čtvrtek
3. prosince 2020
svátek slaví Svatoslav

Archiv textů

03.12.2020
Liberecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Vzdělávání
TZ/jal

JABLONEC NAD NISOU: Muzeum skla a bižuterie ode dneška opět vítá své návštěvníky. Připraveny jsou tři nové výstavy, ale také novinky ve stálých expozicích. To vše až do neděle zcela zdarma, je třeba pouze počítat s tím, že návštěvnický režim bude omezen na 60 osob. Návštěvu lze ale využít třeba jen k nákupu zajímavých exkluzivních vánočních dárků.

03.12.2020
Celá ČR, Olomoucký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Památky
TZ/jal

ČR-OLOMOUC: Moravská filharmonie spolu s Arcibiskupstvím olomouckým připravuje na 7. prosince slavnostní benefiční koncert. Připomene jím významná jubilea tří velikánů hudebního světa: Beethovena, Martinů a Dvořáka. Adventní koncert zazní v podání špičkového hudebního souboru Trio Martinů a Moravská filharmonie ho divákům zprostředkuje živě díky online přenosu přímo z krásné dvorany Arcibiskupského paláce. Koncert je pro všechny posluchače zdarma, dobrovolné příspěvky od posluchačů poplynou na podporu projektů Charity Česká republika. Záštitu nad koncertem převzal Mons. Jan Graubner, olomoucký arcibiskup a metropolita moravský.

03.12.2020
Pardubický kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Hudba, Výtvarné umění, Lidová kultura, Ostatní, Památky, Vzdělávání
Zavoralová

POLIČKA: Poličské muzeum se snaží zůstat v kontaktu s návštěvníky a přesouvá se za nimi do online prostředí. Naše výstavy si tak mohou užívat i z pohodlí a bezpečí domova. Neváhejte a také vstupte, zapněte si počítač a prozkoumejte výstavy aktuální i ty ukončené.

03.12.2020
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec
Zuzana Fuxová

PRAHA: Ve sváteční sobotu 5. 12., kdy běžně městem chodí Mikuláš se svou skupinou, nabídne divadelní soubor Tygr v tísni atraktivní rozhlasový program pro dospělé i pro děti. Těšit se mohou na autorské podcasty, povídky, básně, rozhlasové inscenace, písně Marka Doubravy ze skupiny Hm..., živý koncert rapové dvojice P/\ST, pohádky a písničky pro děti a celou řadu dalších pořadů. RADIO TYGR je možné poslouchat online na webové platformě Zeno zeno.fm/radio-tygr, případně v aplikaci Zeno v mobilním telefonu.

03.12.2020
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura
Lucie Balcarová/ika

BOHUMÍN: Koronavirus a s ním související přísná hygienická opatření nikoho nešetří. Bohumínští kvůli němu letos přišli o tradiční vánoční jarmark i rozsvěcování vánočních stromů s koncertem a ohňostrojem. Obě akce byly v plánu o předešlém víkendu. Letošní první adventní neděli tak lidé rozjímali doma a slavnostně nazdobené stromy na zdejším náměstí T. G. Masaryka rozsvítili elektrikáři v tichosti a bez diváků. Tereza Rezková, která Bohumíňákům měla u této příležitosti zazpívat, vzkázala, že dorazí příští rok.

02.12.2020
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
TZ/jal

ČR: Rok se s rokem sešel a na dveře opět klepe Arktický festival. Jeho letošní 3. ročník bude zahájen v neděli 6. prosince v Ústí nad Labem několika "arktickými" vernisážemi ve velmi omezené podobě, pouze za účasti Regionální televize Ústí nad Labem. Záznam ze zahájení bude po odvysílání zpřístupněn na internetu.

02.12.2020
Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec
Martina Steklá/ika

PRAHA: Vzhlédni, velké dílo začíná! Městská divadla pražská ve spolupráci s Michaelou Karásek Čejkovou nafotila designový katalog souboru pro sezónu 2020/2021. Umělecké portréty Fotografky roku 2019 zachycují herce v divadelních interiérech a originálně propojují soubor Městských divadel pražských s osobitým pohledem do zákulisí. Pro fanoušky je připravena také speciální verze katalogů s podpisy herců, jejímž zakoupením spolu s dárkovým poukazem budou mít příležitost podpořit divadla v aktuální obtížné situaci. Tento originální vánoční dárek bude v prodeji od 1. prosince.

02.12.2020
Středočeský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění
Silvie Marková

PRAHA: Muzeum Lichožroutů - vstup vítaný!!! Tak se bude jmenovat výběrová multimediální retrospektiva vynikající ilustrátorky, výtvarnice a filmařky Galiny Miklínové, kterou pro malé i velké návštěvníky připravila Villa Pellé. Výstava bude podle původních plánů zahájena 1. prosince 2020 online vernisáží. Svých prvních návštěvníků by se výstava mohla dle aktuálního rozvolňování protiepidemických opatření dočkat hned 2. prosince. Pokud se tak nestane, mohou příznivci Lichožroutů do galerie prozatím vyslat své liché ponožky, které se stanou součástí instalace.

02.12.2020
Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Hudba
Adéla Kovářová

PRAHA: Bývalé sokolské kino Vzlet v pražských Vršovicích se po rekonstrukci promění v nové pražské kulturní centrum. Jeho otevření je naplánované na jaro 2021. „Nový“ Vzlet vzniká unikátním spojením tří renomovaných kulturních pražských organizací – divadla Vosto5, barokního orchestru Collegium 1704 a vršovického Kina Pilotů. Na podporu Vzletu probíhá do 15. prosince 2020 crowdfundingová kampaň na platformě Donio.

01.12.2020
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
TZ/jal

ČR-PRAHA: Kde roste nejstarší pražský strom? Jak se střílelo pražské poledne? Kam se ztratil originál zakládací listiny Karlovy univerzity? Kdo byl pivní král? A devadesát dalších příběhů z historie staré Prahy přináší kniha oblíbená u čtenářů i průvodců po Praze. Vydává Dokořán a Jaroslava Jiskrová – Máj.