<p>TŘEBÍČ: Publikaci s názvem „Lidové písně z Podhorácka I., Náměšťsko a Velkobítešsko“ určenou široké veřejnosti rovněž jako zdroj písňového materiálu – pro aktivity místních folklorních skupin, pro školy a další kulturní a výchovné instituce – vydalo Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace ve spolupráci s brněnským pracovištěm Etnologického ústavu Akademie věd České republiky.</p> <p>Při výzkumech prováděných v předešlých letech v terénu na podhoráckém venkově bylo zjištěno, že se regionální lidové písně vytrácejí nejen z povědomí lidu, ale i z repertoáru muzikantů při tradičních obyčejových slavnostech a zvycích. </p> <p>Vydání knihy finančně podpořilo i Ministerstvo kultury České republiky. Slavnostní uvedení knihy Lidové písně z Podhorácka I., Náměšťsko a Velkobítešsko proběhne 19. ledna 2012.</p> <p>Podrobnosti v přiložené pozvánce.</p>
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.