středa
5. srpna 2020
svátek slaví Kristián

Archiv textů

05.08.2020
Královéhradecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Lucie Peterková

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čech v Hradci Králové ve spolupráci s Československou obcí legionářskou a soukromými sběrateli připravilo zcela unikátní výstavu věnovanou československé branné moci ve 20. létech minulého století.

05.08.2020
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Magdalena Bičíková a Jana Bryndová

ČR: Josef Kubáník, herec a autor bestselleru Poslední deník Květy Fialové, vydává další knížku. Svůj román nazval jednoduše Herec a čtenáře v něm zve do lákavého světa divadla a filmu. Čtivý, napínavě vystavěný příběh s neobvyklým rozuzlením vychází v Nakladatelství ZEĎ 8. září.

05.08.2020
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Ostatní, Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci
Petr Mašata

VSETÍN: Vsetínský filmový maraton ve svém 22. ročník opouští zavedený systém mapování národních kinematografií a poprvé nabídne tématickou přehlídku. Podtitulem akce je: 50 let lásky a svobody v jugoslávském a srbském filmu. Diváky čeká 14 celovečerních filmů vyrobených mezi lety 1975 a 2018. Láska a svoboda mohou mít mnoho podob a program přehlídky se je pokusí postihnout v celé jejich rozmanitosti.

04.08.2020
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Petra Hrušová

PRAHA: Výběrová komise doporučila ministru kultury L. Zaorálkovi po 2. kole konkurzu na generální ředitelku/ředitele Národní galerie v Praze (dále NGP) tři kandidáty na tuto pozici v tomto pořadí: 1. Marek Pokorný, 2. Alicja Knast, 3. Jiří Fajt.

04.08.2020
Královéhradecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Jiří Klemt

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Radní Královéhradeckého kraje schválili poskytnutí finančních prostředků na zajištění provozu knihoven v regionu. Pokud tento návrh schválí krajští zastupitelé na svém jednání v září, poskytne kraj knihovnám téměř 10 milionů korun.

04.08.2020
Celá ČR
Co se děje
Hudba, Soutěže a festivaly
Šárka Chomoutová

ČR: Nejlepší jazzovou skladbou roku 2020 autora do 35 let se stala píseň Czereśnie trumpetistky, skladatelky a dirigentky Štěpánky Balcarové. Kromě ocenění si odnesla i šek v hodnotě 40 000 Kč, který daroval Ochranný svaz autorský v rámci grantového programu Partnerství OSA.

04.08.2020
Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Soutěže a festivaly
Michaela Pánková/ika

PRAHA: „Architektura pro všechny“ je mottem letošního festivalu Open House Praha, který zve návštěvníky na prohlídku běžně nepřístupných budov a prostorů v 10 městských částech. Organizace Open House Praha připravila pro nedočkavé zájemce řadu procházek a prohlídek objektů z programu již v letních měsících. Seznam akcí, včetně cen vstupenek a možnosti jejich rezervace, jsou pro zájemce k dispozici na webových stránkách openhousepraha.cz nebo na goout.net.

04.08.2020
Celá ČR, Hl. m. Praha, Středočeský kraj
Co se děje
Divadlo a tanec, Ostatní
Jakub Pilař

NUČICE: Ochotnický spolek Žebravé UMělecké PAnoptikum (ŽUMPA) z Nučic Vás zve na českou premiéru inscenace Přiznání od úspěšného mladého britského dramatika Jamese Grahama.

03.08.2020
Hl. m. Praha
Co se děje
Hudba, Soutěže a festivaly
Silvie Marková

PRAHA: Prázdninová část festivalu Letní slavnosti staré hudby, který každým rokem nabízí poutavé a objevné exkurze do hudební historie na atraktivních místech v Praze, se pomalu chýlí ke konci. Začátkem srpna jsou v programu představujícím pro tento rok hudbu šlechtických dvorů ještě dva koncerty výhradně domácích interpretů.

03.08.2020
Celá ČR, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, Středočeský kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Milan Kostelník

ČR-ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Poslední změny Autorského zákona přinesly zásadní obrat při vyjednávání o stanovení výše sazeb autorských odměn. Uživatelé autorských práv z řad kulturních organizací a kolektivní správci chtějí za účasti zástupců Ministerstva kultury ČR zhodnotit tuto novou praxi. Konference s názvem „Vyjednávání objektivních, přiměřených a nediskriminačních autorských odměn: praxe a možnosti“ se uskuteční 30. září 2020 v kině Vysočina ve Žďáru nad Sázavou.