úterý
7. července 2020
svátek slaví Bohuslava
Obálka knihy
© Zdroj: archiv nakladateleNezastavitelný růst učí, jak malými kroky dosáhnout velkých cílů

ČR: „Jak dosahovat velkých věcí pomocí drobných změn.“ Tak zní podtitul knihy, kterou v nakladatelství Pointa vydal Jan Markel. Profesionální kouč, který už více než patnáct let pracuje s jednotlivci i s firmami, jako je Český rozhlas nebo HiLASE, sepsal své zkušenosti a poznatky o tom, jak vzít život do vlastních rukou a zajistit si úspěch v celé řadě oblastí. Svá doporučení staví na pěti životních tématech – a skutečně podle něj stačí udělat malé změny alespoň ve dvou z nich, abychom se dočkali osobního růstu a aby náš život nabral nečekané obrátky.

Autor článku: 
TZ/ika

„Myšlenku knihy žiju se svými klienty každý den. Posledních pět let jsem strávil rozhovory s lidmi, kteří měli jediný cíl – naplňovat svůj potenciál, dosahovat svých snů. Žít podle sebe. Šťastně,“ říká Jan Markel. V každodenní realitě pak znova a znova narážel na zjištění, že kde není růst, není život. „Bohužel si na růst až příliš často jenom hrajeme. Pak si přečteme nějakou rozvojovou knížku, která je vytržená z kontextu, a žijeme s pocitem, jak se ohromně posouváme,“ myslí si.

Rozhodl se na to jít po svém a v příručce Nezastavitelný růst pospojoval několik základních principů do funkčního celku. Knihu rozdělil do pěti tematických kapitol nazvaných Velké drzé cíle, Produktivita, Myšlení, Prostředí a Radost. „Zlepšení v libovolné kombinaci alespoň dvou oblastí bude mít pozitivní dopad na váš život,“ říká hned v úvodu. V rámci každého tématu pak čtenáře motivuje k zamyšlení, přehodnocení vlastního přístupu i praktickým krokům, které podle něj vedou ke skutečným výsledkům. V zábavně a interaktivně pojaté knize nechybí konkrétní příklady, cvičení, infografiky ani ilustrace.

Víc než teorie a obecná moudra

„Vycházel jsem z cca 1 600 hodin praxe – tenhle čas jsem strávil s lidmi zkoumáním příčin a principů, které vedou k úspěchu a spokojenosti,“ popisuje pozadí vzniku knihy. Vlastní zkušenosti v ní kombinuje s poznatky z odborných a populárně-naučných knih, vědeckých studií, na které čtenáře v závěru odkazuje, i se znalostmi dalších koučů. „Velkou inspirací mi byl a je tým českých koučů Život Jako Hra. Když trávíte spoustu času mezi lidmi, kteří jsou u nás špičkou v osobním rozvoji, poznamená vás to,“ vysvětluje.

Kniha je podle něj určena pro ty, kteří to se svým životem myslí vážně a nebojí se vzít zodpovědnost za vlastní štěstí a úspěch do svých rukou. „Je jedno, jestli jde o vztahy, práci, nebo podnikání. Psal jsem ji zejména pro čtenáře, kteří nemají rádi teoretické kecy a obecná moudra. Nenabízím návod stokrát okopírovaný z jiných knih,“ upozorňuje autor.

Do knihkupectví díky crowdfundingu

S rukopisem přišel za nakladatelskou službou Pointa, která autorům umožňuje sestavit knižní tým, následně jeho práci i výrobu knihy zafinancovat v crowdfundingu a výsledek poslat do běžné distribuční sítě. „Rád zkouším nové věci a zajímalo mě, jak crowdfunding funguje. Kromě toho se mi líbily výhodné podmínky spolupráce a to, že mi nikdo nebude moc mluvit do formátu knihy,“ popisuje Markel. „Od začátku do konce to byla vždy jasná, rychlá a příjemná komunikace. Velmi mi pomohl osobní přístup, když jsem si navymýšlel specifika, která v knize chci. A také propojení na super profesionály,“ dodává.

