čtvrtek
7. července 2022
svátek slaví Bohuslava
Den pro děti Mokré - náhled pozvánky
© Dagmar HonsnejmanováDen pro děti v Mokrém

Knihovna U Mokřinky s podporou obce Mokré tradičně týden před koncem školního roku pořádá Den pro děti. Akce je velmi oblíbená a účast dětí i dospělých velká. I přes velké horko přišlo 47 dětí (Mokré má jen 144 obyvatel s trvalým pobytem).

Autor článku: 
Dagmar Honsnejmanová

Horké počasí bylo už od samého rána. Naštěstí foukal vítr, a tak bylo vedro chvílemi i snesitelné.

Program dne:

Karel Nejman – ukázky dravců a sov s malou přednáškou i focením

Policie ČR – předvedení policejní čtyřkolky

Nozomi Dojo Hradec Králové – ukázka japonského bojového umění kendo a iaido

SDH České Meziříčí - předvedení moderního hasičského auta

Doplňující program:

Výtvarný a hrací stan

malování sádrových odlitků, kamenů či šnečích ulit, křížovky a tajenky pro děti, omalovánky, barevné těstoviny, puzzle, stavebnice, víčka, výroba medailí a sluníček, antistresové omalovánky pro maminky atd.

Opičí dráha pro malé sportovce

Skákací hrad, skluzavka, motorky, traktory, bazének s míčky

K zapůjčení – balón, badminton, líný tenis, kuželky, lano, pytle atd.

Děti měly celé odpoledne k dispozici výtvarný stan, kde již tradičně byl nejvíc obsazen stůl s akrylovými barvami a sádrovými odlitky. Nechyběly omalovánky, domalovánky, luštěnky, mandaly. Velký ohlas měly antistresové omalovánky pro maminky a starší děti. Mladší děti si mohly vyrábět obrázky z těstovin a také sluníčkové medaile z kartonových odřezků. Pro zábavu malých i velkých byla stolní hra věž nebo puzzle.

Velký úspěch měli jako vždy hasiči z Českého Meziříčí s moderním hasičským vozem, který si děti mohly prolézt od shora až dolů a také policejní čtyřkolka z oddělení Dobrušky.

Dalším bodem programu byli Samurajové s předvedením japonských bojových umění kendo a iaido ze sportovního oddílu Nozomi Hradec Králové s vedoucím oddílu Romanem Záhorou a draví ptáci Karla Nejmana z Náchoda.

Děti si mohly vyzkoušet bojovat s bambusovými meči. Celé odpoledne Karel Nejman trpělivě odpovídal na všetečné otázky o dravých ptácích. Děti i dospělí si mohli některé ptáky podržet na ruce a vyfotit se s nimi. Ti nejmenší si užili skákací hrad a opičí dráhu. Na závěr všechny děti obdržely za svoji účast dárky od sponzorů, kterým patří velké poděkování

Den pro děti podpořil obyvatelé Mokrého a:

Královéhradecký kraj

IV-Nakladatelství s. r. o. Praha

Leading Farmers CZ, a. s. Praha

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

STUHA a. s. Dobruška

SERVISBAL OBALY s. r. o. Dobruška

Somipo - Specializované papírnictví Opočno

Dárky Mila Opočno

 

Více informací a fotografií najdete na stránkách knihovny U Mokřinky

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Z otevřené výzvy k účasti na 18. bienále architektury v Benátkách 2023, kterou v květnu vyhlásila Národní galerie Praha, vzešel vítězný návrh s pracovním názvem The Laboratory of No-More Precarious Future (Laboratoř již ne-více-prekarizované budoucnosti). Vybrala ho porota složená ze špičkových odborníků. Projekt poukazuje na palčivé problémy architektonické profese v současnosti, kterým jsou mladí architekti a architektky vystavováni, např. toxické pracovní prostředí přesčasů a „nocovek“, chybějící sociální zajištění tzv. švarcsystému nebo neplacených stáží.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
05.07.2022

BROUMOV: V sobotu 9. 7. 2022 v 16:00 bude v Galerii Dům v broumovském klášteře zahájena výstava Kryštofa Kaplana „Hladkáň“. Termín výstavy: 10. 07. – 28. 8. 2022 od 10:00 do 17:00. V pracích Kryštofa Kaplana se často setkáváme s významovou metaforou elementární fyzikální zákonitosti, postupně se v jeho sochařských objektech objevila i fyzikálně-chemická procesualita. V nejnovějších dílech na současné výstavě, jak ostatně naznačuje její název, hrají důležitou úlohu symboly spojené s lidskou postavou. Jejich organická forma je výsledkem charakteristické plasticity vypovídající o živé expresivní síle.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění
Co se děje
06.07.2022

ČR-UKRAJINA: Ministr kultury Martin Baxa přijal pozvání svého ukrajinského resortního kolegy, ministra kultury a informační politiky Oleksandra Tkačenka a dne 29. června navštívil ukrajinský Lvov. V tomto největšího města západní Ukrajiny, jehož centrum je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO, se sešlo celkem deset ministrů kultury zemí střední a východní Evropy a Pobaltských států, aby řešili dopady probíhající ruské válečné agrese na ukrajinské kulturní památky a aby diskutovali o tom, jaké se nabízí mechanismy pro pomoc Ukrajině vyhrát na kulturní frontě.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.06.2022

PŘÍBOR: Město Příbor a Rodný dům Sigmunda Freuda vyhlašují mezinárodní výtvarnou soutěž ART FREUD 2022. Její čestnou patronkou je Jane McAdam Freud, pravnučka Sigmunda Freuda. Své práce můžete posílat do 31. července 2022.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.07.2022