pátek
25. června 2021
svátek slaví Ivan

Archiv textů

25.06.2021
Královéhradecký kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly
Vít Havlíček

KUKS: Od 26. června do 21. srpna 2021 se uskuteční 12. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks, který nabídne celkem pět koncertů. Zahajovací koncert se bude konat v kostele Církve československé husitské ve Dvoře Králové nad Labem. V podání Plzeňské filharmonie zazní symfonie W. A. Mozarta a J. V. Voříška.

25.06.2021
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Ondřej Hampl

BERNARTICE NAD ODROU: Ve středu 23. června 2021 byla v turistické oblasti Poodří v Moravskoslezském kraji oficiálně otevřena unikátní designová cyklostezka vedoucí z Hůrky do Vražného přes Jeseník nad Odrou. Tato 4,8 kilometru dlouhá trasa je nejen vítanou spojkou mezi obcemi, ale kromě pohodlné a bezpečné jízdy nabízí cyklistům ještě něco navíc. Její povrch je totiž „potištěn“ kresleným slovníkem moravskoslezského nářečí, jehož autorem je designér Radek Leskovjan, majitel značky ikonických triček s potiskem UAX!.

25.06.2021
Jihočeský kraj
Co se děje
Hudba, Soutěže a festivaly
Ivo Kraml/ika

DOBRŠ: Pátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Dobršská brána klepe na dveře. Stejně jako v loňském roce se organizátoři rozhodli festival v jedinečném prostředí pošumavské Dobrše uspořádat, a to tak trochu coronaviru navzdory. Dvoudenní hudební setkání má být zahájeno v pátek 13. srpna v 15:30 hod. na jednom ze tří festivalových pódií, konkrétně v areálu zámku a tvrze.

25.06.2021
Královéhradecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Kateřina Ostradecká

PBROUMOV: Po úvodním květnovém online koncertu pokračuje festival Za poklady Broumovska sérií živých koncertů v kostelích na Broumovsku. Zahajovací koncert 16. ročníku festivalu se uskuteční v sobotu 26. června od 18 hodin v broumovském klášterním kostele sv. Vojtěcha. Během července, srpna a září na něj naváže dalších třináct koncertů a doprovodný program na konci léta. Dobrovolné vstupné z většiny koncertů pomůže kostelům tzv. broumovské skupiny.

25.06.2021
Karlovarský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení
TZ/jal

CHEB: V rámci 19. ročníku Chebských dvorků představuje Galerie 4 i osobnosti jejichž doménou není pouze fotografie. Při této příležitosti tak má možnost svůj projekt Drobné korekce představit multimediální osobnost české tvůrčí scény, zakladatel  labelu a nakladatelství BiggBoss, ilustrátor publikací, komiksů a výrazná postava české hip hopové scény, rapper Vladimir 518, vlastním jménem Vladimír Brož.

24.06.2021
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
TZ/jal

ČR: Český rozhlas loni zaujala kniha Egon: Děsná psina Petry Baďurové, kterou vydalo koncem roku 2019 pražské nakladatelství Titanic a během první vlny epidemie koronaviru z ní na ČRo Dvojka předčítal jednadvacet vybraných kapitol Igor Bareš. Role psího seniora Egona, který vypráví svérázným psím jazykem historky o své nesnesitelné paničce a shovívavém páníčkovi, se ujal bravurně. Rozhlasová četba měla u posluchačů velký úspěch a mnoho ohlasů, a Radioservis ji tedy nyní v červnu vydal jako audioknihu. Můžete si ji pořídit na CDmp3 nebo je ke stažení ve formátu mp3 v e-shopu www.radioteka.cz.

24.06.2021
Hl. m. Praha
Co se děje
Výtvarné umění
ČTK

PRAHA: Český umělec a výtvarník David Černý představil novou sochu s názvem Sekretářka. Silueta ženy sedící na vysoké židli s točícíma nohama se nově vyjímá před budovou společnosti Ahrend, která se zabývá kancelářským nábytkem.

24.06.2021
Pardubický kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Výtvarné umění, Lidová kultura, Ostatní, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Zavoralová

POLIČKA: Opět je tu každoroční muzejní léto plné tvořivých dílen pro děti i dospělé, koncertů a divadelních představení. Zapojíme se do fenoménu putovních kamínků, vyzkoušíme si výtvarnou techniku PET ART a nakrmíme ptáčky nejen na muzejní zahradě. Těšit se můžete na koncerty, během kterých zazní popové i rockové, světové a tuzemské hity a to pod širým nebem. A Divadlo JóJo si pro ty nejmenší připravilo tři pohádky plné básniček a příběhů s dobrým koncem.

24.06.2021
Středočeský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění
Anna Koberová

KUTNÁ HORA: GASK – Galerie Středočeského kraje sídlí v jezuitské koleji v Kutné Hoře. Je institucí zaměřenou svou sbírkou i výstavním programem na výtvarné umění 20. a 21. století.  Jako instituce vznikla v roce 1963 pod názvem Středočeská galerie, v letech 1993-2009 pokračovala jako České muzeum výtvarných umění v Praze a pod názvem GASK – Galerie Středočeského kraje existuje od roku 2009.

24.06.2021
Pardubický kraj
Co se děje
Senioři, Ostatní, Soutěže a festivaly
TZ/jal

CHRAST U CHRUDIMI: V pátek 25. a sobotu 26. června se v Chrasti u Chrudimi uskuteční druhý ročník Senior festivalu. Společenskou a kulturní akci pořádá spolek Hurá na výlet, generálním partnerem je Magnet 3Pagen z rodiny značek spadajících pod společnost PackWay. Návštěvníci se mohou těšit na skvělou zábavu, stánky s tradičním sortimentem, historická vozidla i bohatý hudební program.