pátek
19. dubna 2024
svátek slaví Rostislav
Plakát ke koncertu
© Zdroj: archiv pořadatele„Norbert žije v Barráku“ vzpomíná kapela SKRAT

OSTRAVA: Vzpomínkový koncert na ostravskou hereckou ikonu Norberta Lichého (1964–2024) se uskuteční ve čtvrtek 29. února 2024 od 18.00 hodin v hudebním klubu Barrák Music Club v Ostravě. Setkání přátel a příznivců Norberta Lichého je spojené s koncerty kapel Skrat, Vítkovo kvarteto, Acustrio a Retro B. Večerem bude provázet moderátor Jirka Sedláček.

29.02.2024
18:00
Autor článku: 
Lukáš Klapil, Crest Communications Ostrava

Ostravská kapela Skrat kombinuje osvědčené bigbeatové pecky s vlastní autorskou tvorbou. Rockové uskupení zakládal právě Norbert Lichý s baskytaristou Vítem Zátorským a kytaristou Janem Hasíkem, který k tomu uvádí: „Dali jsme se dohromady na Matičním gymnáziu v Ostravě v roce 1981, hráli jsme do roku 1986 a potom si dali 25letou pauzu. Zpátky ke koncertování jsme se v původní sestavě vrátili v roce 2011. Bertík byl náš dlouholetý kapelník a kamarád, multiinstrumentalista, prostě všestranně nadaný umělec. Hrál s námi do roku 2021, pak už hlavně z časových důvodů nemohl, ale jeho hudba bude žít dál.“

Kapela Skrat hraje od roku 2021 ve složení Jan Hasík (kytara), Vít Zátorský (baskytara), Michal Sedláček (zpěv, klávesy, kytara) a Martin Špetík (bicí nástroje). Na vzpomínkovém koncertu vystoupí i další kapely, které jsou více či méně propojené se jménem Norbert Lichý nebo kapelou Skrat. Na podiu se představí česká bigbítová kapela hrající od začátku 80. let Vítkovo kvarteto, akustické hudební těleso Acustrio ostravského písničkáře Václava Fajfra a kapela Retro B složená převážně z herců a umělců Divadla Petra Bezruče.

Vstupenky na vzpomínkový koncert „Norbert žije v Barráku“, který se uskuteční ve čtvrtek 29. února 2024 od 18.00 hodin v hudebním klubu Barrák Music Club v Ostravě, je možné zakoupit na kulturním webu GoOut. Cena je 190 Kč. Partnery koncertu jsou stavební skupina HSF System, Český rozhlas Ostrava, Barrák Club Ostrava a GoOut.

Videopozvánka: https://www.skrat.cz/wp-content/uploads/2024/02/Skrat_Norbert2024_video.mp4

 

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj ocenil významné osobnosti v regionu. Mezi oceněnými je kardinál Dominik Duka, ředitel Oblastní charity Červený Kostelec a laureáti z oblasti sportu, školství, vědy i umění. In memoriam získal Medaili Královéhradeckého kraje I. stupně uznávaný zoolog a „Legenda Krkonoš“ Jiří Flousek.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
18.04.2024

ČR: Tradice oslav české hudby se v letech zakončených čtyřkou koná pravidelně už od roku 1924. Jejím cílem je připomenout význam českých skladatelů a interpretů pro domácí i zahraniční kulturní prostředí.

Celá ČR, zahraničí
Hudba, Památky, Soutěže a festivaly
EDITORIAL
17.04.2024

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR na své 98. schůzi schválila návrh zákona o státní památkové péči, který je dílčí technickou novelou a upravuje zejména dvě oblasti.

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky
Co se děje
17.04.2024

ČR: Spolek Kašpar je soubor, který je již více jak třicet let etablovaný na české divadelní scéně. Aktuálně hraje v Divadle v Celetné a v komorním prostoru Klubovna v Jindřišské ulici. V letošním roce se Spolek Kašpar ve spolupráci s Divadlem v Celetné, Klubovnou a Rádiem Kašpar rozhodl vypsat první ročník anonymní dramatické soutěže KAŠPAR.DRAMATIK o nejlepší původní divadelní hru na téma „STRACHY / OHROŽENÍ“.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.04.2024