Kniha je k dostání ve všech velkých knihkupectvích, na jejich e-shopech i na e-shopu Pointy.

Jan Markel: Nezastavitelný růst

V provokativní knížce se naučíte, jak se pomocí drobných změn osvobodit z nekonečného krysího závodu. Ze závodu, ve kterém za velkou námahu sklízíte jenom drobky z koláče, který́ je tu pro všechny. I pro vás. Objevíte pět klíčových oblastí, které zrychlí váš osobní růst. Zasmějete se principům, které jsou podané lidsky, ale bez servítků. Poznáte průlomové objevy z vědeckých studií a nasajete know-how z tisíců hodin autorovy praxe v českém prostředí.

Přestaňte úspěch a štěstí pronásledovat. Začněte je žít.

376 stran, brožovaná, ISBN 978-80-883-3580-1

Doporučená cena: 359 Kč

Medailonek autora

Jan Markel se pohybuje v oblasti osobního rozvoje už více než 15 let. Zájemcům z řad firem i soukromých osob pomáhá zvládat leadership, rozvíjet svůj potenciál a lépe prodávat. O svoje praktické zkušenosti se podělil již v knížce Prodej svoje know-how (2015), která přibližuje principy internetové komunikace a online podnikání. Od roku 2016 se věnuje hlavně koučování, patří mezi špičkové a nejžádanější kouče v ČR. Je členem týmu koučů Život Jako Hra, pravidelně pořádá workshopy a přednášky. Své dlouholeté zkušenosti z praxe se rozhodl sepsat do knihy Nezastavitelný růst.

https://www.janmarkel.cz/

https://www.janmarkel.cz/vlastni-cestou/

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍNSKÝ KRAJ, ČR: Čeští filmaři právě natáčejí celovečerní hraný snímek Hrana zlomu na pomezí hororu a thrilleru. V jedné z hlavních rolí se objeví mladá herecká hvězda Štěpán Kozub. Hrana zlomu je temnou příběhovou mozaikou, v níž je všechno jinak, než se na první pohled může zdát. Podle tvůrců má jít o projekt navýsost autorský a žánrově vyhraněný. Film vstoupí do českých kin na jaře 2021. Natáčí se i ve Zlínském kraji, a to v Rožnově pod Radhoštěm.

Celá ČR, Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

ČR: Na Kavčích horách skončilo první kolo konkurzu do chystaného pokračování pořadu Peče celá země. Nejlepší amatérští pekaři a cukráři budou vybráni po letních prázdninách, natáčení druhé řady začne příští rok na jaře.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

CIESZYN, ČESKÝ TĚŠÍN: V souvislosti se zlepšením epidemiologické situace na Slezsku se česká vláda rozhodla v pondělí 29. června oodvolat kontroly na česko-polských hraničních přechodech na území Slezského vojvodství. Rozhodnutí o otevření hranic nabylo účinnosti o půlnoci z 29. na 30. června. Spontánním a symbolickým způsobem chtěli na tuto situaci zareagovat zástupci Euroregionu Těšínské Slezsko a spolku Člověk na hranici. Společně navrhli občanům účast na akci s názvem "Zhasneme hranici". 

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
06.07.2020

ČR: Každý pátek v jiném kraji a v jiném městě: Česká televize vyjíždí za diváky v novém projektu „Českem tam a zpět“. Dvouměsíční putování po republice s podtitulem „Víkend začíná s Českou televizí“, odstartuje v pátek 3. července v Karlových Varech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí přípravy zpravodajství, setkají se se známými tvářemi ČT a prostřednictvím pozvaných hostů do vysílání zpravodajské ČT24 lépe poznají i samotný region. Součástí každé zastávky bude také doprovodný program pro rodiny s dětmi. Divákům u televizních obrazovek nabídne ČT živé vstupy z navštívených míst, od Studia 6 až po večerní Události.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.07.2020