čtvrtek
13. května 2021
svátek slaví Servác
© Logo pivovaruKulturní léto v Pivovaru Jihlava pokračuje

Autor článku: 
luk

<p>JIHLAVA: 17. července pořádal Pivovar Jihlava mimořádnou tiskovou konferenci, na které prezentoval potíže s hudebními produkcemi pivovaru a stížnost jednoho z okolních obyvatel na překračování hlučnosti.</p> <p>Přestože nedošlo k dohodě Pivovaru Jihlava se stěžovatelem, kulturní léto bude nadále pokračovat. Místo bigbítu zařadil pivovar dvě pohádky pro děti. Připraveno je také vystoupení tanečního sdružení IŠTAR při občanském sdružení Kamínek.<br />
Představitelé pivovaru si váží podpory, kterou lidé vyjadřují ve prospěch pivovaru na internetu i na sociálních sítích.</p> <p>Zároveň pivovar informuje, že aktivně podpoří již existující petici NE LIKVIDACI POŘÁDÁNÍ KULTURNÍCH AKCÍ POD ŠIRÝM NEBEM, která je adresována premiérovi České republiky a má již přes deset tisíc podpisů. Kromě toho, že podpoří podpisy přímo na těchto internetových stránkách, vytvoří i petiční listy, které budou umístěny na mnoha místech po celé Vysočině, aby byly přístupné všem /viz přiložená tisková zpráva/.</p> <p>Odkaz na petici je: http://www.petice24.com/…_sirym_nebem</p> <p>"Za pořadatele kulturních akcí Kraje Vysočina bychom i my chtěli k této petici připojit osobní dopis premiérovi ČR, kde bychom detailně popsali náš názor na danou problematiku. Naší snahou bude pokusit se o iniciování projednání novelizace zákona, která vznikla před dvěma lety a nebyla projednána z důvodu konání předčasných voleb. O všech našich krocích budeme průběžně informovat na FCB a internetových stránkách Pivovaru Jihlava.</p> <p>Za Pivovar Jihlava<br />
Zdeněk Křivský, Jaromír Kalina a Eva Vařejčková</p> <p>Kontakty pro média:<br />
Eva Vařejčková, marketing, tel.: 731 635 185<br />
eva.varejckova@pivovar-jihlava.cz</p> <p>Jaromír Kalina, ředitel a sládek, tel.602 782 942<br />
j.kalina@pivovar-jihlava.cz</p> <p>Zdeněk Křivský, obchodní ředitel, tel.602 782 930<br />
zdenek.krivsky@pivovar-jihlava.cz</p>

Mohlo by vás také zajímat...

ČR-PRAHA: Redaktor a moderátor Daniel Stach a dramaturgyně a editorka České televize Gabriela Cihlářová získali prestižní Medaili za zásluhy o rozvoj vědy Učené společnosti. Medaili, kterou zpravidla dostávají významní vědci, udělila Učená společnost novinářům vůbec poprvé. Dalšími dvěma novými nositeli se stali vědec Jan Krekule a genetik Milan Macek.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.05.2021

ČR-PRAHA: Vláda dne 10. 5. 2021 na svém jednání schválila návrh ministra kultury Lubomíra Zaorálka pro obnovení kulturního života. Od 17. 5. bude možné pořádat venkovní kulturní akce pro 700 sedících diváků. Nezhorší-li se epidemická situace, od 24. 5. přijde pak další rozvolnění pro kulturní akce. Počet diváků venku se navýší na 1000 sedících diváků a vevnitř bude možné pořádat kulturní představení až pro 500 diváků, rovněž při využití prostor na 50 % a samozřejmě stále za přísných hygienických podmínek s použitím antigenních/PCR testů, s ochranou dýchacích cest a využití kapacity prostor maximálně 50 % (jak venku, tak vevnitř). V příloze si vám zároveň dovolujeme poslat plán rozvolnění kultury pro další týdny a prázdninové měsíce, na kterém jsme se domluvili s ministrem zdravotnictví, jeho týmem a zástupci kulturní obce.

 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
11.05.2021

PLZEŇ: Muzeum jihovýchodní Moravy a Krajská galerie výtvarného umění sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU opět zahajují svůj provoz. Po více než půlroční pauze netrpělivě očekávají první návštěvníky, na které se velmi těší a pro které prodloužily již instalované výstavy či připravily nové. 

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Památky, Vzdělávání
Co se děje
11.05.2021

ZLÍN: Porota složená z odborníků z Česka i zahraničí zhodnotila více než 380 přihlášek a vybrala vítěze 12. ročníku mezinárodní soutěže Best in Design. Kdo ovládl jednotlivé kategorie i hlavní cenu, prozradil 7. května Jan Cina na online vyhlášení vítězů v rámci Zlin Design Weeku.

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.05.2021