ve Freyungu se můžete každý den od 8. do 12. července zúčastnit pestrého programu, ať už si vyberete vernisáž, přednášku, workshop, kvíz, setkání spolků nebo výstavu.

A o víkendu 2.–3. srpna se ve Čkyních můžete dozvědět něco o židovské kultuře v rámci Festivalu Šalom.

Podrobnější program obou festivalů viz stránky Šumava Litera > Program (sumava-litera.eu).

od 08.07.2024 do 31.07.2024
Autor článku: 
Za Spolek Šumava Litera: Zuzana Rampichová, Martin Sichinger

A pokud nemáte příležitost navštívit festival, třeba si najdete čas na některou z přednášek:

V Městské knihovně Vimperk si můžete ve středu 17. července od 17 hodin můžete přijít poslechnout první přednášku na téma: Co bývalo ve Vimperku a na co jsme pořád hrdí. Pavel Fencl bude vyprávět o našem lékárníkovi doktoru Budínském za šumivého doprovodu šumavského bylinného.

Druhá přednáška se koná ve středu 31. července od 17 hodin. Na fungování sociálního ústavu v Hrabicích bude vzpomínat jeho dlouholetý ředitel Jiří Toušl.

V pátek 26. července od 17 hodin přijďte na promítání filmu Sklo v proměnách času“ do Muzea na Kvildě. Po 90 minutové projekci v češtině tu bude besedovat s diváky sám autor Heinrich Vierlinger.

Všechny akce jsou pro návštěvníky zdarma J.

Šumava Litera, za podpory agentury Euregio, se snaží propojit milovníky šumavských témat, autory, vydavatele a čtenáře. I vy se můžete aktivně zapojit a nominovat některou z knih vydaných o Šumavě, která ještě unikla našemu týmu. Tři knihy v užší nominaci každé kategorie budou oznámeny už 15. 9.

Bohatý a rozmanitý program 20. ročníku uměleckého festivalu OBNAŽENI

CHOMUTOV: V Chomutově o prázdninách čekají na všechny místní i turisty velmi různorodé umělecké akce, o které se postará program festivalu Obnaženi. Kulisárna, Městské divadlo, Galerie Špejchar, Letní kino, Sklepení Osudu, kavárna Rouge, Radniční sklepení, ale také veřejný prostor města a další místa organizátoři využijí ke konání tanečních, výtvarných, filmových či hudebních akcí. Jubilejní 20. ročník festivalu, který propojí téma Oslava, také prvně zavítá za hranice města na výlet do Žatce. Hlavní program bude probíhat od 1. do 10. 8. 2024.

od 01.08.2024 do 08.08.2024

Jednou z prvních srpnových akcí bude koncert WWW Neurobeat, který proběhne v pátek 2. 8. v chomutovské Kulisárně. Na návštěvníky čeká hluboký hudební i vizuální zážitek díky originálnímu mixu hip hopu, industriálu, elektroniky, volné skladby a poetických textů v podání legendární české kapely WWW. To vše bude umocněné živou světelnou akcí, která bude součástí koncertu. Další hudební lahůdkou zcela odlišného žánru bude koncert kapely Fusion Eichler Trio, která byla v roce 2015 za své debutové album nominovaná na cenu Anděl. Tento mix jazzu a worldmusic bude na programu 7. 8. po zahájení RETROvýstavy ve Sklepení Osudu. Výstava, která představí díla místních výtvarníků úzce spojenými s festivalem Obnaženi, bude slavit 20 let společné tvorby pro festival a bude k vidění do 21. 8. denně od 15 do 19h. 20. narozeniny letos slaví také věhlasný Cinedans festival tanečních filmů v Amsterodamu, se kterým chomutovský festival už několik ročníků úzce spolupracuje. A z této spolupráce i tentokrát vzejde Večer tanečních filmů. V sobotu 3. 8. se bude v Letním kině v Chomutově promítat pásmo několika krátkých tanečních filmů z celého světa.

