čtvrtek
25. dubna 2024
svátek slaví Marek
Dračí lodě - ilustrační foto
© Foto: Pavel Čempěl



Závody dračích lodí v Bohumíně mění termín, podobu i místo konání

BOHUMÍN: Divácky oblíbené závody dračích lodí se letos v Bohumíně představí v nové podobě. Organizátoři připravují hned několik změn, které mají vodáckou akci ještě více zatraktivnit. Mění se čas i místo konání. Klání amatérských posádek se rozšíří na dva dny, aby mohly změřit síly i děti ze škol. Termín se proto přesouvá ze srpna na červen. Originální plavidla budou menší, a přihlásit se tak může více posádek.

Autor článku: 
Lucie Špačková

O devátý ročník závodů dračích lodí Bohumíňáci vloni přišli kvůli koronaviru a ani aktuální epidemická situace příliš optimismu pořadatelům společenských, kulturních a sportovních akcí nedodává. „Přesto věříme, že budeme moci závody letos uspořádat. Domluvili jsme se s pořadatelem předchozích ročníků, že se ve spolupráci s Dragon Boat Ostrava ujmeme organizace a změníme podobu tak, aby se dostalo na více účastníků. Chceme k vodáctví přilákat i děti, proto závody rozšíříme na dva dny,“ uvedl Roman Štolfa, předseda bohumínského spolku Vodáci Odry a Olše.

Příznivci adrenalinu a netradiční zábavy se namísto vodáckého nástupního místa u Odry ve Starém Bohumíně, kde se závody každoročně konaly, přesunou k Vrbickému jezeru v Bohumíně-Vrbici. To nabízí větší prostor pro zázemí s občerstvením a toaletami a také velké parkoviště. Kvůli zapojení druhého stupně bohumínských základních škol do závodů se mění i tradiční srpnový termín. „Chtěli jsme umožnit dětem, které v koronavirové době přišly o veškeré aktivity, se závodů zúčastnit. Proto jsme je naplánovali tak, aby se uskutečnily ještě během školního roku. Proběhnou 4. a 5. června,“ vysvětlil Štolfa.

V minulosti soupeřily 22členné posádky, z nichž 20 účastníků pádlovalo, jeden bubnováním udával rytmus a jeden z organizátorů loď bezpečně kormidlovat. Letos budou plavidla menší, takže se počet aktivně pádlujících sníží o polovinu na deset. Bubeník a profesionální kormidelník přitom zůstávají. „Posádky mohou být buď smíšené, s tím že mezi pádlujícími musí být minimálně dvě ženy, anebo ryze ženské. Minimální počet pádlujících je osm, ideální je samozřejmě loď zcela zaplnit deseti účastníky,“ doplnil Štolfa.

Vodáci z řad veřejnosti, firem či spolků se mohou hlásit do 31. května, startovné je 2 tisíce korun. Bližší informace získají zájemci na e-mailu info@dbostrava.cz nebo na telefonním čísle 720 265 106. Juniorské týmy nemusí být nutně jen školské a startovné neplatí. Akce se uskuteční pod záštitou města Bohumína ve spolupráci spolku Vodáci Odry a Olše, Dragon Boat Ostrava, Českého svazu dračích lodí a Torrsen Sports. Diváci budou mít vstup zdarma.

www.bohumin.cz

Mohlo by vás také zajímat...

RONOV NAD DOUBRAVOU: V souvislosti s plánovaným dokončením celkových úprav náměstí se vedení města rozhodlo naplnit myšlenku pořízení sochy věnované svému nejslavnějšímu rodákovi. Ta se objevovala již od šedesátých let minulého století, kdy byla v Nečasově vile instalována obrazová galerie určená nejen pro díla Chittussiho, ale i dalších malířů Železných hor.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři, Památky
Co se děje
25.04.2024

ČR-PRAHA: Hlavním cílem předloženého návrhu je především zavést do právního řádu České republiky institut statusu umělce. Děje se tak prostřednictvím novelizace zákona č. 203/2006 Sb. o některých druzích podpory kultury. Za tímto účelem novela zřizuje nový registr umělců, který povede Ministerstvo kultury. Status umělce se stane nástrojem možné finanční podpory pro umělce, kteří mají na trhu práce mnohdy velmi specifické postavení.  

Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
25.04.2024

LIBEREC: Pro Liberec je Botanická zahrada nejen turistickou atrakcí, ale významným vědeckým botanickým centrem. Známost zahrady zvyšuje schopnost vědecká aktivita mezinárodních botanických konferencí, výměna teoretických znalostí přírody a také významná přednášková tvorba.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
25.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024