úterý
7. července 2020
svátek slaví Bohuslava

Archiv textů

07.07.2020
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Karolína Blinková

ČR: Na Kavčích horách skončilo první kolo konkurzu do chystaného pokračování pořadu Peče celá země. Nejlepší amatérští pekaři a cukráři budou vybráni po letních prázdninách, natáčení druhé řady začne příští rok na jaře.

07.07.2020
Středočeský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Kristýna Frelichová/ika

MĚLNÍK: Oba výstavní sály Regionálního muzea Mělník se letos v létě stanou tajuplným výtvarným a divadelním světem Divadla bratří Formanů. Úspěšná putovní výstava Imaginárium, která probouzí v malých i velkých návštěvnících fantazii, snění a touhu si hrát, přijede do Mělníka na začátku července. Společně s ní připluje a zakotví v Mělníku Divadelní loď Tajemství, která letos slaví 20. výročí své existence.

07.07.2020
Celá ČR, Zlínský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Magdaléna Hladká

ZLÍNSKÝ KRAJ, ČR: Čeští filmaři právě natáčejí celovečerní hraný snímek Hrana zlomu na pomezí hororu a thrilleru. V jedné z hlavních rolí se objeví mladá herecká hvězda Štěpán Kozub. Hrana zlomu je temnou příběhovou mozaikou, v níž je všechno jinak, než se na první pohled může zdát. Podle tvůrců má jít o projekt navýsost autorský a žánrově vyhraněný. Film vstoupí do českých kin na jaře 2021. Natáčí se i ve Zlínském kraji, a to v Rožnově pod Radhoštěm.

06.07.2020
Moravskoslezský kraj, zahraničí
Co se děje
Cestovní ruch, Ostatní, Menšiny a cizinci
Člověk na hranici

CIESZYN, ČESKÝ TĚŠÍN: V souvislosti se zlepšením epidemiologické situace na Slezsku se česká vláda rozhodla v pondělí 29. června oodvolat kontroly na česko-polských hraničních přechodech na území Slezského vojvodství. Rozhodnutí o otevření hranic nabylo účinnosti o půlnoci z 29. na 30. června. Spontánním a symbolickým způsobem chtěli na tuto situaci zareagovat zástupci Euroregionu Těšínské Slezsko a spolku Člověk na hranici. Společně navrhli občanům účast na akci s názvem "Zhasneme hranici". 

03.07.2020
Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Jan Adam/ika

PRAHA: Letos naposledy koncertovala Hana Zagorová 3. března v Hronově a 4. března ve Žďáru nad Sázavou. A pak bylo kvůli koronavirové pandemii všechno jinak!!! Na den přesně po čtyřech měsících od koncertu ve Žďáru nad Sázavou se devítinásobná Zlatá slavice Hanka Zagorová vrátí na koncertní pódium 4. července v pražském Kempu Letňany.

03.07.2020
Celá ČR, zahraničí
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Filip Poštulka

ČR, ZAHRANIČÍ: Jako velký úspěch tuzemského biografického výzkumu lze vnímat zastoupení České republiky v prestižní publikaci Different Lives (Různé životy), která mapuje stav biografického výzkumu ve světě i u nás. Česká republika je ve sborníku zastoupena prostřednictvím příspěvku Jany Wohlmuth Markupové. Publikace vychází v prestižním akademickém nakladatelství Brill.

03.07.2020
Zlínský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Petra Štrofová

ZLÍN: „Daleko na Moravě, uprostřed valašského království, na malém smetišti nedaleko Vizovic žili dva krysáci, Hubert a Hodan. Bydleli v útulných zásuvkách starého šicího stroje s výhledem na vysavač.“ Těmito slovy začíná oblíbená kniha autora Jiřího Žáčka, na motivy televizního večerníčku KRYSÁCI Cyrila Podolského a Martina Šinkovského, který se, ač patří k novodobým, těší velké oblibě nejen u dětí. Na motivy seriálu vznikla i putovní výstava, která o letošních prázdninách zavítá do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. K vidění bude od 4. července do 27. září.

03.07.2020
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Karolína Blinková

ČR: Každý pátek v jiném kraji a v jiném městě: Česká televize vyjíždí za diváky v novém projektu „Českem tam a zpět“. Dvouměsíční putování po republice s podtitulem „Víkend začíná s Českou televizí“, odstartuje v pátek 3. července v Karlových Varech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí přípravy zpravodajství, setkají se se známými tvářemi ČT a prostřednictvím pozvaných hostů do vysílání zpravodajské ČT24 lépe poznají i samotný region. Součástí každé zastávky bude také doprovodný program pro rodiny s dětmi. Divákům u televizních obrazovek nabídne ČT živé vstupy z navštívených míst, od Studia 6 až po večerní Události.

03.07.2020
Ústecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Muzeum města Ústí nad Labem

ÚSTÍ NAD LABEM: Letní čítárnu otevíráme letos již 30. června a využít ji můžete až do konce srpna. Po oba měsíce budou na terase muzea připraveny stolky, židle, lehátka a knihovnička s časopisy pro děti i dospělé, k dispozici budou také stolové společenské hry. Společným tématem doprovodných přednášek a akcí je cestování.  Vypravíme se s kameramanem Jiřím Bálkem a režisérem Václavem Chaloupkem na více než pětitýdenní cestu po Botswaně, Zimbabwe, Namibii a Jihoafrické republice. S Frederickem Sukamou se podíváme do Konga. Kompletní program doprovodných akcí najdete na: www.muzeumusti.cz.

02.07.2020
Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Ostatní, Soutěže a festivaly
Marcela Stehlíková

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ: Čtvrtý ročník Festivalu ostravských knihoven proběhne v úterý 6. 10. 2020. Tentokrát již 10 knihoven se těší na své návštěvníky a připravuje pro ně výstavy, soutěže, workshopy, exkurze na běžně nepřístupná pracoviště, přednášky a další zajímavý program.