sobota
23. ledna 2021
svátek slaví Zdeněk

Archiv textů

20.01.2021
Celá ČR, Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění
Lenka Krejzová

ČR: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a do jaké míry jednotlivým oborům mohou pomoci dotační programy COVID-Kultura? Dosáhne na ně každý, kdo má nárok? Zeptali jsme se MgA. Petra Haška, uměleckého ředitele Geisslers Hofcomoedianten z.s. a uměleckého šéfa Malého divadla Jihočeského divadla v Českých Budějovicích.

13.01.2021
Celá ČR
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění, Vzdělávání
Irena Koušková

ČR: Dění kolem COVID přinutilo umělce i pedagogy sdílet a předávat umění online. Dá se umění učit online? Jakými cestami? Přináší internetová forma výuky něco prospěšného? Každý umělecký obor i každý „aktér“ se s nastalou situací vypořádává jinak. Konference „Umění online?“ přivedla k sobě různé umělecké obory (divadlo, hudba, zpěv, tanec, výtvarné umění, film) a přinesla příklady inspirativních projektů a přístupů. Co si z ní odnesla manažerka projektu Mgr. Kateřiny Klementové, Ph.D.?

04.01.2021
Celá ČR
Nepřehlédněte
Knihy, literatura, média, Hudba, Ostatní
Lenka Krejzová

ČR: V naší anketě jsme dosud nehostili manželskou dvojici z umělecké oblasti, v níž jsou oba partneři „na volné noze“. Robert Virt je umělecký fotograf a jeho žena Dagmar známá houslistka, působící mimo jiné v Českém národním symfonickém orchestru. Zajímalo nás, jak se oba umělci vyrovnávají se současnou koronakrizí ve svém oboru a jak v manželském soužití?

23.12.2020
Pardubický kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Irena Koušková

CHRUDIM: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra? Nedojde v příštím roce ke krácení finančních prostředků na tradiční akce, jako je festival loutkového divadla Loutkářská Chrudim? Zeptali jsme se Martina Dytrta, ředitele Chrudimské besedy, městského kulturního střediska.

18.12.2020
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Hudba
Lenka Krejzová

ČR: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a do jaké míry jednotlivým oborům může pomoci dotační program COVID-Kultura II? Dosáhne na něj každý, kdo má nárok? Zeptali jsme se hudebního skladatele Daniela Fikejze.

14.12.2020
Celá ČR, Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Knihy, literatura, média
Lenka Krejzová

ČR: Jak se potýká s dopadem koronaviru kulturní a umělecká sféra a do jaké míry jednotlivým oborům může pomoci dotační program COVID-Kultura II? Dosáhne na něj každý, kdo má nárok? Zeptali jsme se Petra Vítka, ředitele Bio Central v Hradci Králové.

09.12.2020
Celá ČR, Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Vzdělávání
Lenka Krejzová

ČR: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a do jaké míry jednotlivým oborům může pomoci dotační program COVID-Kultura II? Zeptali jsme se novináře Jana Dražana, který spolu se svým kolegou Janem Perglem stojí v čele pražského Nakladatelství ZEĎ.

02.12.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Ostatní
Irena Koušková

ČR: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a do jaké míry jednotlivým oborům může pomoci dotační program COVID-Kultura II? Dosáhne na něj každý, kdo má nárok? Zeptali jsme se Jana Julínka, zakladatele a vedoucího Divadla RePublika.

20.11.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Lenka Krejzová

ČR: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a do jaké míry jednotlivým oborům může pomoci dotační program COVID-Kultura II? Zeptali jsme se MgA. Jana Pohribného, prezidenta Asociace profesionálních fotografů České republiky (APF ČR).