sobota
26. září 2020
svátek slaví Andrea
Divácký hit z Benátek s vycházející hvězdou Elizou Scanlen (Ostré předměty, Malé ženy)
© Zdroj: KVIFF DistributionDivácký hit z Benátek „Než skončí léto“ zahájí přehlídku TADY VARY

ČR: Ceněný snímek australské režisérky Shannon Murphy Než skončí léto (Babyteeth), který se stal jedním z nejvýraznějších titulů soutěže a diváckým hitem loňského festivalu v Benátkách, zahájí v pátek 3. července ve 20:00 přehlídku TADY VARY ve vašem kině. Stejně jako v případě dalších 15 filmů ve výběru i tento snímek bude ve všech 96 kin zapojených kinech uveden pouze jednou ve stejném termínu. Čeští diváci se na akci konečně dočkají také Proximy, jejíž premiéra musela být odložena kvůli opatřením spojeným s koronavirovou krizí.

03.07.2020
Autor článku: 
Radka Urbancová/ika

Projekce Proximy s Evou Green v hlavní roli astronautky, která je zároveň milující matkou sedmileté dcery, proběhne v úterý 7. července. Oba filmy pak v následujících týdnech vstoupí do všech českých kin v péči distribučního labelu KVIFF Distribution, v němž se spojují aktivity MFF KV, České televize a Aerofilms.

Představujeme vám nový český trailer k zahajovacímu filmu Než skončí léto: https://youtu.be/w1h00s_mZKM

Proximu si můžete připomenout zde: https://youtu.be/3IzWKrIWgNI

Kompletní program přehlídky Tady Vary ve vašem kině najdete na www.kviff.com

Ve filmu Než skončí léto vypráví režisérka Shannon Murphy s lehkostí a originálním humorem příběh šestnáctileté Milly, která se zamiluje do průšviháře Mosese. Pro Milliny rodiče je to noční můra, první láska ale v nemocné dívce probouzí chuť do života a její energie a touha objevovat brzy otočí celou rodinu vzhůru nohama. V hlavní roli se představí mladá talentovaná herečka Eliza Scanlen, známá z úspěšného seriálového hitu Ostré předměty, v němž si její matku zahrála loňská držitelka Křišťálového globu z MFF KV Patricia Clarkson. Eliza Scanlen byla obsazena i do nejnovější filmové adaptace známé novely Malé ženy, kde si zahrála po boku Meryl Streep nebo Emmy Watson. Toby Wallace si za svůj výkon v roli Mosese ve filmu Než přijde léto odvezl z loňského festivalu v Benátkách Cenu Marcella Mastroianniho pro nejlepšího mladého herce. Ve filmu uvidíme také herce Bena Mendelsohna, držitele ceny Emmy, který byl hostem 50. MFF Karlovy Vary v roce 2015, kde představil film Hazardní hráči.

Film Než skončí léto otevře přehlídku TADY VARY v pátek 3. července ve 20:00 hodin.

Eva Green jako matka a astronautka v životní roli

Film Proxima, oceněný na festivalech v Torontou a San Sebastianu, vypráví příběh astronautky, která se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi Proxima podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dceru Stellu. Hlavní roli astronautky Sarah ztvárnila Eva Green. Právě výkon devětatřicetileté herečky známé pečlivým výběrem svých rolí nejčastěji vyzdvihují zahraniční ohlasy – časopis Little White Lies hovoří o „nejlepším výkonu hereččiny kariéry“, The Film Stage označuje její herectví za „fantastické“. Kromě Evy Green ve filmu diváci uvidí Matta Dillona v roli jejího sebevědomého kolegy. Film měl být původně do českých kin uveden 19. března, nyní do nich konečně vstoupí krátce po přehlídce TADY VARY, a to 30. července.

V rámci přehlídky TADY VARY proběhne projekce filmu Proxima v úterý 7. července v 17:00 hodin.

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončí v neděli 27. září v broumovském klášteře od šesti hodin koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Královéhradecký kraj
Hudba, Vzdělávání
Co se děje
25.09.2020

ČR: Soňa Červená, legendární operní pěvkyně a herečka, u příležitosti svých 95. narozenin zakládá nadační fond, který se zaměří na podporu talentovaných hudebníků a zpěváků – to vše v oboru klasiky.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
25.09.2020

PRAHA: Ministerstvo kultury vyhlásilo otevřené výběrové řízení na místo generálního ředitele/ředitelky Národní knihovny ČR. Uchazeči o tuto pozici si mohou podat přihlášku do 13. listopadu 2020. Pohovory s jednotlivými přihlášenými kandidáty před výběrovou komisí se uskuteční pravděpodobně do konce roku a nový generální ředitel/ředitelka by se mohl(a) ujmout funkce nejpozději k 1. 4. 2021.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2020

ČR: Profesionální divadla z celé republiky vybízejí své diváky, aby se nebáli vrátit do divadel, po nezvykle dlouhých divadelních prázdninách. Série krátkých videí koluje na sociálních sítích. Kampaň  se společným heslem: ZVEDÁME OPONY! zaštiťuje Asociace profesionálních divadel.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
23.09.2020