neděle
14. srpna 2022
svátek slaví Alan

Archiv textů

12.08.2022
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Jan Pirner a Kateřina Brožová

PRAHA: Knihovna NIPOS se v termínu 24.–29. července 2022 zúčastnila celosvětové konference IAML (International Assosiation of Music Libraries, Archives and Documentation Centres), která se po 31 letech konala opět v Praze. Prezentovali jsme zde ve dvou posterových sekcích nejen hudební fond, který je součástí Knihovny NIPOS, ale rovněž celou naši instituci společně se statistikou, amatérským uměním a dalšími aktivitami.

12.08.2022
Zlínský kraj
Co se děje
Výtvarné umění, Lidová kultura, Ostatní
Veronika Zelezníková

ZLÍN: Sosone je moderní značka nábytku, která kombinuje nadčasový design s nejlepšími estetickými tradicemi města Zlína. Po více než 20 letech působení na trhu jsme se rozhodli zahájit novou etapu své činnosti. Spojili dlouholeté zkušenosti s výrobou nábytku na míru se znalostmi mladých designérů a nyní hrdě představujeme nejnovější kolekci unikátních štokrlat – připravenou v duchu zero-waste z recyklovaných materiálů.

12.08.2022
Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Aleš Povr

PRAHA: Jak se slaví narozeniny ve Španělsku, Mexiku nebo v horké Africe? Symbolickou plnoletost oslaví tradiční pražský multikulturní festival Barevná devítka. S hudební „gratulací“ vystoupí např. kubánská kapela PRAGASON, BIJOU CAMARA, ATARÉS a remake známých hitů do latino stylu si budete moci zazpívat společně s CHILLI PAPAS. Festival již 18 let přiváží do pražského parku Podviní pestrý mix hudby, mezinárodní kultury a gurmánských pochoutek ze všech koutů světa. Na cestu kolem světa vás zve pořadatel festivalu, Městská část Praha 9, v sobotu 27. srpna 2022. Vstup na akci je zdarma.

11.08.2022
Ústecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Klaudie Osičková/ika

LITOMĚŘICE: Od 26. do 28. srpna proběhne 22. ročník Filmového festivalu Litoměřice – FIFELI. Přehlídka aktuální, experimentální i kultovní filmové tvorby z Česka i zahraničí je jedinou ucelenou událostí svého druhu na severu Čech. Festival nabídne ve třech dnech přes 20 projekcí, debaty s tvůrci a masterclass či koncert kapely Bert & Friends. Festivalovým dějištěm bude jako již tradičně Kino Máj, letní kino na Střeleckém ostrově a letos nově Divadlo K. H. Máchy. Předprodej vstupenek je spuštěn v síti GoOut. Místní kultura je mediálním partnerem festivalu.

11.08.2022
Olomoucký kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Výtvarné umění
Romana Junkerová

OLOMOUC: Od 8. do 27. srpna 2022 budou mít možnost Olomoučané i návštěvníci moravské metropole navštívit retrospektivní výstavu s názvem Město jako chrám, graffiti jako Písmo svaté. Ta mapuje éru graffiti a street artu posledních 30 let na území Olomoucka a představí tvorbu umělců, jako je MuDr.Pudr & Crazy Crime i BFAM crew. Vstup na výstavu je zdarma.

11.08.2022
Kraj Vysočina
Co se děje
Hudba, Památky
Kristýna Hamáková /jal

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Tradiční setkání těch nejlepších mladých houslistů z České republiky i zahraničí. Během čtrnáctidenních kurzů se vám představí během 4 koncertů a seminářů. Záštitu nad kurzy drží od roku 2019 Constantin Kinský, majitel žďárského zámku. Od roku 2021 se kurzy mohou pyšnit též osobní záštitou Dagmar Havlové skrze Nadaci Václava a Dagmar Havlových VIZE 97.

10.08.2022
Zlínský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Kateřina Martykánová/ika

KROMĚŘÍŽ: Letní Hudební akademie Kroměříž a její souběžný festival Hudební Kroměříž už po páté přiváží do města špičkové interprety české i mezinárodní scény klasické hudby. Atraktivní program pro veřejnost obsáhne od 12. do 20. srpna koncerty, besedy a přednášky s výraznými hudebními osobnostmi.

10.08.2022
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Karolína Blinková

ČR: Režisér Peter Bebjak natáčí v těchto dnech novou vánoční pohádku České televize Krakonošovo tajemství. V premiéře se představí v průběhu vánočních svátků. Kromě výpravy za pokladem a tajemným vládcem hor Krakonošem čeká na diváky humor, napětí, láska a samozřejmě plejáda oblíbených herců v hlavních rolích. Mezi nimi nebudou chybět David Švehlík, Jakub Prachař, Ondřej Sokol, Jan Nedbal, Leona Skleničková nebo třeba Martin Huba.

09.08.2022
Hl. m. Praha
Co se děje
Děti a mládež, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Nikola Lörinczová/ika

PRAHA: Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná je pro návštěvníky zárukou, že uvidí to nejlepší z českého nového cirkusu na jednom místě. O tom, že se směle vyrovnají zahraniční konkurenci, přesvědčí tuzemští umělci v Letenských sadech od 11. do 31. srpna. Udivovat akrobatickým uměním, bavit i dojímat budou jak v šapitó, tak pod širým nebem. Českou scénu už podruhé otevře AirGym Art Company, tentokrát se snovou novinkou NonSen(s). Chybět nemůže matador českého nového cirkusu Losers Cirque Company, připravil představení, které je nejen názvem Grandiózní. Rozmanitost programu rozšiřuje hned několik českých sólových projektů novocirkusových umělkyň. Celkem přehlídku bravury současného tuzemského nového cirkusu zastoupí 17 uskupení. Letní Letná dopřeje na samostatné scéně zážitky rovněž dětem, představení zdarma pod širým nebem i večerní koncerty a další doprovodný program.

09.08.2022
Hl. m. Praha
Co se děje
Děti a mládež, Divadlo a tanec, Ostatní
jal

PRAHA: V srpnu se mohou návštěvníci těšit na jedinečný zážitek, který uvede na letní scéně Gabriel Loci kouzelník a mentalista Michal Nesveda. Pod širým nebem v areálu bývalého kláštera sv. Gabriela na Smíchově se strhne nebývalá show plná experimentů a klamů. Na programu je také jeden z nejnebezpečnějších úniků na světě.