středa
5. srpna 2020
svátek slaví Kristián
Z dnešního tiskového brífinku ministr kultury Lubomír Zaorálek se zástupci největších příspěvkových organizací MK ČR
© FB MK ČRMinisterstvo kultury ČR doporučuje všem svým příspěvkovým organizacím uzavření pro veřejnost

PRAHA: Ministr kultury Lubomír Zaorálek na dnešním odpoledním tiskovém brífinku, po jednání se zástupci příspěvkových organizací k aktuální situaci týkající se opatření přijatých v souvislosti s výskytem coronaviru v ČR, doporučil všem příspěvkovým organizacím ministerstva kultury dočasné uzavření pro veřejnost.

Autor článku: 
MK ČR/klapka

Vyjádření ministra kultury Lubomíra Zaorálka:

„V návaznosti na mimořádné opatření Ministerstvo zdravotnictví České republiky z dnešního dopoledne, kterým se zakazují kulturní představení, akce, výstavy a shromáždění s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob na jednom místě, jsme dnes důrazně doporučili příspěvkovým organizacím Ministerstvo kultury České republiky:

Uzavřít pro veřejnost od dnešních 18:00 až do odvolání galerie, muzea, divadla, hrady, zámky a knihovny, protože nejsme schopni vyloučit to, že se v nich v průběhu dne neshromáždí více než 100 lidí ve stejném čase.

Všechny naše příspěvkové organizace postupně přistupují k vracení vstupného po dobu trvání tohoto mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví.

Pokud bude vláda rozhodovat o jakýchkoliv kompenzacích, budu chtít, aby jejich součástí byly i kulturní instituce. V tuto chvíli jde však hlavně o zdraví občanů.

Byl bych rád, aby se těmito opatřeními, pokud to bude jen trochu možné, řídily i kulturní instituce, jejichž zřizovatelem není Ministerstvo kultury České republiky. Rovněž prosím všechny organizátory kulturních akcí a promítání, aby tato pravidla neobcházeli tak, že budou uměle snižovat návštěvní kapacitu na 99 osob. Buďme k sobě ohleduplní.“

 

Seznam příspěvkových organizací Ministerstva kultury naleznete zde:
http://bit.ly/prispevkoveorganizace

Záznam z brífinku je možné zhlédnou zde: https://www.facebook.com/ministerstvokulturycr/videos/2779027325526443/

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Výběrová komise doporučila ministru kultury L. Zaorálkovi po 2. kole konkurzu na generální ředitelku/ředitele Národní galerie v Praze (dále NGP) tři kandidáty na tuto pozici v tomto pořadí: 1. Marek Pokorný, 2. Alicja Knast, 3. Jiří Fajt.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
04.08.2020

ČR: Josef Kubáník, herec a autor bestselleru Poslední deník Květy Fialové, vydává další knížku. Svůj román nazval jednoduše Herec a čtenáře v něm zve do lákavého světa divadla a filmu. Čtivý, napínavě vystavěný příběh s neobvyklým rozuzlením vychází v Nakladatelství ZEĎ 8. září.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
05.08.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: V souvislosti s kulatým jubileem festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov a 90. výročím úmrtí slavného spisovatele si publicistka Ilona Machová klade otázky týkající se další ikony české literatury a tuzemských školních osnov – Aloise Jiráska. Co o něm vlastně víme?

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Knihy, literatura, média, Památky
Články a komentáře
05.08.2020

PRAHA: Prázdninová část festivalu Letní slavnosti staré hudby, který každým rokem nabízí poutavé a objevné exkurze do hudební historie na atraktivních místech v Praze, se pomalu chýlí ke konci. Začátkem srpna jsou v programu představujícím pro tento rok hudbu šlechtických dvorů ještě dva koncerty výhradně domácích interpretů.

Hl. m. Praha
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
03.08.2020