pondělí
15. července 2024
svátek slaví Jindřich
Konverzace
© Natali SantiniV Berouně hvězdně zazáří umělkyně Natali Santini

BEROUN: Městská knihovna Beroun bude ve svých galerijních prostorách hostit neobyčejný výstavní projekt digitálních ilustrací. Natali Santini – Hvězdná záře. Tak zní název expozice jedné z výrazných představitelek současné generace nastupujících umělců, jejímž cílem je představit veřejnosti tvorbu této autorky z posledních tří let.

od 01.11.2023 do 30.11.2023
Autor článku: 
Martin Knopp

Jednotícím prvkem všech prezentovaných prací je čistý a unikátní styl, který citlivě kombinuje realismus s grafickými prvky a zároveň klade důraz na kontrast a barevnou harmonii. Pomocí různých vizuálních příběhů vytváří tato umělkyně zajímavé výtvarné kompozice, a to vždy ze svého úhlu pohledu na svět. Ústředními postavami výstavy jsou dívky, které prožívají celou škálu emocí, a to od odhodlání, naděje a odvahy, až po osamělost, strach a zoufalství.

Natali žije v Praze, kde má také svůj umělecký ateliér. Je nejenom nepřehlédnutelnou výtvarnicí, ale současně také výrazně talentovanou sopranistkou a opakovaně oceňovanou básnířkou.

„Už od dětství jsem se ráda vyjadřovala pomocí pastelek, štětců a barev, nyní je mým hlavním nástrojem grafický tablet,“ říká Natali a dodává: „Mým záměrem je navázat dialog s diváky této výstavy, pomoci jim poodhalit různá skrytá zákoutí světa a obohatit je myšlenkovým poselstvím či estetickou hodnotou mých děl.“

Přijďte se sami přesvědčit o nesporném talentu této mimořádné osobnosti a nechte se inspirovat výrazně barvitými tóny jejího originálního uměleckého rukopisu, který je plný silných emocí a vyznačuje se obrovskou vnitřní dynamikou.

Slavnostní zahájení výstavy proběhne za přítomnosti autorky 1. listopadu 2023 od 17:00 do 18:00 hodin v Městské knihovně Beroun.

Výstava bude volně přístupná až do 30. listopadu 2023 v běžné otevírací době knihovny.


www.natalisantini.com


Sociální média:

FB: facebook.com/NataliSantiniArt
X:  twitter.com/santininatali
IG: instagram.com/natalisantini
YTwww.youtube.com/@natalisantini

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Známe výsledky letošního ročníku Ceny Hereditas obligat, kterou Královéhradecký kraj udílí za obnovu a záchranu architektonického dědictví na svém území. Odborná porota letos z 12 nominací vybrala opravu zámeckého areálu Karlova Koruna či bývalého vodojemu, restaurování historicky cenných náhrobků a cenu za popularizaci památkové péče získal Jiří Němeček.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.07.2024

ČR: V Poslanecké sněmovně tento týden v prvním čtení prošla novela zákona č. 496/2012 Sb. o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie, zkráceně novela zákona o audiovizi. Vláda ji schválila koncem června. S její účinností se počítá k 1. lednu 2025. Hlavními změnami, které přináší, jsou rozšíření selektivní podpory o televizní a VOD tvorbu, podpora herního průmyslu a vylepšení mechanismu filmových pobídek.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
12.07.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Česká centra a Kancelář generálního komisaře vyhlašují otevřenou výzvu pro umělce a projekty s cílem podílet se na kulturním programu českého národního pavilonu na světové výstavě EXPO 2025.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
11.07.2024

PRAHA: Nová interaktivní výstava Praga Magica zprostředkovává svým návštěvníkům jedinečnou procházku Prahou, a to v prostorách nově zrekonstruovaného domu U Červené lišky na Staroměstském náměstí. Dominanty Prahy i známá pražská místa spatří z naprosto nevšedních perspektiv a navštíví magická zákoutí, ve kterých mohou hrát i svůj interaktivní příběh. Poznejte Prahu, jak jste ji nikdy neviděli!

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
11.07.2024