pátek
19. dubna 2024
svátek slaví Rostislav
Ilustrátorka Natali Santini
© Martin KnoppVýstava „Hvězdná záře“ umělkyně Natali Santini zamíří do Dobřanské galerie

DOBŘANY: Po premiéře ve středočeském Berouně, následované severočeskou Roudnicí nad Labem jsou západočeské Dobřany třetím městem, kde bude možné shlédnout výstavu ilustrací „Hvězdná záře“ švédské autorky Natali Santini.

od 29.03.2024 do 26.04.2024
08:30 - 16:00
Autor článku: 
Martin Knopp

Umělkyně tvoří zejména digitálně, v jejím repertoáru však nechybí i akrylové malby na plátnech. Její podmanivá díla vyprávějí příběhy, vyvolávají silné emoce a zvou diváky všech věkových kategorií do imaginativního světa. Mají tak vynikající potenciál prorazit až do jejich srdcí.

„Jsem ráda, že se stávající cyklus mých uměleckých expozic těší nejenom zájmu široké veřejnosti, ale i pozornosti regionálních televizních stanic, které o něm natočili již dvě samostatné reportáže,“ říká ilustrátorka.

Natali představí v Dobřanech práce z mnoha zákoutí své činnosti, a to od plakátů, obálek pro časopisy, dětskou ilustraci až po její osobní tvorbu, ve které vždy usiluje, aby vyzařovala pozitivní energii. Její jedinečný výtvarný styl klade důraz na barevnou harmonii a promyšlený vizuální kontrast. Každý odstín je pečlivě vybírán tak, aby vyvolával konkrétní emoce a umocňoval tím celkový dojem autorčiných kompozic.

Dobřanská galerie, která se nachází na náměstí Tomáše G. Masaryka 5 je součástí tamního Městského kulturního střediska.

Výstava začíná 29. března a potrvá až do 26. dubna 2024.

Je přístupná dopoledne od 8.30 do 12:15 hodin a odpoledne od 13:00 do 16:00 hodin, vždy od pondělí až do pátku.

Všichni jste srdečně zváni.

kacko.cz | natalisantini.com

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj ocenil významné osobnosti v regionu. Mezi oceněnými je kardinál Dominik Duka, ředitel Oblastní charity Červený Kostelec a laureáti z oblasti sportu, školství, vědy i umění. In memoriam získal Medaili Královéhradeckého kraje I. stupně uznávaný zoolog a „Legenda Krkonoš“ Jiří Flousek.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
18.04.2024

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR na své 98. schůzi schválila návrh zákona o státní památkové péči, který je dílčí technickou novelou a upravuje zejména dvě oblasti.

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky
Co se děje
17.04.2024

ČR: Spolek Kašpar je soubor, který je již více jak třicet let etablovaný na české divadelní scéně. Aktuálně hraje v Divadle v Celetné a v komorním prostoru Klubovna v Jindřišské ulici. V letošním roce se Spolek Kašpar ve spolupráci s Divadlem v Celetné, Klubovnou a Rádiem Kašpar rozhodl vypsat první ročník anonymní dramatické soutěže KAŠPAR.DRAMATIK o nejlepší původní divadelní hru na téma „STRACHY / OHROŽENÍ“.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.04.2024

DOMAŽLICE, LITOMYŠL: Ústředním místem oslav dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany bude letos Festival Smetanova Litomyšl, který se uskuteční v termínu od 8. 6. do 7. 7. V hlavním programu tohoto významného hudebního svátku vystoupí pouze jeden jediný amatérský soubor. Jmenuje se Čerchovan a jedná se o pěvecký sbor působící v Domažlicích nepřetržitě od svého založení v roce 1901. V současné době ho tvoří přibližně 45 amatérských zpěváků a od roku 1997 stojí v jeho čele sbormistr MgA. Marek Vorlíček. Právě jeho jsme při příležitosti mimořádného festivalového vystoupení požádali o rozhovor.

Pardubický kraj, Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Lidová kultura, Památky, Soutěže a festivaly
Články a komentáře
17.04.2024