pátek
1. listopadu 2024
svátek slaví Felix



Mezinárodní letní škola staré hudby

Autor článku: 
mis

<p>VALTICE: Mezinárodní letní škola staré hudby se ve Valticích koná od roku 1989. Je nejstarším a nejrozsáhlejším kurzem tohoto typu v ČR. Každoročně vítá na 300 profesionálů i amatérů.</p> <p>Oblibu si získala pro svou otevřenost a přátelskou atmosféru. Valtický týden nabízí mimořádnou příležitost získat nové zkušenosti pod vedením renomovaných lektorů z celého světa a zároveň prožít aktivní dovolenou s celou rodinou (pro děti jsou otevřeny dvě plnohodnotné třídy).</p> <p>Hlavní program probíhá dopoledne, od 9 do 12.30 h. Po obědě jsou na programu orchestrální a sborové třídy, poslechové a další speciální semináře a přednášky nebo společná taneční odpoledne. Každý večer se na různých místech, např. ve Španělské konírně zámku, ve farním kostele, v zámeckém parku apod. koná koncert, na kterém vystupují lektoři letní školy a hosté. Poslední dva dny jsou vyhrazeny studentským koncertům a dětským vystoupením. Oblíbené jsou i pozdní taneční večery, kam přinášejí folklorní tradice svých zemí sami studenti.</p> <p> Letošní XXV. ročník Mezinárodní letní školy staré hudby přináší řadu novinek, kterými se pořadatelé snaží reagovat na podněty účastníků a kurzy obohatit a zpestřit. Vůbec poprvé se ve Valticích lze setkat se čtyřmi lektory: Julií Hassler z Francie (zpěv, ornamentika), Alenou Hönigovou (cembalo), Martinou Bernáškovou (příčná flétna) a Dianou Scrivener z Británie (renesanční tanec). Nabídka je však několikanásobně širší, počítá s účastí dalších 24 lektorů.</p> <p> XXV. ročník Mezinárodní letní školy staré hudby ve Valticích se uskuteční ve dnech 6. ‒ 14. července 2013.</p> <p> Mezinárodní letní školu staré hudby pořádá Společnost pro starou hudbu ve spolupráci s Městem Valtice a Zámkem Valtice. </p> <p> Třídy XXV. ročníku Mezinárodní letní školy staré hudby a jejich lektorské obsazení <p> Program koncertů <p> Kurzovné a další informace

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Moravská filharmonie Olomouc připravila k příležitosti státního svátku sérii pěti koncertů, kterými potěšila publikum ve městech Prostějov, Jeseník, Olomouc, Šumperk a Přerov. U příležitosti letošního Roku české hudby bylo hlavní programovým leitmotivem celého turné hudba výhradně českých autorů. Diváci se mohli těšit z mimořádných výkonů talentovaného rumunského violoncellisty Andreie Ionițy, který je nositelem prestižní ceny z mezinárodní soutěže Petra Iljiče Čajkovského a pravidelně vystupuje s předními orchestry po celém světě.

Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Co se děje
30.10.2024

ČR: Česká republika patří mezi jeden z dvaceti šesti států, které mají polární základnu na Antarktidě. Vědci z Masarykovy univerzity v Brně zde už patnáct let provádějí unikátní výzkumy. Zaměřují se na dopad klimatických změn na Antarktidě a na to, jak tyto změny působí na území naší republiky. Film Petra Horkého Čeští vědci v Antarktidě představuje práci tuzemských výzkumníků a jejich způsob přemýšlení o globálních změnách, které čím dál tím více ovlivňují životy nás všech. To vše v nádherných a dechberoucích scenériích drsné antarktické krajiny. Dokument odvysílal program ČT2 dnes, 29. října, dostupný je i v iVysílání.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Vzdělávání
Co se děje
30.10.2024

ČR: Byl to ten nejveselejší “dušičkový“ rozhovor, jaký jsem kdy vedla. Mým hostem v rozhlasovém studiu byl sochař, malíř, spisovatel a pedagog Vladimír Preclík. Vyprávěl o slavnosti v Den mrtvých v Mexiku, o tradici plné barev, hudby, zábavy a radosti. O pár let později – už o poznání vážněji – jsme se k tématu vrátili v knižním dialogu Sochařům se netleská. Tehdy jsem si uvědomila, jak důležité je připomínat si své blízké, a dokonce klást jim i dosud nezodpovězené otázky. Tak jako Vladimír Preclík svému otci Aloisovi v následujícím textu.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Výtvarné umění, Ostatní, Památky, Vzdělávání
Články a komentáře
30.10.2024

ČR: Tajný řád, jehož posláním je udržet rovnováhu mezi dobrem a zlem. S tím mu pomáhá lovec, který zasahuje tam, kde je odhalení a dopadení pachatele nad možnosti běžných postupů policejního vyšetřování. Osm případů s prvky thrilleru řeší v koprodukčním televizním seriálu Lovec herci Pavel Kříž a Jana Kolesárová. Nový projekt režiséra Jiřího Stracha tematicky navazuje na jeho divácky úspěšné minisérie Ďáblova lest, Ztracená brána či seriál Labyrint. Premiéru prvního dílu Lovce uvedla ČT1 ve středu 30. října.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
31.10.2024