čtvrtek
3. prosince 2020
svátek slaví Svatoslav

Archiv textů

02.12.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Ostatní
Irena Koušková

ČR: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a do jaké míry jednotlivým oborům může pomoci dotační program COVID-Kultura II? Dosáhne na něj každý, kdo má nárok? Zeptali jsme se Jana Julínka, zakladatele a vedoucího Divadla RePublika.

20.11.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Lenka Krejzová

ČR: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a do jaké míry jednotlivým oborům může pomoci dotační program COVID-Kultura II? Zeptali jsme se MgA. Jana Pohribného, prezidenta Asociace profesionálních fotografů České republiky (APF ČR).

18.11.2020
Plzeňský kraj
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Daniela Vítová

PLZEŇ: 15. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Animánie se letos uskuteční pouze v online podobě. Tradiční setkání dětí a mladých tvůrců s diváky i zkušenými animátory bohužel není vzhledem k situaci s nemocí covid-19 možné, festival Animánie se proto přesune na internet. Na svých stránkách www.festival-animanie.cz nabídne online přehlídku všech soutěžních snímků z celého světa, workshopy animace, gameplay a také záznam slavnostního zahájení a zakončení festivalu, tentokrát na téma „Pozpátku“. Online verze festivalu bude dostupná v době od 19. do 22. listopadu 2020, kdy měla Animánie v prostorách plzeňského Moving Station probíhat.

16.11.2020
Celá ČR, Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Martina Plesníková

PRAHA, ČR: Kvůli současné epidemiologické situaci chystají organizátoři především virtuální podobu oslav svobody. Výročí sametové revoluce připomene online program, živé přenosy nebo pieta na dálku. V plánu jsou také aktivity mimo online prostředí. Dojde k nasvícení významných budov do státních barev nebo rozvozu dobročinného Sametového brunche. Zvláštní prostor dostane legendární Modlitba pro Martu ve společném rádiovém vysílání. Kompletní nabídka online programu a streamů bude během 17. listopadu k dispozici na www.dikyzemuzem.cz.

06.11.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění, Lidová kultura, Vzdělávání
Kateřina Klementová

PRAHA-ČR: Přijměte naše pozvání na Zoom konferenci „Umění online? Jak učit umění online - Zkušenosti a inspirace z uměleckých oborů“, která se uskuteční v sobotu 14. listopadu 2020 na platformě Zoom: https://konference.nipos.cz/2020-umeni-online/ .

03.11.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Divadlo a tanec
Janovská

ČR: Národní divadlo, ve spolupráci s UUUL, představuje v rámci svých doprovodných edukačních aktivit on-line interaktivní program pro studenty základních a středních škol s distanční výukou VOLNÍ JAKO PTÁCI. Je potřeba žít, tančit, zpívat, mluvit a sdílet krásu dál. I v čase Covidu.

29.10.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Knihy, literatura, média, Hudba
ČTK

PRAHA: Důrazná vládní opatření proti šíření koronaviru týkající se kulturních akcí a shromažďování lidí, způsobují hudebním tvůrcům i jejich úzce spojeným organizačním institucím výrazné ekonomické potíže. Koncerty, festivaly a další předem plánované kulturní události se musely buď zrušit, či v lepším případě alespoň odložit na dobu neurčitou. Dle slov českého skladatele Daniela Bordovského vcházíme do zvláštní doby nutných digitálních hudebních inovací.

20.10.2020
Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
FOK

PRAHA-ČR: Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK již tradičně ke Dni vzniku samostatného československého státu zařazuje do programu Smetanovu Mou vlast. Koncert se koná každoročně 28. října ve Smetanově síni Obecního domu. Ten letošní sice proběhne bez přítomnosti publika, ale spolu s domácími posluchači jej v přímém přenosu může sledovat i světová veřejnost. Stane se tak díky Českým centrům, partnerům zahraniční prezentace. Jejich prostřednictvím bude koncert streamován do celého světa. Orchestr bude řídit nový šéfdirigent Tomáš Brauner. Stream začne v 18 h na YouTube kanálu Pražští symfonikové FOK a na Facebooku FOK.

15.10.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Karlína Blinková

ČR: Noví prvňáčci i žáci vyšších ročníků 1. stupně základních škol se mohou opět učit s UčíTelkou. Česká televize v reakci na zavedení distanční výuky vrací od čtvrtku do svého vysílání oblíbený vzdělávací pořad. V rozšířené podobě také opět obnovila tlumočení a překlad do znakového jazyka.

10.10.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení
Zuzana Hošková

PRAHA: V pondělí 12. října v 19.30 se po celé České republice rozsvítí Majáky české kultury - světelné sloupy v místech, kde by v tu chvíli, nebýt koronavirové pandemie, normálně probíhaly koncerty, divadelní představení, projekce filmů i vernisáže výstav. Za akcí stojí iniciativa #kulturunezastavíš, která během jarního uzavření kulturních institucí připravila desítky venkovních akcí na pomezí cirkusu, divadla a koncertů. Iniciátoři akce zároveň vyzývají všechna kina, divadla, kluby, či výstavní sítě, aby se k Majákům pro kulturu připojily a ukázaly tak, kde všude za normálních okolností baví své diváky.