čtvrtek
3. prosince 2020
svátek slaví Svatoslav
Titulní strana obálky knihy
© Zdroj: Nakladatelství Portál, s.r.o.S Komenským do komiksu

ČR: Jestli máte pocit, že děti nečtou, pak jim pořiďte knihu S Komenským do komiksu. Anebo lépe, přečtěte si ji s nimi. Příběh knihy je totiž současný, napínavý, akční a zároveň plný zastávek, které vás dovedou k přemýšlení, a hlavně vám živě představí osobnost Jana Amose Komenského, od jehož úmrtí (5. 11. 1670) uběhlo 350 let. Příběh J. A. Komenského napsala spisovatelka Klára Smolíková, která zároveň připravila výstavu KOMenský v KOMiksu v Národním pedagogickém muzeu.

Autor článku: 
TZ/ika

Příběh knihy navazuje na soubor komiksových panelů, které pro výstavní projekt KOMenský v KOMiksu Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského (NPMK) vytvořil stejný autorský tým a které máte nyní možnost přečíst si i v knižním vydání. Scénáře napsala spisovatelka Klára Smolíková za odborné spolupráce Richarda F. Vlasáka a ředitelky NPMK PhDr. Markéty Pánkové, výtvarného zpracování se ujal komiksový kreslíř Lukáš Fibrich. Výstava je součástí programu Národních oslav J. A. Komenského, které se konají mezi lety 2020 a 2022, kdy si připomínáme 350. výročí úmrtí Učitele národů (2020) a 430. výročí jeho narození (2022).

Více info zde

https://www.npmk.cz/muzeum/expozice-vystavy/kratkodobe-vystavy

Mohlo by vás také zajímat...

ČR-OLOMOUC: Moravská filharmonie spolu s Arcibiskupstvím olomouckým připravuje na 7. prosince slavnostní benefiční koncert. Připomene jím významná jubilea tří velikánů hudebního světa: Beethovena, Martinů a Dvořáka. Adventní koncert zazní v podání špičkového hudebního souboru Trio Martinů a Moravská filharmonie ho divákům zprostředkuje živě díky online přenosu přímo z krásné dvorany Arcibiskupského paláce. Koncert je pro všechny posluchače zdarma, dobrovolné příspěvky od posluchačů poplynou na podporu projektů Charity Česká republika. Záštitu nad koncertem převzal Mons. Jan Graubner, olomoucký arcibiskup a metropolita moravský.

Celá ČR, Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Památky
Co se děje
03.12.2020

ČR: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a do jaké míry jednotlivým oborům může pomoci dotační program COVID-Kultura II? Dosáhne na něj každý, kdo má nárok? Zeptali jsme se Jana Julínka, zakladatele a vedoucího Divadla RePublika.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Ostatní
Nepřehlédněte
02.12.2020

ČR-PRAHA: Kde roste nejstarší pražský strom? Jak se střílelo pražské poledne? Kam se ztratil originál zakládací listiny Karlovy univerzity? Kdo byl pivní král? A devadesát dalších příběhů z historie staré Prahy přináší kniha oblíbená u čtenářů i průvodců po Praze. Vydává Dokořán a Jaroslava Jiskrová – Máj.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
01.12.2020

BOHUMÍN: Koronavirus a s ním související přísná hygienická opatření nikoho nešetří. Bohumínští kvůli němu letos přišli o tradiční vánoční jarmark i rozsvěcování vánočních stromů s koncertem a ohňostrojem. Obě akce byly v plánu o předešlém víkendu. Letošní první adventní neděli tak lidé rozjímali doma a slavnostně nazdobené stromy na zdejším náměstí T. G. Masaryka rozsvítili elektrikáři v tichosti a bez diváků. Tereza Rezková, která Bohumíňákům měla u této příležitosti zazpívat, vzkázala, že dorazí příští rok.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura
Co se děje
03.12.2020