neděle
5. února 2023
svátek slaví Dobromila
Banner
© Archiv pořadateleSOUTĚŽ GIVE ME MY NAME – HLEDÁME JMÉNO PRO NOVÝ NÁSTROJ. AUTOR VÍTĚZNÉHO NÁVRHU ZÍSKÁ PIANO

HRADEC KRÁLOVÉ-ČR: V pondělí 10. října odstartovala celosvětová soutěž “Give me my name”, v rámci které společnost PETROF hledá jméno pro nově redesignované pianino. Autor vítězného návrhu získá pianino pro sebe a pro školu dle vlastního výběru. Sběr odpovědí končí 10. listopadu 2022. Výherce bude vyhlášen 1. prosince 2022.

od 10.10.2022 do 10.11.2022
Autor článku: 
Kristýna Mlatečková

Společnost PETROF hledá jméno pro pianino, které lze díky jeho mohutnosti a barvě zvuku zařadit mezi koncertní nástroje. Vítěze vybere odborná porota, složená z managementu firmy PETROF a umělců z PETROF Art Family. Každý soutěžící může odevzdat neomezený počet odpovědí. Pokud vítězné jméno navrhlo více osob, vítězem se stane ten, kdo návrh poslal jako první. Výhrou jsou pianina modelu P 125 M, kdy jedno získá autor vítězného návrhu a druhé škola, kterou vítěz vybere. Soutěž probíhá ve všech zemích aktuální distribuce firmy PETROF. Dodání výhry proběhne do 6 měsíců od vyhlášení vítěze.

Zapojit do soutěže se lze na tomto odkazu: www.petrof.cz/give-me-my-name

Kontaktní osoba:
Bc. Kristýna Mlatečková
mlateckova@petrof.com
+420 734 747 228
PETROF, spol. s r.o.
Na Brně 1955,
500 06 Hradec Králové
www.petrof.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: S novým rokem přichází také Místní kultura s formátem podcastu, který je dnes součástí většiny internetových médií. PODCAST MÍSTNÍ KULTURY přináší dialogy s lidmi, kteří mají, co říci. Autorsky ho bude připravovat zkušená rozhlasová publicistka a dokumentaristka Hana Soukupová.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
EDITORIAL
05.02.2023

ČR: Masopust, slavnostní období, které začíná po svátku Tří králů, se mimo jiné vyznačuje obdobím hodování, veselí a bujarými zábavami. Na nich byl dostatek příležitostí pro skupinové hrátky.

Celá ČR
Lidová kultura
Co se děje
03.02.2023

LIBOCHOVANY: Pro milovníky starých pověstí mohu nabídnout výpravu na místo, které již je na mapě označeno, ale značené cesty tam nevedou. Odměnou vám může být nezvyklý výhled a na místě si můžete pustit v případě dostatku dat i audiovizuální zpracování pověstí o tomto místě.

Libochovany leží na tak zvané lysecké trati. To je železniční trať z Lysé nad Labem do Děčína. Když vystoupíte v Libochovanech, kde je i krásný opravený ale nepřístupný zámek, je zapotřebí vyndat mapy v mobilní aplikaci. Severovýchodně od obce se tyčí pás zalesněných vrchů a jeden z nich je označen Čerťák.

Dojdete pod něj již zarostlou úvozovou cestou. Je to vrch plný skalnaté suti. Na něj musíte vystoupit vlastní cestou okolo bývalého lomu s velkým převýšením. Výhled na lomy na Deblíku a na Trabicích ale stojí za to. Také Libochovany i se zámkem máte krásně pod sebou, včetně Labe klidně se třpitícím v mírné zákrutě. Není nad to posadit se na některý z kamenů a pustit si audio- vizuální pověst o Čertově drápu, jak se vrchu dříve říkalo.

Naleznete jej na tomto linku na YouTube:

https://youtu.be/Q2iUBjan4fo

Poté se můžete pokusit najít otisky čertových drápů sami, ale pozor, ať nespadnete na dno bývalého lomu! Zelená značka vás pak pohodlně odvede na Kalvárii, kde se tyčí tři kříže, a poté už sestoupíte do Velkých Žernosek, odkud můžete pokračovat vlakem libovolným směrem.

Celá ČR, Ústecký kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Hudba, Památky
Co se děje
03.02.2023

ČR: V polovině ledna vybrala Česká televize pětici interpretů, kteří se přihlásili do letošního ročníku Eurovision Song Contest. Výběr národního zástupce odstartoval přímý přenos na youtubovém profilu soutěže a v iVysílání ČT. Hlasy pro zpěvačky Maellu, Pam Rabbit, Markétu Irglovou, dívčí skupinu Vesna nebo pro písničkáře RODANA mohou fanoušci posílat do půlnoci 6. února.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
02.02.2023