čtvrtek
29. února 2024
svátek slaví Horymír
Banner
© Archiv pořadateleSOUTĚŽ GIVE ME MY NAME – HLEDÁME JMÉNO PRO NOVÝ NÁSTROJ. AUTOR VÍTĚZNÉHO NÁVRHU ZÍSKÁ PIANO

HRADEC KRÁLOVÉ-ČR: V pondělí 10. října odstartovala celosvětová soutěž “Give me my name”, v rámci které společnost PETROF hledá jméno pro nově redesignované pianino. Autor vítězného návrhu získá pianino pro sebe a pro školu dle vlastního výběru. Sběr odpovědí končí 10. listopadu 2022. Výherce bude vyhlášen 1. prosince 2022.

od 10.10.2022 do 10.11.2022
Autor článku: 
Kristýna Mlatečková

Společnost PETROF hledá jméno pro pianino, které lze díky jeho mohutnosti a barvě zvuku zařadit mezi koncertní nástroje. Vítěze vybere odborná porota, složená z managementu firmy PETROF a umělců z PETROF Art Family. Každý soutěžící může odevzdat neomezený počet odpovědí. Pokud vítězné jméno navrhlo více osob, vítězem se stane ten, kdo návrh poslal jako první. Výhrou jsou pianina modelu P 125 M, kdy jedno získá autor vítězného návrhu a druhé škola, kterou vítěz vybere. Soutěž probíhá ve všech zemích aktuální distribuce firmy PETROF. Dodání výhry proběhne do 6 měsíců od vyhlášení vítěze.

Zapojit do soutěže se lze na tomto odkazu: www.petrof.cz/give-me-my-name

Kontaktní osoba:
Bc. Kristýna Mlatečková
mlateckova@petrof.com
+420 734 747 228
PETROF, spol. s r.o.
Na Brně 1955,
500 06 Hradec Králové
www.petrof.cz

Mohlo by vás také zajímat...

LITEŇ: Na zámku v Litni se chystá připomínka kulatého výročí Jarmily Novotné, součástí slavnostního programu bude i otevření novorenesanční hrobky rodu Daubků.

Středočeský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění, Památky, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
28.02.2024

ŠVÉDSKO-ČR: Česká historička Blanka Karlsson, žijící od roku 1984 se švédským manželem v Norrköpingu, patří k těm obětavým duším, které „na oltář vlasti“ dokážou přinést ohromnou spoustu času. K těm, kteří nelitují vlastních prostředků a s celoživotním zápalem se věnují svému vyvolenému tématu. Tím je pro ni zcela logicky mapování švédských pobytů dvou mimořádných postav české kultury a historie: Jana Amose Komenského a Bedřicha Smetany. Smetanovo 200. výročí narození 2. 3. 1824 dalo také vznik našemu dnešnímu rozhovoru na dálku.

S Blankou se známe díky natáčení dokumentu České kořeny ve Švédsku (2009) a dalším četným kontaktům, které se od něj odvíjely. Mohla jsem tak zblízka poznat její ryzí vlastenectví, které u mnohých často probudí až pobyt v zahraničí; ne tak u ní. Má jej zkrátka v krvi.

Výsledky svého třicetiletého bádání o Smetanovi ve Švédsku shrnula do své publikace vydané ve vlastním vydavatelství Blanka Pragensis.  

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Vzdělávání
Články a komentáře
28.02.2024

ČR: Výpravy po schwarzenberských místech je název už pátého dílu Výprav, osobitého cestopisu literárního publicisty a spisovatele Jiřího Peňáse. Autor svou pouť zahájil v létě 2023 ve společnosti Karla Schwarzenberga. Další destinace pak objel sám, protože do putování s knížetem zasáhl osud. Výsledkem je poutavé čtení. Z něj vystupuje originální portrét Schwarzenberga, s nímž Peňás napsal patrně poslední knižní rozhovor. Kromě toho Výpravy nabízejí zábavné, čtivě podané putování po krajině, historii a architektuře. Zápisky ze schwarzenberských míst v Česku a v Rakousku i tentokrát prostupují autorovy vtipné postřehy a osobní vzpomínky. Knihu vydává Echo Media. Zde je od 19. února k mání v e-shopu, v knihkupectvích se objeví od 28. února.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Vzdělávání
Nepřehlédněte
26.02.2024

ČR: Měl vztah k východním Čechách a Orlickým horám. Poprvé jsme se setkali v osmdesátých letech při přípravě jeho výstavy v Orlické galerii v Rychnově nad Kněžnou (roku 1991 tu měl retrospektivu). Upoutal mě záběrem výtvarného vyjádření, barevností děl, umístěním v prostoru, kde ladily velikostí a tvary se silou svých barev. – Výtvarník, grafik, sochař, keramik ALEŠ LAMR zemřel 16. února 2024 po dlouhé těžké nemoci.

Celá ČR
Výtvarné umění
Co se děje
22.02.2024