pátek
29. března 2024
svátek slaví Taťána
Během 15 ročníků literární soutěže Internet a můj handicap se vystřídalo 14 vítězů Jen jeden zvítězil dvakrát - neslyšící Alexandr Zvonek.
© PROTEX



Autoři se zdravotním postižením mohou soutěžit o Cenu ČSOB Internet a můj handicap

PRAHA: Celkem 15 ročníků byla literární soutěž Internet a můj handicap doprovodnou akcí konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Nyní po dohodě s hlavním podporovatelem mění nejen název na Cena ČSOB Internet a můj handicap, ale hlavně kritéria a zaměření soutěže.

Autor článku: 
PROTEX/klapka

I nadále je soutěž určena pro autory se zdravotním postižením, ale takové, kteří využívají blogy, vlogy, videa, podcasty (vlastní nebo společné s dalšími autory), případně jiné formy internetové komunikace (Facebook, Instagram) k informování veřejnosti o specifikách daného zdravotního postižení či k výměně zkušeností s lidmi se stejným zdravotním handicapem. Mělo by jít nikoliv o jednorázovou, ale soustavnější aktivitu.

„Literární cena Internet a můj handicap je s ČSOB spojena již 6 let. Jsme velmi rádi, že v sedmém roce spolupráce soutěž dozná evoluční změny a nově ocení autory, kteří pravidelně a systematicky upozorňují na specifika života s handicapem, a jsou tak častou inspirací nejen pro své čtenáře,“ říká Jitka Švejcarová, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

 

Autoři se mohou přihlásit do soutěže na adresu info@helpnet.cz, a to nejpozději do 16. února 2020. Přihláška musí obsahovat jejich poštovní i e-mailovou adresu a odkazy na zveřejněné příspěvky. Mohou ji doplnit údaji o sledovanosti příspěvků, reakcích na ně a jaká byla jejich motivace k této aktivitě.

Podrobnější informace o soutěži najdou na www.inspo.cz/cena-csob.

Tři soutěžící odmění ČSOB částkou 7000, 5000 a 3000 Kč a pořádající BMI sdružení pořídí jejich videoprofily, další v pořadí dostanou knihy od nakladatelství Portál. Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen vítězům se uskuteční na konferenci INSPO v Kongresovém centru Praha 28. března 2020.

 

Generálním partnerem jubilejního 20. ročníku konference INSPO je Nadace Vodafone, která dlouhodobě podporuje využívání technologií pro lidi se speciálními potřebami. Partnery jsou Autocont, ČSOB, Microsoft a Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext, portál Helpnet a Inspirante. Konferenci INSPO pořádá BMI sdružení s pomocí spolku Křižovatka.cz.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Digitalizace je jednou z oblastí, na kterou je možno využít dotaci ministerstva kultury z Národního plánu obnovy. Nedávno bylo rozhodnuto o výsledcích dvou výzev – digitalizace kulturních statků a národních kulturních památek II. a výzvy na podporu rozvoje digitalizace, dokumentační a informační činnosti v oblasti vizuálního umění a architektury pro menší projekty nezřizovaných neziskových organizací.  

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
27.03.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: O víkendu 22. - 24. března patřilo Divadlo Drak souborům mladého, poetického a experimentujícího divadla. Postupová přehlídka AUDIMAFOR i v letošním ročníku vydala to nejzajímavější, co se urodilo mezi divadelními soubory napříč Královéhradeckým krajem, ale i kousek za jeho hranicemi. Kvalitu zúčastněných inscenací potvrdila odborná porota – doporučení k postupu si odneslo hned několik souborů ve třech kategoriích, rozdávaly se ale i další ocenění.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
27.03.2024

VAMBERK, ČR: Něžná krása krajky se jemně snoubí s křehkostí nastupujícího jara i symboly velikonočního období… Zasnívám se v kuchyni nad chystanými dekoracemi k největším křesťanským svátkům v roce a automaticky si vzpomenu na Vamberk, město krajky. Snad by souhlasila i místní rodačka a etnoložka muzea krajky Mgr. Martina Rejzlová, která nás jejím příběhem i muzejními expozicemi provede. Zároveň v rámci redakčního cyklu Cestou na Seznam přiblížíme, jak se na listinu nemateriálních statků tradiční lidové kultury ČR dostala i Tradice krajkářství na Vamberecku“ a zda má nakročeno také na zápis na seznam nehmotného dědictví UNESCO.

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Lidová kultura, Památky, Vzdělávání
Články a komentáře
27.03.2024

ZLÍN: V Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně opět od března 2024 probíhají vzdělávací kurzy pro pracovníky kulturního a kreativního sektoru Zlínského kraje v oblasti manažerských, komunikačních a digitálních dovedností. Knihovna tak navázala na úspěšný projekt z minulého roku, kdy se v celkem 18 vzdělávacích kurzech proškolilo téměř 400 účastníků.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
25.03.2024