Letošními hosty taneční a divadelní sekce budou dvě uznávané a oceňované osobnosti Miřenka Čechová a Ridina Ahmedová. Obě vystoupí v Městském divadle v Chomutově se svými autorskými představeními, která se obě dotýkají stinných stránek oslavy kultu těla a ideálu ženské krásy. Miřenka Čechová s představením Baletky (2. 8. od 19h), za které získala prestižní cenu Thálie, pootevře divákům duši dívky studující baletní konzervatoř. Duši člověka zápasícího se zaslepenou poslušností, sebedestrukcí a strachem nedostát svému snu. Ridina Ahmedová s představením Sádlo (9. 8. do 19h) zase obnaží téma sebehodnocení a přijetí vlastního těla v závislosti na hodnocení okolí. Po představení, které navazuje na úspěšný stejnojmenný podcast, bude následovat také diskuse s publikem.

Další akcí, která bude ve výrazně pozitivnějším duchu pracovat s tělesností a do které organizátoři zvou samotné diváky, je pohybový workshop Slowism, který povedou tanečníci a performeři Miroslav Kochánek (ČR) a Andreia Rodrigues (PT). Workshop bude pro účastníky zdarma a proběhne v sobotu 10. 8. od 10h v Domě Labuť (v Ruské ul.).

Dalším ženským hostem tentokrát výtvarné části festivalu je intermediální umělkyně Veronika Šrek Bromová, jejíž díla jsou zastoupena ve sbírkách významných uměleckých institucí po celém světě. Tato výrazná osobnost české výtvarné scény vytváří cyklus několika velkoformátových obrazů na látce do Galerie Špejchar, kde proběhne 3. 8. v 17h vernisáž výstavy s názvem Počátek. Na zahájení výstavy vystoupí Bromová také jako performerka a i návštěvníci se budou moci zahajovací performance zúčastnit.

Několik dalších výtvarných akcí, které již probíhají nebo se budou postupně přidávat, zastihnou návštěvníky mnohdy nečekaně ve veřejném prostoru města. Na náměstí 1. máje se začátkem července objeví Návštěvník – objekt sochařky Terezy Holé. Přilehlá Ruská ulice se začne proměňovat v průběhu hlavního programu na typickou neapolskou uličku VIA DELLA PACE dle konceptu sochaře Hynka Skotáka, aby v sobotu 10. 8. ožila zaplněná věcmi, lidmi, vůněmi, pachy, zvuky, trhy a korzujícími lidmi. Od konce června se mohou diváci také zastavit na vlakové zastávce Chomutov - město nebo u vitrín v podchodu kruhového objezdu u autobusového nádraží, které spravuje Galerie Město a kde je k vidění výstava fotografií 20 let Obnaženi. A do 10. 8. je v kostele sv. Kateřiny v chomutově také k vidění videoinstalace Lindy Arbanové.

Většinu těchto instalací pak diváci budou moci prozkoumat ještě v rámci Umělecké procházky, která bude vrcholem hlavního programu. Procházka odstartuje v sobotu 10. 8. v 16h u Sklepení Osudu a provede návštěvníky spolu s autory po několika výtvarných instalacích. Tuto komentovanou prohlídku protnou také taneční a performerské vstupy (představení Taxon trio, On the way), které nakonec diváky zavedou až pod kostel sv. Kateřiny na projekci filmu The Paper Ensamble #16. Tento film, který nabádá k vnímavosti ke světu vytvořenému výhradně ze zvuků papíru, bude k vidění v Radničním sklepení ještě samostatně v sobotu 10. 8. od 20:00.

 

Specialitou letošního ročníku je výlet do Žatce. Organizátoři z Chomutova vypraví autobus, který zájemce odveze do Žatce (a po akci i zpět), kde pro ně přichystá hned dvě akce. Od 17:30 to bude v tamní nově zrekonstruované synagoze taneční představení Taxon trio Terezy Lenerové a kolektivu s živou hudbou jazzového violoncellisty Haralda Austbo (NL). Od 18:30 pak proběhne v nedaleké Trafičce autorské čtení Evy Turnové, která program doplní také autorskou hudbou. “Majitelem a zachráncem obou žateckých památek je náš kamarád a dlouhodobý spolupracovník a spolutvůrce festivalu Obnaženi Dan Černý. Jeho bláznivý nápad zachránit synagogu i Trafičku a neuvěřitelný výsledek, že to dokázal, stojí za OSLAVU – stejně jako 20. ročník našeho festivalu.” dodávají ředitelky festivalu Obnaženi Klára Alexová a Jana Timiopulu, které stály u jeho zrodu v roce 2003.

