čtvrtek
13. června 2024
svátek slaví Antonín

Archiv textů

13.06.2024
Královéhradecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Památky
Kateřina Ostradecká

BROUMOV: V sobotu 15. června se v klášterní Galerii Dům v Broumově uskuteční komentovaná prohlídka výstavy Odstíny dne za účasti malířky Anny Neborové a do galerie bude po celý den vstup zdarma. Prohlídka je součástí víkendové akce Dny otevřených ateliérů, která se koná po celém Královéhradeckém kraji ve dnech 14.–16. června. Návštěvu kláštera lze spojit i s výtvarnou dílnou slovenské umělkyně Emőke Vargové v Dětské galerii Lapidárium.

13.06.2024
Hl. m. Praha
Co se děje
Děti a mládež, Hudba, Soutěže a festivaly
Kateřina Hlavinková/ika

PRAHA: Open-air festivalová sezóna se blíží. A pro ty, co se nemohou dočkat a chtějí se na příchod léta náležitě připravit, je tu historicky první ročník Pre-Summer Festu. Na festivalu vystoupí známé studentské kapely, které zahrají napříč žánry. Pre-Summer Fest 2024 nabídne skvělou muziku, velkou stage, bar, příjemné prostředí a pro prvních 100 příchozích welcome drink zdarma. Na tuto pohodovou akci se všichni fanoušci mohou těšit 14. června od 17 hodin v Gauči na Výstavišti.

13.06.2024
Středočeský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba, Památky, Soutěže a festivaly
Iva Vránková

ROZTOKY U PRAHY: Od pátku 14. do soboty 15. června 2024 se koná další ročník open air festivalu LÉTO NA ZÁMKU. Užijte si ho v té nejlepší společnosti a pobavte se u skvělého programu pro malé i velké návštěvníky, který vás naladí na pohodovou letní atmosféru. 

13.06.2024
Královéhradecký kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Ilona Mach

HRADEC KRÁLOVÉ: Druhý ročník konference Kreativní učení v Královéhradeckém kraji s podtitulem Jak dostat umění do škol a školy k umění aneb jak si věřit, tvořit, radovat se, objevovat a učit proběhne v Hradci Králové 13. června od 9 do 16 hodin v sále Knihovny města Hradce Králové. Konference nabídne celodenní program zaměřený na prezentace spolupracujících učitelů, umělců a žáků, kteří se v tomto školním roce zapojili do pilotního projektu kreativního učení. Konferenci je možné sledovat také přes online stream.

12.06.2024
Olomoucký kraj
Co se děje
Hudba, Soutěže a festivaly
Štěpánka Šoupalová

ŠUMPERK: Již ve čtvrtek 13. června zahájí v Šumperku 18. ročník festivalu Klášterní hudební slavnosti Smetanova Má vlast. Autentický zvuk cyklu symfonických básní si v hledišti vyslechne také první dáma České republiky, paní Eva Pavlová, která má na Šumpersku hluboké kořeny.

 

12.06.2024
Celá ČR
Co se děje
Ondřej Smolka

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: Folk blues beatový festival Valašský špalíček 2024 se již tradičně uskuteční v prostorách zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí, a to v předposledním týdnu června. Mezi hlavními taháky 42. ročníku nechybí projekty jako P.P.U Egon Bondy Tour, The Bluesmen nebo The Best of Gala Blues Top. Mezi hudebníky, kteří vystoupí, patří jména jako Iva Bittová, Vladimír Merta, Martin Kratochvíl, Emil Viklický a také Jaromír Nohavica, který si pro tento festival připravuje sólový program.

12.06.2024
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Pavla Umlaufová

ČR: Ambiciózní film Vlny režiséra a scenáristy Jiřího Mádla se chystá do kin 15. srpna. Tvůrci nyní představují oficiální upoutávku, která zavede diváky do Prahy 60. let do prestižní redakce Československého rozhlasu. Tamní novináři mění zaběhnutá pravidla a dostanou se kvůli tomu do přímého a nebezpečného boje s tajnými službami. Příběh je inspirovaný skutečnými osobnostmi a na scénáři pracoval režisér Mádl přes 10 let. Svůj snímek poprvé představí publiku v sekci Zvláštní uvedení na 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Na českou distribuci pak naváže i celosvětová, na festivalu v Cannes získaly Vlny mezinárodního distributora a dostanou se i k zahraničním divákům.

12.06.2024
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Šárka Chomoutová

ČR: Již po devatenácté se 10. června uskutečnilo předávání Výročních cen OSA, které oceňují přední domácí hudební skladatele a textaře v rámci populární a klasické hudby, a to celkem ve 14 kategoriích. 

11.06.2024
Královéhradecký kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Ilona Mach

KUKS: Letní počasí, výletní nálada a množství akcí přivedlo do Kuksu návštěvníky z východních Čech, ale i z celé České republiky. Festival Malá loutková inventura, který se tento týden odehrál v Kuksu, přitáhl dětské i dospělé diváky nejen na loutková představení, ale také komentované prohlídky. Divadelní soubor z Běloruska sice nedorazil, bonusem pro návštěvníky ale byly další atrakce. Zaujal třeba workshop s řezbářem loutek.

11.06.2024
Celá ČR, zahraničí
Co se děje
Výtvarné umění
Silvie Marková

ČR_ZAHRANIČÍ: Výstava Ondřej Sekora známý i neznámý, která představuje autora legendární kreslené postavičky Ferdy Mravence, spisovatele, novináře, kreslíře a ilustrátora knih pro děti, po úspěšném uvedení v pražské Galerii Villa Pellé zamířila na Slovensko. Od 7. června ji svým návštěvníkům nabídne Danubiana Meulensteen Art Museu v Bratislavě.