sobota
2. prosince 2023
svátek slaví Blanka
Logo
© NIPOSARTýden 2023 – koncert Ptačí hudba aneb jaro v hlavě

PRAHA: Přijměte pozvání na koncert v rámci letošního ARTýdne – ve čtvrtek 25. 5. v sále pražského Hlaholu (Masarykovo nábřeží 16, Praha 1, 110 00). Pro žáky I. stupně od 9:00 hod, pro žáky II. stupně od 10:30 hod.

Ptačí hudba aneb jaro v hlavě skladatele
 
Víte, že Antonín Dvořák vstával ve 4 hodiny ráno, aby poslouchal ptačí melodie před východem slunce?
Na našem veselém interaktivním koncertě se dozvíte nejen to, jak se Dvořákovi podařilo zapsat je do své hudby, ale také společně s námi objevíte další zvířecí havěť, která hudebníkům občas komplikuje život. 
Houslista Kristián Mráček vám poví o tom, proč vaří mouchy a proč se mu nedaří z pódia vyhnat kobylky a šneky.
Klavírista Egli Prifti prozradí, na co mají hudebníci motýla. 
Na koncertě plném jarní havěti ale nebudete jen sedět a poslouchat! Budeme potřebovat zpěváky a dokonce i hráče na naše unikátní Valentiana nástroje. 
 
Moderuje a zpívá: Klára Boudalová, autorka hudebně-vzdělávací metody Valentiana.

 

24.05.2023
Autor článku: 
Karolína Bulínová,

Mohlo by vás také zajímat...

BOHUMÍN: "Maryšku jsme založili jako literárně - dramatický klub. Spektrum působnosti sdružení se ale postupem let rozšířilo do nejrůznějších oblastí (besedy, literární večery, přednášky, výstavy, multižánrové akce a festivaly, autorská tvorba, filmový klub apod.)," uvádí na svém webu členky bohumínského spolku Maryška. Představujeme jeho aktuální aktivity v závěru letošního a začátkem příštího roku.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
01.12.2023

ZLÍN: V pátek 24. listopadu proběhlo v pražském Rudolfinu slavnostní předávání cen prestižní soutěže „Stavba roku“. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které obdrželo od jeho pořadatelů pozvání, zde zastupoval jeho ředitel Pavel Hrubec.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.12.2023

ČR: Charitativní díl soutěže StarDance, který Česká televize odvysílala v sobotu 25. listopadu se postaral o absolutní rekord ze všech odvysílaných charitativních dílů pořadu. Celková vybraná suma pro Centrum Paraple činí 25 174 220 Kč. Slavnostního předání šeku se v silném zastoupení zúčastnily osobnosti spojené s pořadem StarDance a zástupci Centra Paraple. Za Českou televizi šek předala vedoucí komunikace a korporátního partnerství Jana Mrákotová.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
30.11.2023

OSTRAVA: Během uplynulého víkendu byly v moravskoslezské metropoli zahájeny tradiční vánoční trhy. Konaly se také první dvě komentované prohlídky, na kterých se návštěvníci dozvěděli, jak vypadaly svátky ve staré Ostravě.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
28.11.2023