úterý
7. července 2020
svátek slaví Bohuslava

Výběr novinek ze serveru Místní kultura za poslední týden 22.04.2020

Datum rozeslání: 07.07.2020

Vydáno: 01.07.2020
Rubrika: Nepřehlédněte

KUTNÁ HORA: Srdečně Vás zveme na konferenci „Umění do lavic? Dětské umělecké aktivity jako cesta k trvalému zájmu o kulturu a umění“, která se uskuteční ve dnech 7.- 8. října 2020 v impozantním prostředí GASK v Kutné Hoře. Jejími organizátory jsou NIPOS a GASK, je akreditována MŠMT ČR.

Vydáno: 01.07.2020
Rubrika: Články a komentáře

ČR: Kateřina Piliarik vystudovala produkci na pražské DAMU, její život se ale stočil k docela jiné činnosti. Před pěti lety založila projekt kreativně-edukativních krabic pro zvídavé děti Ani-Muk. Zároveň je Kateřina Piliarik také matkou třech dětí – Emy (7), Olega (4) a Cyrila (2). Projekt Ani-Muk si zakládá na samostatném prožitku dítěte. Hrou, která dítě naučí mnohé, co se mu bude hodit i v reálném životě, ho tak neprovází rodiče. Dítě se pomocí vzdělávací krabice odpoutá od trávení volného času na tabletu či notebooku a učí se myslet nejenom samostatně, ale také kreativně.

Vydáno: 07.07.2020
Rubrika: Co se děje

ČR: Na Kavčích horách skončilo první kolo konkurzu do chystaného pokračování pořadu Peče celá země. Nejlepší amatérští pekaři a cukráři budou vybráni po letních prázdninách, natáčení druhé řady začne příští rok na jaře.

Vydáno: 07.07.2020
Rubrika: Co se děje

ZLÍNSKÝ KRAJ, ČR: Čeští filmaři právě natáčejí celovečerní hraný snímek Hrana zlomu na pomezí hororu a thrilleru. V jedné z hlavních rolí se objeví mladá herecká hvězda Štěpán Kozub. Hrana zlomu je temnou příběhovou mozaikou, v níž je všechno jinak, než se na první pohled může zdát. Podle tvůrců má jít o projekt navýsost autorský a žánrově vyhraněný. Film vstoupí do českých kin na jaře 2021. Natáčí se i ve Zlínském kraji, a to v Rožnově pod Radhoštěm.

Vydáno: 03.07.2020
Rubrika: Co se děje

ČR, ZAHRANIČÍ: Jako velký úspěch tuzemského biografického výzkumu lze vnímat zastoupení České republiky v prestižní publikaci Different Lives (Různé životy), která mapuje stav biografického výzkumu ve světě i u nás. Česká republika je ve sborníku zastoupena prostřednictvím příspěvku Jany Wohlmuth Markupové. Publikace vychází v prestižním akademickém nakladatelství Brill.

Vydáno: 03.07.2020
Rubrika: Co se děje

ČR: Každý pátek v jiném kraji a v jiném městě: Česká televize vyjíždí za diváky v novém projektu „Českem tam a zpět“. Dvouměsíční putování po republice s podtitulem „Víkend začíná s Českou televizí“, odstartuje v pátek 3. července v Karlových Varech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí přípravy zpravodajství, setkají se se známými tvářemi ČT a prostřednictvím pozvaných hostů do vysílání zpravodajské ČT24 lépe poznají i samotný region. Součástí každé zastávky bude také doprovodný program pro rodiny s dětmi. Divákům u televizních obrazovek nabídne ČT živé vstupy z navštívených míst, od Studia 6 až po večerní Události.

Vydáno: 02.07.2020
Rubrika: Co se děje

ČR: Které noviny mají v Česku největší čtenost a náklad? Jednoznačně ty „radniční“, tedy periodika vydávaná obcemi, městy či městskými částmi. Na jejich kvalitu se zaměřila nová soutěž Radniční listy roku 2020, která podrobně zkoumala obsah více než 170 radničních novin.

Vydáno: 01.07.2020
Rubrika: Co se děje

PRAHA-ČR: Xindl X se s poslední písní Růžový brejle loučí se svou best-ofkou Anděl v blbým věku.růžovým brýlím vydává i videoklip, jenž měl přichystaný od jara, ale kvůli celosvětové situaci ho odložil a jak říká, „nyní je načase, aby se mluvilo i o jiných důležitých tématech. Jako o těch, o nichž zpívám v písni,“ a upozorňuje na fakt, že máme jen jednu planetu a měli bychom se k ní podle toho chovat. O produkci písně se postaral Dalibor Cidlinský Jr., se kterým Xindl X připravuje novou desku Terapie. Nové album se bude křtít na největším koncertě Ondřejovi kariéry, 30. ledna 2021 v O2 Areně, kam fanoušky svérázný autor a zpěvák Xindl X srdečně zve.

Tento věstník dostáváte, protože jste se přihlásili k jeho odběru na stránkách časopisu Místní kultura. Pokud si přejete odběr zrušit, využijte odkaz uvedený níže. V tomto emailu naleznete pouze výběr článků, nikoliv jejich kompletní výčet.