 

Kompletní program festivalu včetně doprovodných akcí naleznete na www.obnazeni.cz.

Nová archeologická výstava v Muzeu východních Čech v Hradci Králové přiblížuje keltskou éru (nejen) východní Čech

HRADEC KRÁLOVÉ: Od 28. června je v Muzeu východních Čech v Hradci Králové přístupná nová archeologická výstava s názvem „Na okraji Keltského světa“, která přibližuje poslední čtyři staletí před naším letopočtem, tzv. mladší dobu železnou neboli epochu Keltů. Výstava se zaměřuje region východních Čech s lehkým přesahem i do okolních oblastí a představuje různé způsoby využití krajiny tehdejší společností.

od 28.06.2024 do 27.04.2025
Autor článku: 
Lucie Peterková

Výstava umístěná v lapidáriu se skládá ze tří na sebe navazujících částí:

První část přiblíží mladší dobu železnou / laténskou a odpovídá na otázky čím je charakteristická, co stojí na počátku tohoto období a jak vlastně končí, jak se tehdy žilo, v čem se bydlelo, jak Keltové pohřbívali a čím se daná doba odlišovala oproti předcházejícím a nadcházejícím obdobím historie. Pro pochopení využití krajiny je vysvětlen rozdíl mezi tzv. jádry a periferními oblastmi.

 

Druhá část se detailně věnuje třem příkladům laténských lokalit ve východních Čechách. Jde o dvojici sídlišť a jediné východočeské oppidum – České Lhotice. Jejich prostřednictvím se lez seznámit s různým způsobem života Keltů na odlišných typech sídelních lokalit.

 

Třetí část představí další periferie východních Čech se stopami po mladší době železné, tedy místa mimo hlavní sídelní regiony. Jsou to oblasti Náchodska, Trutnovska, Novobydžovska i hradeckého návrší. Představeny budou lidské aktivity v Českém ráji i důležitost této lokality jak pro tehdejší obyvatele, tak pro dnešní archeology.

 

Interaktivní prvky výstavy přibližuje autorka a kurátorka Kateřina Čechácková: „Při vstupu do výstavy jsme připravili video s 3D modelem jedinečné zoomorfní spony z časné doby laténské, tzv. gryfí spony z Hlušiček. Dalším zpestřením jsou audio citáty antických autorů, kteří se o Keltech zmiňují či 3D model keltského obydlí, tzv. polozemnice. Další video obsahuje rekonstrukci podoby největšího oppida na našem území – Závisti u Prahy.  Připravili jsme i galerii představující zcela unikátní objev z Náchodska, kterým je pravděpodobná keltská svatyně. Pro odlehčení se návštěvníci budou moci v závěru zaposlouchat do tónů karnyxu, keltské bojové trubky.

 

K výstavě také vznikne story mapa s tématem Českého ráje v rámci mladší doby železné. Její zveřejnění je naplánováno po letních prázdninách. 

 

Výstava potrvá do 27. dubna 2025. Součástí výstavy budou různé doprovodné akce a komentované prohlídky. První se uskuteční 3. srpna 2024 od 15 hodin.

 

Hlasujte pro sbírku, my ji podpoříme finančně

ČR: 14 finalistů postoupilo do druhého kola soutěže MÁME VYBRÁNO. Přesně 14 veřejných sbírek na památky teď potřebuje právě váš hlas. Do konce srpna můžete rozhodnout, mezi které projekty rozdělí Institut pro památky a kulturu částku minimálně 150 tisíc korun.

