středa
22. září 2021
svátek slaví Darina
Banner
© Zdroj: www.collegiummarianum.czHudební dílny PICCOLI lákají na středověké i moderní umění

KUTNÁ HORA, PRAHA: Dílny Piccoli přinášejí nápaditý program plný hudby, zpěvu i výtvarných dílen určený dětem ve věku od tří let. Pátý ročník se uskuteční v prostorách dvou významných galerií: v sobotu 25. září 2021 v GASKu – Galerii Středočeského kraje, v neděli 17. října 2021 bude dílny hostit klášter sv. Anežky České – Národní galerie Praha. Nově je rozšíří i dvoudenní dílna pro pokročilejší instrumentalisty pod vedením barokní flétnistky Jany Semerádové a cimbalisty a folkloristy Jana Rokyty.

 

od 25.09.2021 do 17.10.2021
Autor článku: 
Monika Václová/ika

Piccoli je jedinečný koncept dílen propojující výtvarné a hudební umění starých i nových uměleckých stylů. V Anežském klášteře objevíte společně s vašimi ratolestmi bohaté umělecké tradice Evropy z dob středověku, renesance i baroka, v Kutné Hoře v GASKu nahlédnete pod pokličku moderního umění.

Nejprve detailně prozkoumáme vybraný obraz stálé expozice, poté se společně vydáme krásnou architekturou k jedinečným hudebním zážitkům v hravých dílnách tematicky navazujících na komentované výtvarné dílo.

Přijďte si pohrát, skotačit a muzicírovat pod vedením zkušených lektorů a umělců. Dílny probíhají v uvedený čas, je potřeba se na ně dopředu zaregistrovat, resp. koupit vstupenku. Podrobný program najdete na www.collegiumdetem.cz.

Program tvořivého festivalu byl sestaven týmem profesionálních hudebníků a zkušených lektorů a pedagogů pod patronací souboru staré hudby Collegium Marianum ve spolupráci s Národní galerií Praha. Jeho dramaturgie si klade za cíl přiblížit hravou formou kulturu historických období, a to zejména dětem ve věku od 3 do 18 let. Kromě mezioborového rozměru festival usiluje i o propojení generací – aktivity podporují spolupráci dětí a rodičů nebo prarodičů.

Kromě dvoudenní ansámblové dílny jsou workshopy otevřené všem dětem a rodičům bez ohledu na dřívější hudební zkušenosti. Registrovat se můžete na stránkách souboru Collegium Marianum nebo v síti GoOut od 2. září 2021.

 

PICCOLI 2021 | 25. 9. v Kutné Hoře

PICCOLI 2021 | 17. 10. v Praze

 

www.collegiumdetem.cz

FB event Kutná Hora: https://bit.ly/3DCwfgK

FB event. Praha: https://bit.ly/3DFv7Jj

 

REZERVACE A VSTUPENKY

www.collegiumdetem.cz

a GoOut: https://goout.net/cs/piccoli-2021/ezefnig/

 

Místní kultura je mediálním partnerem projektu.

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ-ZAHRANIČÍ: Maňásková inscenace Divadla Drak Šípková Růženka se v druhé polovině září představí dětskému publiku na dvou mezinárodních festivalech.  První zastávkou bude The International Puppet Theatre Festival – PIF v Chorvatské Záhřebu. Zde inscenaci diváci uvidí 22. 9. 2021. Ze Záhřebu se vydá Divadlo Drak do Srbské Subotice, kde uvede Šípkovou Růženku 24. 9. v rámci 28th International Children´s Theater Festival in Subotica.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2021

PRAHA: S velkým zármutkem a lítostí oznamujeme, že ve věku 69 let zemřel mecenáš a milovník kultury, majitel, podporovatel a zachránce Pražského komorního baletu, JUDr. Ivan Dunovský.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
20.09.2021

ČR: Po čtyřleté pauze se na hudební scénu vrací anketa Český slavík 21, jejíž počátky sahají až do šedesátých let minulého století, a to pod patronátem matematika a sociálního reformátora Karla Janečka. Galavečer, jenž býval pravidelně jedním z nejúspěšnějších televizních pořadů celého roku a v listopadu jej živě odvysílá televize Nova, připravuje režisér Pepe Majeský.

Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Hudba, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.09.2021

ČR-PRAHA: Pětaosmdesátý ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha otevře ve středu 22. září svým koncertem houslista Václav Hudeček. Mezi hosty slavnostního večera na Nové scéně Národního divadla budou Hudečkovi mladší kolegové Jan Mráček a Josef Špaček, mezzosopranistka Štěpánka Pučálková a hornista a dirigent Radek Baborák. V průběhu festivalu uvidí návštěvníci v premiéře dokumenty Štace Miloně Čepelky, My tancujem swing, Můj život s Bohuslavem Martinů a taneční film Nehoda.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
20.09.2021