pondělí
15. července 2024
svátek slaví JindřichNárodní kolo Mezinárodní mírové výtvarné soutěže pro děti má už své vítěze

PRAHA: Dne 22. června 2024 se ve Vnitroblocku na Praze 7 uskutečnila slavnostní ceremonie předávání cen a certifikátů národního kola Mezinárodní výtvarné mírové soutěže, kterou pořádá Mezinárodní mírová skupina žen (IWPG). Tato událost přilákala přes 60 hostů z celé České republiky, včetně účastníků české i ukrajinské národnosti. Samotné soutěže se účastnilo 179 dětí ve věku od 7 do 18 let, které byly rozděleny do čtyř věkových kategorií, přičemž vítězové z každé kategorie postupují do Mezinárodního kola v Soulu.

Autor článku: 
Nikol Králová

Ceremonie byla obohacena projevem známé youtuberky Justýny Koubové. Ta vyzvala děti a mladé lidi, aby se nebáli vyjádřit svůj hlas a odvahu měnit svět k lepšímu. Umělecké snahy a výkony dětí ocenila také známá malířka Irena Procházková, která působila jako porotkyně této soutěže. Její slova uznání a podpory přidaly ceremonii na významu a inspiraci. Slavnostní atmosféru podpořily také gratulace formou videopříspěvků od vládní zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Šimáčkové Laurenčíkové a hudební skupiny Kalush Orchestra, kteří vyjádřili svůj obdiv a povzbuzení všem mladým umělcům.


Cílem Mezinárodní výtvarné mírové soutěže je zvýšit povědomí o míru mezi dětmi a mladými lidmi, kteří jsou nositeli naděje na vytvoření lepšího světa. Soutěž povzbuzuje k
předávání kultury míru budoucím generacím po celém světě a pomáhá mladým lidem uvědomit si svůj hlas, svou roli a svůj vliv i skrze výtvarnou tvorbu.

IWPG (Mezinárodní mírová skupina žen) je nezisková organizace zaměřená na podporu míru a práv žen a dětí prostřednictvím mezinárodního práva, vzdělávacích a kulturních aktiv.

 

http://www.iwpg.org

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Známe výsledky letošního ročníku Ceny Hereditas obligat, kterou Královéhradecký kraj udílí za obnovu a záchranu architektonického dědictví na svém území. Odborná porota letos z 12 nominací vybrala opravu zámeckého areálu Karlova Koruna či bývalého vodojemu, restaurování historicky cenných náhrobků a cenu za popularizaci památkové péče získal Jiří Němeček.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.07.2024

ČR: V Poslanecké sněmovně tento týden v prvním čtení prošla novela zákona č. 496/2012 Sb. o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie, zkráceně novela zákona o audiovizi. Vláda ji schválila koncem června. S její účinností se počítá k 1. lednu 2025. Hlavními změnami, které přináší, jsou rozšíření selektivní podpory o televizní a VOD tvorbu, podpora herního průmyslu a vylepšení mechanismu filmových pobídek.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
12.07.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Česká centra a Kancelář generálního komisaře vyhlašují otevřenou výzvu pro umělce a projekty s cílem podílet se na kulturním programu českého národního pavilonu na světové výstavě EXPO 2025.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
11.07.2024

PRAHA: Nová interaktivní výstava Praga Magica zprostředkovává svým návštěvníkům jedinečnou procházku Prahou, a to v prostorách nově zrekonstruovaného domu U Červené lišky na Staroměstském náměstí. Dominanty Prahy i známá pražská místa spatří z naprosto nevšedních perspektiv a navštíví magická zákoutí, ve kterých mohou hrát i svůj interaktivní příběh. Poznejte Prahu, jak jste ji nikdy neviděli!

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
11.07.2024