pátek
19. dubna 2024
svátek slaví Rostislav

Výběr novinek ze serveru Místní kultura za poslední týden 22.07.2020

Datum rozeslání: 19.04.2024

Vydáno: 17.04.2024
Rubrika: Články a komentáře

DOMAŽLICE, LITOMYŠL: Ústředním místem oslav dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany bude letos Festival Smetanova Litomyšl, který se uskuteční v termínu od 8. 6. do 7. 7. V hlavním programu tohoto významného hudebního svátku vystoupí pouze jeden jediný amatérský soubor. Jmenuje se Čerchovan a jedná se o pěvecký sbor působící v Domažlicích nepřetržitě od svého založení v roce 1901. V současné době ho tvoří přibližně 45 amatérských zpěváků a od roku 1997 stojí v jeho čele sbormistr MgA. Marek Vorlíček. Právě jeho jsme při příležitosti mimořádného festivalového vystoupení požádali o rozhovor.

Vydáno: 12.04.2024
Rubrika: Nepřehlédněte

ČR: Pořádáte kulturní akci v týdnu v týdnu 20.–26. 5. 2024? Zaregistrujte ji zdarma na webových stránkách: https://www.artyden.cz/main.php?str=prihlaska

Vaše akce rádi zastřešíme a pomůžeme vám s jejich propagací. Pro vás jsme vytvořili plakát s volným prostorem k doplnění konkrétní akce, v příloze nebo ke stažení v různých formátech zde:

https://www.artyden.cz/main.php?str=propagace

ARTýden – Týdne amatérské tvorby a uměleckého vzdělávání – projekt otevřený všem kulturním akcím napříč žánry i věkovými skupinami, které se konají v daném týdnu kdekoliv v České republice, opět získal záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva kultury a České komise pro UNESCO; pokračuje také spolupráce s projektem ZUŠ Open.


 

Vydáno: 17.04.2024
Rubrika: Co se děje

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR na své 98. schůzi schválila návrh zákona o státní památkové péči, který je dílčí technickou novelou a upravuje zejména dvě oblasti.

 

Vydáno: 16.04.2024
Rubrika: Co se děje

ČR: Spolek Kašpar je soubor, který je již více jak třicet let etablovaný na české divadelní scéně. Aktuálně hraje v Divadle v Celetné a v komorním prostoru Klubovna v Jindřišské ulici. V letošním roce se Spolek Kašpar ve spolupráci s Divadlem v Celetné, Klubovnou a Rádiem Kašpar rozhodl vypsat první ročník anonymní dramatické soutěže KAŠPAR.DRAMATIK o nejlepší původní divadelní hru na téma „STRACHY / OHROŽENÍ“.

Tento věstník dostáváte, protože jste se přihlásili k jeho odběru na stránkách časopisu Místní kultura. Pokud si přejete odběr zrušit, využijte odkaz uvedený níže. V tomto emailu naleznete pouze výběr článků, nikoliv jejich kompletní výčet.