úterý
7. května 2024
svátek slaví Stanisla
Karel Šíp
© Zdroj: archiv ČT



Všechnopárty Karla Šípa slaví 600. díl

ČR: Sportovce, umělce, vědce, herce a mnohé další osobnosti společenského života vítá Karel Šíp pravidelně každý pátek večer v talkshow Všechnopárty. Nadcházející, jubilejní šestistý, díl bude věnován zábavným momentům a ohlédne se za uplynulými 15 lety, 31 200 natočenými minutami a 1 800 hosty. Diváci ČT1 se tak v pátek ve 21.45 hodin mohou těšit na speciální střihový díl s Karlem Gottem, Josefem Aloisem Náhlovským, Bolkem Polívkou nebo Miroslavem Hanušem.

Autor článku: 
TZ/ika

„Samozřejmě mně nenapadlo, že Všechnopárty budeme natáčet ještě za patnáct let, tedy v tomto roce. Myslel jsem si, že trvanlivost formátu je menší. Mám z toho pochopitelně radost, zájem diváků je v tomto případě životodárný,“ komentuje jubileum moderátor Karel Šíp, jehož talkshow se pravidelně řadí mezi nejsledovanější pořady týdne. „Od svých osmnácti let jsem v České televizi, tehdy ještě československé a jen jako řadový zaměstnanec. Dres jsem změnil jenom jednou, přestoupil jsem do tehdy první soukromé televize u nás. Po osmi letech jsem se ale vrátil zpět do mateřského oddílu, jehož barvy hájím dodnes, což je klubová věrnost, která jistě stojí za povšimnutí,“ dodává moderátor.

Každý host je pro Karla Šípa inspirací. S lehkostí a nadhledem hovoří se svými hosty, jejich historky pak se zájmem glosuje a k dobru přidává i své osobní zkušenosti. Na jevišti divadla Semafor tak vzniká otevřená a přátelská atmosféra, i když ne vždy je tázaný mluvný. „Pár horkých situací bylo, ale já si je nerad připomínám. V podstatě je úspěch, že i přes potíže se vždycky podařilo rozhovor dotáhnout do konce. Například Miroslav Krobot byl zvláštní případ v tom, že on bral náš rozhovor jako hru, bavilo ho, jak z něj páčím odpovědi. Na něj se nemůžete ale zlobit, ani já mu to dodnes nemám za zlé,“ vzpomíná Karel Šíp.

Talkshow Všechnopárty se začala natáčet a vysílat v roce 2005. Hosty prvního vydání byli Karel Nešpor, Miroslav Etzler a Roman Skamene. „Je to neuvěřitelné a krásné. První, co si vybavím, když jsem se jako vedoucí dramaturg s tehdejším šéfem zábavy sešel s panem Šípem. Ve vteřině jsme se shodli na tom, že mít pořad s takovou osobností by bylo něco úžasného. Vzpomínám také na pana Jiřího Suchého, který nám nabízel prostor divadla Semafor k natáčení. A jsem velmi rád, že Všechnopárty se v něm natáčí od samotného začátku a jeho genius loci tak zafungoval,“ uzavírá kreativní producent Jan P. Potměšil.

Krátká ukázka: https://we.tl/t-bEDh07PCph

Zdroj: Karolína Blinková, ČT

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Asociace profesionálních divadel (APD) oslavila jubileum zintenzivněním své dosavadní činnosti, zejména v souvislosti s realizací grantového projektu “Etablování stávající struktury Asociace profesionálních divadel ČR v kontextu proměny sektoru živého umění v důsledku pandemie koronaviru”, podpořeného z programu Fondů EHP 2014-2021.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
06.05.2024

PRAHA: 30. dubna bude Karlovo náměstí patřit jazzu i dalším hudebním žánrům. Pod taktovkou festivalu Mladí ladí jazz proběhne na největším náměstí v Praze velkolepá oslava Mezinárodního dne jazzu. Na zdarma přístupném Open airu vystoupí berlínští Jazzanova, belgická free jazzová formace Don Kapot nebo německá fusion kapela Searching for Home. Festivalovým highlightem bude vystoupení legendární skupiny Prago Union s frontmanem Katem doplněné o dechovou sekci v podobě čtveřice Krotitelé Dechů.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
29.04.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Krátký animovaný film "Plevel" byl vybrán do oficiálního programu La Cinef na Festivalu v Cannes. Tato absolventská práce, kterou režírovala Pola Kazak a produkovaly MAUR film a Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku, slibuje divákům silný vizuálně podmanivý příběh.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
02.05.2024

PRAHA-ZAHRANIČÍ: Výstava Group Therapy je dialogem a konfrontací uměleckých děl z rostoucích sbírek Galerie hlavního města Prahy a Deutsche Telekom. Ve více než osmdesáti dílech od čtyřiceti šesti současných umělců reflektuje aktuální společenská témata, jako jsou ohrožení demokracie, vzestup autoritářských režimů, nesnášenlivost vůči menšinám, cizincům a lidem s odlišnými názory, apatie a lhostejnost vůči klimatické krizi, terorismus a války. Název výstavy je odvozen od vystaveného díla výtvarnice Evy Koťátkové. Vedle ní v expozici vystavují také další české umělkyně a umělci Lenka Glisníková, Daniel Balabán, bosenská umělkyně Šejla Kamerić, chorvatský multimediální tvůrce Igor Grubić nebo ukrajinská malířka Lesia Khomenko. Výstavu Group Therapy lze v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí navštívit od 26. dubna do 11. srpna 2024.

Hl. m. Praha
Co se děje
26.04.2024