úterý
17. května 2022
svátek slaví Aneta

Archiv textů

17.05.2022
Karlovarský kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly
Galerie 4 - galerie fotografie p. o. Karlovarského kraje

CHEB: Galerie 4 – galerie fotografie představí Chebské dvorky – krajský festival uměleckých projektů. 20. ročník přináší výstavy, tvůrčí dílny, designové prezentace a řadu kulturních akcí. Na 19-ti místech historických zákoutích, zahradách, dvorcích a uličkách města se můžete, dle programu setkat i s vystavujícími autory. Podrobný program naleznete na www.galerie4.cz, www.chebske-dvorky.cz nebo na facebooku Galerie 4 Cheb.


 

17.05.2022
Královéhradecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Ostatní, Památky, Soutěže a festivaly

KUKS: Pvní ročník festivalu Malá loutková inventura proběhne o víkendu 28. - 29. května v Kuksu. velká část programu se koná ve fotogenickém prostředí kukského Comoedien Hausu s unikátním souborem marionet inspirovaných Braunovými sochami, které „hrají“ i ve speciální audiovizuální prohlídce s binaurálním zvukem Theatrum mundi Kuks.

17.05.2022
Celá ČR, Královéhradecký kraj, zahraničí
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Adam Baštinec /jal

BRUSEL: Prostory stálého zastoupení ČR při EU v Bruselu se ve středu 11. 5. proměnily v koncertní síň, v níž v podvečer zazněly skladby od místní pěvecké skupiny Brusinky a renomovaného Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Galakoncert se konal při příležitosti oslav Dne Evropy, připomínající deklaraci míru a jednoty v Evropě. Obě skupiny, které celému světu předvádějí krásu české kultury, vytvořily nezapomenutelnou atmosféru a připomněly důležitost kultury a solidarity v dnešní Evropě. Sbormistr Boni pueri Pavel Horák převzal po koncertě ocenění Sbor Evropské unie. Akce se konala pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) a stálé představitelky České republiky při Evropské unii Edity Hrdé.

17.05.2022
Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
Simona Rybová

PRAHA: Ve dnech 26.–29. května se v Praze uskuteční mezinárodní konference Trans Europe Halles 93 pořádaná Studiem ALTA. Trans Europe Halles (TEH) je sítí spojující nezávislá kulturní centra napříč Evropou, jež pro svou činnost využívají opuštěné budovy a přeměňují je na živá tvůrčí místa. Studio ALTA je dlouhodobým členem této platformy a pro tento rok také hostitelem mezinárodní konference určené všem profesionálům a odborníkům z řad kulturních organizátorů. Nabízí prostor pro seznámení a diskuzi více než 200 zástupcům z celé Evropy a akcentuje témata provázaná s udržitelností kulturních organizací a jejich činností.

17.05.2022
Celá ČR, Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Výtvarné umění, Senioři, Ostatní, Památky, Vzdělávání
Zuzana Bílá /jal

ZLÍN: Všem milovníkům umění, designu a architektury se v pátek 20. května otevřou zdarma dveře do Baťova památníku, a to v rámci Galerijní a muzejní noci ve Zlíně. Je připraven speciální prohlídkový den se vstupem zdarma a s prodlouženou otevírací dobou až do 23.00. Ve 20.00 proběhne večerní komentovaná prohlídka slavnostně nasvíceného Památníku. Přijďte si užít atmosféru nasvětleného interiéru zlínského klenotu po setmění!

17.05.2022
Královéhradecký kraj
Co se děje
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Zuzana Jindrová

TRUTNOV: Špičková vystoupení světových hvězd, české i zahraniční premiéry a to nejlepší, co v poslední době vzniklo na domácí scéně, tak se dá stručně popsat program 12. ročníku mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirk-UFF. Uskuteční se od 1. do 5. června ve východočeském Trutnově. V kulturním centru Uffo, pod šapitó a v ulicích města se během pěti dnů předvede 18 souborů, naplánováno je celkem 26 představení.

 

17.05.2022
Královéhradecký kraj, zahraničí
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Divadlo Drak/ jal

HRADEC KRÁLOVÉ: Barbora Kalinová, vedoucí produkce Divadla Drak, během května přijala účast na Edinburgh International children’s festival ve Skotsku v rámci dotačního programu mobility. Jedná se o jeden z největších světových festivalů zaměřených na divadelní představení určená dětskému publiku. Imaginate, která festival pořádá, je zároveň národní skotská organizace, zaměřující se na rozvoj divadla a tance pro děti a mládež.  Po celém světě vyhledává kvalitní divadelní produkce pro děti a mládež a poté tento koncentrovaný výběr představuje na svém festivalu v Edinburghu. 

16.05.2022
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění
Zuzana Kalinová

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Výstava Fenomén Igráček byla ve frenštátském Městském kulturním středisku plánována již před dvěma lety. Díky uzavření muzeí a výstavních síní však originální neprodejnou figurku Igráčka v podobě místního rodáka Jiřího Rašky vidělo jen několik málo prvních návštěvníků. Letos se proto organizátoři rozhodli výstavu obnovit. Pro zájemce bude zpřístupněná ve dnech 18. května až 24. června tohoto roku v prostorách výstavní síně Albína Poláška ve frenštátském Domě kultury.

16.05.2022
Hl. m. Praha
Co se děje
Hudba
Martina Fialková

PRAHA: Zveme vás na koncert doplněný o zajímavé vyprávění: Brazilské hudební jaro, úterý 17. 5. od 17.00 hod v kulturním centru ROSA, Střelničná 8, Praha 8. Účinkují: Jaroslav Pelikán – flétna, Tereza Pelikánová – violoncello, Jaroslav Novák – kytara. Pořad je součástí cyklu Hudba bez hranic, moderuje Martina Fialková. Vstup (dobro)volný.

16.05.2022
Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Magdalena Bičíková

PRAHA: Babi Homolková, děda Homolka, Heduš, Ludva i nezbedná dvojčata se vrací! Osmapadesát let od natočení slavného filmu Ecce homo Homolka Jaroslava Papouška se hašteřivá rodinka poprvé objeví na divadelní scéně. Inscenace Ecce homo Homolka v režii mladé tvůrčí dvojice Kristýny Jankovcové a Adama Svozila bude mít premiéru 28. května ve Velkém sále Švandova divadla.