úterý
17. května 2022
svátek slaví Aneta

Archiv textů

16.05.2022
Celá ČR, zahraničí
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Vzdělávání
jal

PRAHA: Nezisková organizace Výtvarný ateliér Malování kreslení (Balbínova 28, Praha 2, tel: 777 422 022) na letní prázdniny (červenec a srpen 2022) připravila pro děti rodičů migrujících z Ukrajiny nabídku adaptačních výtvarných příměstských táborů, které jsou pro tyto účastníky díky finanční podpoře MŠMT zdarma.

13.05.2022
Celá ČR, zahraničí
Nepřehlédněte
Hudba, Ostatní, Menšiny a cizinci
Martina Hrašová

ČR- ZAHRANIČÍ: Na více než 90minutové akci, která bude streamovaná 16. června 2022 do více než 25 zemí, zazní mimo jiné hudba Pink Floyd, AJR, Pat McGee Band a Crash The Dummies a vystoupí herci Liev Schreiber, Pej Vahdat, multimediální umělkyně ukrajinského původu Janina Pedan a další osobnosti z USA, Ukrajiny a dalších zemí. Cílem World Unite for Ukraine je sjednotit svět a vybrat 10 milionů USD na zmírnění humanitární krize na Ukrajině prostřednictvím Nadace U.S.-Ukraine (USUF) a její sítě přímých akcí BlueCheck.

12.05.2022
Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Menšiny a cizinci
Vladimíra Buchtová /jal

HRADEC KRÁLOVÉ: Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové představuje novou službu nejen pro ukrajinské rodiče  s dětmi. V knihovně v 5. NP jsou připraveny hry, dětské koutky, zábava i pro ty nejmenší, malé občerstvení i tlumočník. Výtvarné potřeby jsou zajištěny. To vše  knihovna nabízí každé úterý od 9:00 hod. - 11:00 hod.  Přijďte si odpočinout a prožít klidné dopoledne.

-----------------------------------------------------
Ранок для батьків з дітьми
у Навчально-науковій бібліотеці в Градці Кралове
 
щовівторка від 9:00  до 11:00 год.
 
Що ми пропонуємо:
спокійне середовище, безпеку, розваги, пізнання нового, відпочинок, частування
Ми з радістю Вас привітаємо у нас!

11.05.2022
Celá ČR
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Silvie Marková

ČR: Letos po šesté budou rozdávat na květnovém festivalu ZUŠ Open po celé republice radost z umění nejmladší umělci ze základních uměleckých škol. Po dvou letech pandemie, která omezovala osobní setkávání, nabídne festival od 22. do 29. května opět bohatý a zdarma přístupný program nejrůznějších koncertů, divadelních či tanečních představení i výstav. Uměním ožijí parky, náměstí, kostely a celá řada dalších veřejných míst, kde žáci ZUŠ představí to nejlepší ze své tvorby. Do programu se mnohdy zapojí i profesionální umělci včetně několika orchestrů. Festivalovým mottem je „ZUŠ Open pomáhá“, pod kterým se i letos uskuteční řada akcí s charitativním přesahem. Mnohé ZUŠ od počátku válečného konfliktu pořádají i benefiční koncerty pro Ukrajinu a dají ve svém programu na ZUŠ Open prostor i ukrajinským dětem. Další ZUŠ například vystoupí v domovech seniorů nebo zdravotnických zařízeních.

10.05.2022
Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Menšiny a cizinci
tiskové oddělení MK

ČR: Národní muzeum z pověření Ministerstva kultury ČR vyslalo v úterý 10. května 2022 na Ukrajinu zásilku materiálu, která pomůže při záchraně tamních kulturních památek ohrožených válkou. Stalo se tak na základě Usnesení vlády České republiky ze dne 6. dubna 2022 č. 287 k poskytnutí bezprostřední pomoci při ochraně ohroženého ukrajinského kulturního dědictví.


 

09.05.2022
Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Kateřina Ostradecká

BROUMOV:  Ve středu 11. května se v broumovském klášteře uskuteční divadelní představení na motivy povídky Stephana Zweiga „Dopis neznámé“ divadelního souboru Teatr Vizavi Kyjev. Ve hře účinkují ukrajinští umělci Jevgenij Morozov a Tamara Morozová, kteří byli nuceni opustit domov a našli dočasný azyl na Broumovsku.

05.05.2022
Středočeský kraj
Nepřehlédněte
Hudba, Památky, Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci
Barbora Dušková

LITEŇ: DĚKUJEME HUDBOU. Tak zní název benefičního koncertu klasické hudby v podání ukrajinských umělců, kteří k nám uprchli před válkou. Osm mladých hudebníků rozezvučí své nástroje či rozvibrují své hlasivky v pátek 20. května v sále historické Čechovny v areálu zámku Liteň. Na programu bude rozmanitý repertoár Mozarta, Chopina, Beethovena, Piazzoly, Faurého a dalších světových, ale i ukrajinských skladatelů. Jako exkluzivní host svým vystoupením umělce podpoří bravurní pěvec Adam Plachetka. Koncert pořádá nezisková organizace zámek Liteň, která jej mimořádně zařadila na program 11. ročníku Festivalu Jarmily Novotné. Vstupenky jsou v prodeji.

04.05.2022
Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Menšiny a cizinci
Galerie ProLuka

PRAHA: ProLuka – Galerie pod vršovickým nebem (Bezručovy sady, Praha 10 – park naproti domu Slovenská 23) zve na vernisáž instalace Lindy Čihařové nazvanou Proluka - Pro UKRA.

03.05.2022
Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Divadlo Drak

HRADECKRÁLOVÉ: Od 15. května, na Mezinárodní den rodiny, se zájemci opět mohou vydat poodkrýt zákulisí šesti hradeckých kulturních organizací. Projekt Hradecká kulturní pátračka vznikl roce 2021 z iniciativy Divadla Drak, které ke spolupráci přizvalo Galerii moderního umění v Hradci Králové, Klicperovo divadlo, Muzeum východních Čech, Filharmonii Hradec Králové a Bio Central. Projekt reflektuje dlouhodobou snahu všech zúčastněných po užším propojení významných kulturních institucí ve městě a zároveň nabízí rodinám s dětmi, dospívajícím i samotným dospělým zajímavou programovou alternativu pro letní měsíce. Ta se neváže jen na samotné instituce, ale její přidanou hodnotou může být i to, že provede zájemce zajímavými zákoutími středu města.

29.04.2022
Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba, Menšiny a cizinci
Lucie Flemrová

PRAHA: Dne 8. května proběhne v Divadle Na zábradlí benefiční akce Buď láska! aneb Dnes večer pro Ukrajinu. V rámci hudebního programu vystoupí řada divadelních osobností a během večera bude zároveň ve foyer divadla odhalena další část výstavy ukrajinských umělců.