středa
14. dubna 2021
svátek slaví Vincenc

Archiv textů

07.04.2021
Celá ČR, Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Lucie Peterková

POLICE NAD METUJÍ: Symfonický orchestr Police Symphony Orchestra (PSO) z Police nad Metují oživuje od dubna plakátovací plochy obcí a měst v České republice projektem „Na viděnou!“. Ten navazuje na lednový happening na podporu živé kultury „Na slyšenou!“, živě vysílaný prostřednictvím místních rozhlasů napříč republikou.

31.03.2021
Celá ČR, Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Knihy, literatura, média
Ilona Machová

ČR: Okresy jsou stále uzavřené. Ať už máte jejich hranici od domu pouhých pár metrů, kilometrů nebo je váš rádius větší, stále můžete udělat radost někomu, s kým se právě nemůžete vidět. Iniciátorka projektu #pohledzahranici vyzývá všechny, aby potěšili své blízké klasickou cestou – posláním pohlednice. Jednoduché a milé.

24.03.2021
Celá ČR
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Handicap
Karolína Blinková

ČR: S maskotem veřejné charitativní sbírky Pomozte dětem – žlutým kuřetem s plovacím kruhem – se diváci na obrazovce České televize setkávají již třiadvacet let a nejinak tomu bude i letos. Slavnostní benefiční večer, na němž vystoupí Hana Zagorová, Aneta Langerová nebo Ondřej Ruml, uvede na Velikonoční pondělí od 20:10 hodin v přímém přenosu program ČT1. Sbírka podpoří třicet vybraných organizací, které pomáhají znevýhodněným a ohroženým dětem.

18.03.2021
Celá ČR
Nepřehlédněte
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Pavel Turner

ČR: V  klání o nejlepší audioknihu za rok 2020 se utká 94 přihlášených titulů od 22 vydavatelů v celkem 10 kategoriích. Nejvíce nominací získala nakladatelství OneHotBook a Témbr (Euromedia Group). Slavnostní vyhlášení dalšího ročníku udílení cen v oblasti audioknih a mluveného slova Ceny AVA –  Alza.cz Audiokniha roku 2020 proběhne 6. května.

17.03.2021
Celá ČR
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Handicap
Jitka Mozorová

ČR:  Online lekce V těle doma jsou tu pro všechny, kdo mají touhu se hýbat, vyjadřovat se pohybem a cítit se dobře ve svém těle, a to bez ohledu na jeho možnosti a limity. Pro svou nenáročnost jsou online lekce vhodné pro lidi, kteří nemají předchozí zkušenost s tancem, pro lidi s fyzickým handicapem, pohybovým omezením v důsledku úrazu nebo bolesti. Jsou také pro všechny, kdo upřednostňují vnitřní prožitek z pohybu před výkonem. Lekcemi tanečního pohybu vás provedou  taneční a pohybové terapeutky spolku Proty boty s 10 letou pedagogickou a choreografickou praxí s lidmi s handicapem i bez, které při výuce zohledňují individuální pohybové možnosti všech účastníků. Zvládnete je doma i na malém prostoru.

11.03.2021
Celá ČR
Nepřehlédněte
Divadlo a tanec
Markéta Hanušová

PRAHA: Dnes je to přesně rok, kdy Divadlo pod Palmovkou muselo stejně tak jako všechna ostatní divadla, poprvé zrušit představení kvůli pandemii Covid-19. Ten večer se na Palmovce měl hrát Faust. A právě Faust, mnohými prokletý, téměř symbolicky začal temné období české kultury. Nepřízeň osudu i po roce trvá a my vám přinášíme video, ve kterém shrnujeme uplynulý rok.

10.02.2021
Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění
Irena Koušková

PRAHA: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a jak zápolí s opakovaným omezením činnosti? Za oblast výtvarného umění jsme se zeptali Mgr. Jitky Grígerové Sochorové z Galerie Havelka.

03.02.2021
Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení
Kateřina Ostradecká/jal

BROUMOVSKO: Jak se potýká s dopadem koronaviru a jak zápolí s opakovaným omezením činnosti, jsme se zeptali Jana Školníka, zakladatele Agentury pro rozvoj Broumovska, neziskové společnosti, jejíž aktivity se významně podílejí na kulturním rozvoji celého regionu. 

27.01.2021
Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Irena Koušková

PRAHA: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a jak zápolí s opakovaným omezením činnosti? Zeptali jsme se uměleckého šéfa a režiséra Divadla Kámen Petra Odo Macháčka.

20.01.2021
Celá ČR, Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění
Lenka Krejzová

ČR: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a do jaké míry jednotlivým oborům mohou pomoci dotační programy COVID-Kultura? Dosáhne na ně každý, kdo má nárok? Zeptali jsme se MgA. Petra Haška, uměleckého ředitele Geisslers Hofcomoedianten z.s. a uměleckého šéfa Malého divadla Jihočeského divadla v Českých Budějovicích.