pátek
18. října 2019
Svátek slaví: Lukáš

Připravované kulturní akce

19.10.2019
Celá ČR
Soutěže a festivaly

ČR: I v letošním roce oslavíme Mezinárodní den archeologie. V. ročník proběhne v sobotu 19. října 2019, a organizátoři připravili nejrůznější archeologické akce. V nabídce jich je kolem 80 na více než 50 místech naší vlasti.

 

V. ROČNÍK 

19.10.2019
Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly

PRAHA: Největší fotografická událost podzimu – FOTOEXPO 2019 je tu! Už sedmý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie se uskuteční 19. 10. 2019 v Národním domě na Vinohradech a představí to nejlepší ze současné fotografické tvorby, fotografické techniky a příslušenství, ale hlavně spoustu inspirace a zábavy. Nenechte si ujít nebývale pestrý program!

19.10.2019
Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Přední umělci nejen hudební scény se potkají v sobotu 19. října v holešovické La Fabrice, aby pootevřeli dveře a dovolili nahlédnout do svého uměleckého světa. Zdi bývalé továrny ožijí hudbou všech možných žánrů od jazzu, přes pop a beatbox až ke klasice a zkrátka nepřijdou ani příznivci vizuálního umění. Festival Struny Teens, jak už název napovídá, zve všechny „náctileté“, kteří chtějí proniknout do umělecké branže, na inspirativní setkání i praktické workshopy.

19.10.2019
Celá ČR, Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Senioři, Ostatní, Vzdělávání

LITOMĚŘICE: Při příležitosti Mezinárodního dne archeologie pořádáme komentovanou prohlídku výstavy Město na dvou pahorcích. 800 let od počátku města Litoměřic.  Výstavou provede její kurátor PhDr. Oldřich Kotyza.

19.10.2019
Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Ostatní, Živé umění

SLANÉ: Divadelní soubor Tyl Slaná si všechny své přátele a příznivce dovoluje pozvat na slavnostní premiéru divadelní komedie Tchýně na zabití v podání našeho slánského souboru. Představení se uskuteční v sobotu 19. října 2019 od 16:00 a 19:30 hodin v Kulturním domě ve Slané. Vstupné je 70 a 30 Kč. K dispozici bude také příjemné posezení a bohaté občerstvení v přilehlé restauraci.
 

19.10.2019
Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění

KOSTELEC NAD ORLICÍ: Koncert nejlepších českých účastníků 61. ročníku Kocianovy houslové soutěže v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí je speciální cenou Františka Kinského, majitele Nového zámku a pořádající agentury KINSKÝ Art Media.

19.10.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Handicap, Ostatní, Živé umění

PRAHA: Na benefičním koncertu Světlo pro Světlušku se můžete těšit na unikátní duety zpěváků s nevidomými interprety a adrenalinové zážitky při sledování reportáží Den POTMĚ, kde si známé osobnosti zkouší různé aktivity po boku nevidomých. Letošní večer se ponese v duchu motta „Pošli to dál“. Světluška tím vybízí k pomoci nevidomým a zároveň ukazuje, jak nevidomí pomáhají lidem kolem sebe, dokáží je motivovat a jsou inspirací ostatním.

19.10.2019
Ústecký kraj
Děti a mládež, Ostatní, Soutěže a festivaly

ÚSTÍ NAD LABEM: Na Den archeologie se společně vydáme do mladší doby kamenné. Uvidíme a vyzkoušíme si, jak se zdobilo tělo malováním a tetováním, zahrajeme si na hudební nástroje, vyrobíme pravěký šperk a mnoho dalšího.

19.10.2019
Středočeský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení

ČÁSLAV: Městské muzeum a knihovna Čáslav společně s partnery zve na zábavné dopoledne na čáslavském hrádku, které se uskuteční v rámci Mezinárodního dne archeologie. Děti se mohou těšit na speciální úkoly, hry, kvízy, které jim přiblíží život pravěkých a středověkých obyvatel Čáslavi.

20.10.2019
Plzeňský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění

PLZEŇ: Je vaše dítě fanouškem youtuberky Ley? Může se s ní potkat na filmové premiéře v Plzni! Dětská neděle s Leou je pravidelná akce ve všech kinech Cinema City, během které influencerka Lea s téměř 250 000 sledujícími na YouTube uvádí skoro o týden dříve dětský film v exkluzivní předpremiéře. Film, který si tentokrát Lea vybrala, nese název Sněžný kluk a potěší všechny velké i malé milovníky dobrodružných animáků. Všichni mladí fanoušci se setkají s Leou v neděli 20. října v 9:30 v Plzeň Plaza.