pondělí
1. června 2020
svátek slaví Laura
Plakát
© Archiv pořadateleBio Central láká opět na zážitky mimo kino – tentokrát na umění do galerie

HRADEC KRÁLOVÉ: Překvapení, zážitky, tematický program – to vše chystá na páteční večer Bio Central. Tentokrát diváci opustí tradiční prostor kinosálu a na jeden večer zakotví v Galerii moderního umění. Projekce filmu, která je zastřena tajemstvím, přináší nový prožitek ze sledování filmu. Ten je do poslední chvíle tajemstvím. Diváci mají ale drobné indicie a pokyny, díky kterým se stanou sami aktéry jednoho večera. Začátek programu je 18. října – sraz u Galerie je v 19:30 hodin.

Autor článku: 
Ilona Machová

Kino 2.0 je zážitkem jak pro nás – organizátory, tak i pro diváky. My se snažíme připravit unikátní zážitek v prostoru, který je pro nás nový a přináší různé možnosti a výzvy. Diváci zase uvidí film mimo kino, navíc se musí sami naladit a trochu připravit, aby se stali součástí celé scény. Není to nic velkého – stačí se obléknout podle našich doporučení a následovat jednoduché instrukce. Dál už je třeba jen přijít na smluvené místo,“ zve na projekci Kino 2.0 s podtitulem ART Ilona Machová z Bia Central.

Poslední Kino 2.0 přitom proběhlo před rokem v hradecké boxerně, předtím se ale diváci podívali třeba do Pilnáčkovy továrny, hotelu Černigov, bývalé vojenské nemocnice v Josefově nebo do loděnice. Organizátoři měli zálusk i na další místa v Hradci, ne vždy měli ale štěstí.

„Jsme moc rádi, že Galerie moderního umění nám vyšla vstříc a pustila nás do svých prostor. Zároveň GMU přispěje i do programu celého večera. Diváky provede expozicí a pustí je i na terasu galerie, odkud je krásný výhled na Velké náměstí – navíc večer,“ láká na návštěvu Kina 2.0 Machová.

Vstupenky a indicie diváci dostanou na pokladně Bia Central. Pokud se rozhodnou na poslední chvíli, mohou si koupit lístek i přímo v Galerii. Podmínkou je ale včasný příchod. Doporučený dress code je semi casual (malé černé šaty, ležérní elegance) nebo extravagantní umělecký look.

Součástí vstupenky je i welcome drink a drobný dárek.

Více o programu najdete na stránkách kina: https://www.biocentral.cz/cz/film/kino-2-0-art-9490

 

Mohlo by vás také zajímat...

HRONOV: Přestože je hranice mezi Českem a Polskem z důvodů vládních opatření stále uzavřená, uskuteční se tuto sobotu od 14 h na zelené hranici mezi Náchodskem a Kladskou kotlinou na cestě mezi obcemi Žďárky a Pstrążna (Stroužné) sousedské setkání. “Smyslem tohoto setkání je poukázat na nesmyslnost uzavření hranic mezi dvěma zeměmi, které mají podobnou epidemiologickou situaci a takřka identická ochranná opatření,” uvedl jeden z organizátorů setkání Zdeněk Kozlíček. Toto setkání, které je otevřené všem sousedům a přátelům z obou stran hranice, je součástí mezinárodní občanské iniciativy Soboty pro sousedství / Soboty dla sąsiedztwa, kdy se každou druhou sobotu setkávají na tzv. zelené hranici sousedé, přátelé a rodiny z Česka se svými sousedy z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.05.2020

PRAHA: Soutěž Jazzfruit pod festivalem Mladí ladí jazz, která už deset let vyhledává zajímavé a nadějné talenty v široké paletě jazzových i jiných stylů a žánrů, letos navzdory době vyhlásila speciální korona edici. Jedenáctý ročník soutěže již zná své finalisty, které vybrala odborná porota, v jejímž čele zasedají Lenka Dusilová, Matěj Ruppert a také jazzoví fanoušci. V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木. Finálové kolo proběhne v neděli 31. května od 18.00 hod. živě online nad pražskými střechami v centru Prahy.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Co se děje
29.05.2020

ČR: V době, kdy muzea a galerie sčítají finanční ztráty způsobené epidemií COVID-19 a snaží se najít způsoby, jak za dosud nepředstavitelně ztížených podmínek přilákat návštěvníky, zveřejnila ČTK a po ní i další média informace ze zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu o závěrech z kontrolní akce Ochrana sbírek muzejní povahy ve vlastnictví České republiky. Od května do prosince 2019 kontroloři NKÚ prověřovali deset institucí, které spravují muzejní sbírky ve vlastnictví státu. Kolegium NKÚ schválilo výsledky šetření dne 9. března 2020. Tehdy byl ale hlavním tématem titulků koronavirus. Stručný souhrn výsledků kontroly NKÚ byl tak zveřejněn právě až 18. května na Mezinárodní den muzeí. A média, pro něž jsou předmětem zájmu zejména katastrofy a zločiny, po této zprávě s chutí sáhla. Ovšem v duchu současné žurnalistiky bez hlubší reflexe toho, co zpráva NKÚ obsahuje, anebo dokonce zkreslením informací v ní uvedených.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Památky
Co se děje
28.05.2020

BROUMOV: Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví jubilejní 15. ročník. První polovina festivalu proběhne online v tradičním čase letních koncertů. Vybrané natáčení červencových koncertů zpřístupní pořadatelé i veřejnosti. Srpen již bude celý patřit živé hudbě. Festival nabídne několik novinek včetně open air koncertu nebo vydání faksimile dobového opisu klavírního partu Koncertu C dur Ludwiga van Beethovena z archivu broumovského kláštera.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
28.05.2020