úterý
7. července 2020
svátek slaví Bohuslava
Logo
© Zdroj: https://www.facebook.com/gooutcesko/GoOut v karanténě

ČR: Jak současná situace ovlivňuje GoOut? Samozřejmě jsme se museli přizpůsobit. Nechodí se ven, kulturní scéna stojí na místě. Proto jsme se rozhodli obrátit komunikaci vzhůru nohama a přijít s konceptem “Stay In”. Každý večer vám na Facebooku a Instagramu přinášíme tipy, jak se zabavit doma: pořád vychází nové podcasty a videa, oprášili jsme články v magazínu, plus navíc přidáváme denní Spotify playlisty od různých osobností české scény.

Autor článku: 
Vojtěch Otevřel

Zároveň jsme na stránky GoOut zařadili kategorii Kultura online, kde shromažďujeme akce, které si můžete užít přímo na obrazovce. Protože "zajít" si na koncert a nemuset přitom vstávat z postele má taky něco do sebe.

Samozřejmě věříme, že drastická opatření zafungují a brzy se zase uvidíme tváří v tvář na koncertech, festivalech, v divadlech a galeriích. Nevíme kdy, ale současný stav nemůže trvat věčně. Nadále proto u nás najdete bohatý katalog akcí na druhou polovinu roku.

Pokud používáte GoOut a baví vás, co děláme, budeme nesmírně rádi, když se rozhodnete přispět na naše fungování. Bez prodeje vstupenek to totiž dlouho nevydržíme. Naštěstí si pořád můžete buď koupit poukazy, které fungují jako kredit směnitelný za vstupenky (v horizontu dvou let), nebo podpořit přímo náš tým a naši činnost.

Děkujeme za vaši přízeň. A nebojte se - společně to zvládneme. Kultura přežije. Koneckonců už teď můžeme vidět, že s problémy a překážkami se nejlépe bojuje pomocí kreativity a solidarity. Umělecká scéna v posledních dnech doslova překypuje nápady a iniciativami. Mám z toho upřímnou radost.

Zůstaňte v bezpečí. Brzy se uvidíme

Za celý GoOut tým

Vojtěch Otevřel, CEO

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍNSKÝ KRAJ, ČR: Čeští filmaři právě natáčejí celovečerní hraný snímek Hrana zlomu na pomezí hororu a thrilleru. V jedné z hlavních rolí se objeví mladá herecká hvězda Štěpán Kozub. Hrana zlomu je temnou příběhovou mozaikou, v níž je všechno jinak, než se na první pohled může zdát. Podle tvůrců má jít o projekt navýsost autorský a žánrově vyhraněný. Film vstoupí do českých kin na jaře 2021. Natáčí se i ve Zlínském kraji, a to v Rožnově pod Radhoštěm.

Celá ČR, Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

ČR: Na Kavčích horách skončilo první kolo konkurzu do chystaného pokračování pořadu Peče celá země. Nejlepší amatérští pekaři a cukráři budou vybráni po letních prázdninách, natáčení druhé řady začne příští rok na jaře.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

CIESZYN, ČESKÝ TĚŠÍN: V souvislosti se zlepšením epidemiologické situace na Slezsku se česká vláda rozhodla v pondělí 29. června oodvolat kontroly na česko-polských hraničních přechodech na území Slezského vojvodství. Rozhodnutí o otevření hranic nabylo účinnosti o půlnoci z 29. na 30. června. Spontánním a symbolickým způsobem chtěli na tuto situaci zareagovat zástupci Euroregionu Těšínské Slezsko a spolku Člověk na hranici. Společně navrhli občanům účast na akci s názvem "Zhasneme hranici". 

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
06.07.2020

ČR: Každý pátek v jiném kraji a v jiném městě: Česká televize vyjíždí za diváky v novém projektu „Českem tam a zpět“. Dvouměsíční putování po republice s podtitulem „Víkend začíná s Českou televizí“, odstartuje v pátek 3. července v Karlových Varech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí přípravy zpravodajství, setkají se se známými tvářemi ČT a prostřednictvím pozvaných hostů do vysílání zpravodajské ČT24 lépe poznají i samotný region. Součástí každé zastávky bude také doprovodný program pro rodiny s dětmi. Divákům u televizních obrazovek nabídne ČT živé vstupy z navštívených míst, od Studia 6 až po večerní Události.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.07.2020