Autor článku: 
Zuzana Richterová

Šlechtické rezidence a církevní stavby jsou motivem letošního ročníku soutěže MÁME VYBRÁNO. Z více než 300 projektů jich postoupilo do druhého kola 14, každý kraj reprezentuje jedna sbírka na památky. A vyhlašovatelé v nich shánějí finanční prostředky právě především na obnovu aristokratických sídel, kaplí, kostelů nebo fary.

Jedinou výjimku tvoří obnova a oprava hrázděného domu v Kraslicích, za kterým stojí Spolek přátel města Kraslice. Přispívá tu kraj i město, prostor ale dostává také veřejnost – právě to je jedním z cílů soutěže MÁME VYBRÁNO. Chce ukazovat na jednotlivé sbírky, upozorňovat na práci, která stojí za každým unikátním projektem záchrany, a inspirovat ostatní.

Mezi vyhlašovateli jsou spolky, obce, firmy i římsko-katolická církev. „Sbírky nejen pomáhají ve chvíli, kdy veřejné zdroje nedostačují, ale jsou také příležitostí, aby si lidé k místu vytvořili vztah – ze zkušenosti víme, že pokud rodina přispěje na obnovu památky, stává se součástí jejího příběhu, zajímá se o její další směřování. Veřejné sbírky aktivují jednotlivce i celé skupiny,“ říká ředitel Institutu pro památky a kulturu Aleš Kozák.

Soutěž MÁME VYBRÁNO pokračuje po celé letní prázdniny, hlasovat můžete do 31. srpna. Poměr hlasů rozhodne o tom, jak Institut rozdělí mezi sbírky finanční odměnu. V posledních letech se jedná alespoň o 150 tisíc korun. Slavnostní vyhlášení se bude konat v polovině září na půdě Ministerstva kultury v Praze. Hlasujte na www.mamevybrano.cz.

 

Mezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře

PRAHA: Pražská konzervatoř pořádá od 2. do 12. července 2024 již tradiční Mezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře, kterých se letos zúčastní 34 aktivních účastníků ze 14 zemí světa. Vyučovat zde budou špičkoví pedagogové-koncertní umělci s mezinárodním renomé. V rámci kurzů proběhne i několik koncertů, na které vás srdečně zveme. Všechny jsou zdarma a probíhají v krásných prostorách pražských koncertních sálů.

Autor článku: 
Milan Langer

2 .7. 2024 v 19:30 hod. 
zahajovací koncert kurzů v Koncertním sále Pražské konzervatoře (Na Rejdišti 1), na kterém po slavnostním zahájení a představení lektorů a účastníků kurzů vystoupí vynikající sedmnáctiletý Semjon Yakimov, několikanásobný laureát soutěžní přehlídky Mladý klavír Pražské konzervatoře a držitel Ceny spolku Jednota pro zvelebení hudby v Čechách „Talent Mladého klavíru 2023“.

10. 7. 2024 v 18:00 hod.
v inspirativním prostředí Smetanova muzea (Novotného lávka 1)
– první koncert účastníků kurzů.

 

11. 7. 2024 v 18:00 hod.
v nádherně zrekonstruovaném Komorním sále Pálffyovského paláce (Valdštejnská 14) 
– druhý koncert účastníků kurzů.

 

12. 7. 2024 v 17:00 hod.
Koncertním sále Pražské konzervatoře (Na Rejdišti 1)
– závěrečný koncert nejlepších účastníků kurzů spojený s předáváním diplomů za účast.

Na všechny koncerty jste srdečně zváni!

Programy těchto koncertů najdete vždy těsně před jejich konáním na webových stránkách kurzů.

V případě vašeho zájmu máte možnost zúčastnit se i jako pasivní účastníci našich klavírních kurzů v kterékoliv třídě našich pěti vynikajících lektorů: Ivo Kahánka, Martina Kasíka, Avedise Kouyoumdjiana, Milana Langera a Libora Nováčka.

Bližší informace – jako např. rozvrh lekcí a repertoár jednotlivých účastníků kurzů najdete na webových stránkách kurzů.

 

Milan Langer, vedoucí klavírního oddělení Pražské konzervatoře,
jednatel Mezinárodních letních klavírních kurzů Pražské konzervatoře 2024.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Instituce a kulturní zařízení