pondělí
15. října 2018
Svátek slaví: Tereza

Připravované kulturní akce

16.10.2018
Ústecký kraj
Knihy, literatura, média, Živé umění

ÚSTÍ NAD LABEM: Vzpomínkový koncert BKO k 25. výročí úmrtí zakladatele orchestru dr. Z. Vodáka je spojen se křtem nového CD, na kterém vycházejí tři klasicistní dvojkoncerty neobvyklého obsazení - Vaňhalův koncert pro housle a cembalo dokonce ve světové premiéře.

16.10.2018
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média

OSTRAVA: Helena Vybíralová patří mezi nejznámější české cukrářky. Před 12 lety založila na internetové adrese cukrovi.kvalitne.cz stránky s recepty na cukroví, řezy, vařená, pečená, dušená jídla, studenou kuchyni a zavařování, a o deset let později se rozhodla vydat své recepty i knižně.

16.10.2018
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání

PRAHA: Pražské domy a Divadlo Kámen si Vás dovolují pozvat na přednášky: POSLEDNÍ RÁJE: ROMANTICKÝ KRAJINÁŘSKÝ PARK. Přednáškový diptych je věnován uměleckému druhu, který sice pěstovali již staří Egypťané, sám sebe ale plně definoval jako umění až v 18. století. 

16.10.2018
Hl. m. Praha
Památky, Soutěže a festivaly, Vzdělávání

PRAHA: Na pražském nádraží Bubny se v úterý 16. října od 17 h uskuteční akce Bubnování pro Bubny. Veřejný happening připomene první den, kdy začaly organizované deportace židovského obyvatelstva z Prahy v roce 1941. Lidé se na bývalé nástupní stanici transportů budou moci po 77 letech od prvního pražského transportu zároveň rozloučit se stávající podobou tohoto historicky důležitého místa. V následujících letech tu totiž vyroste Památník ticha.

17.10.2018
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média

OSTRAVA: Tomáš Kosačík se potýkal s nadváhou už od dětství. Vyzkoušel mnoho „zaručených“ metod, ale po každém pokusu se kila opět vrátila. Zlom nastal až v té době, kdy se rozhodl zapomenout běžné rady a najít si vlastní cestu. Zhubl celých 27 kg a ručička na váze se zastavila. Od té doby inspiroval stovky tisíc čtenářů. Přidejte se mezi ně i vy.

17.10.2018
Karlovarský kraj
Instituce a kulturní zařízení

CHEB: Galerie výtvarného umění v Chebu Vás srdečně zve do chebského Retromusea, kde ve středu 17. října v 17.00 h bude zahájena výstava „Tvary, barvy, pohodlí: Nábytek Jitona“. Výstavu věnovanou nábytkářskému podniku Jitona, k níž vychází i katalog, pro nás připravil kurátor Ladislav Zikmund-Lender spolu s architektonickým studiem Roháč Stratil Architektonický ateliér, grafičkou Markétou Othovou a fotografem Martinem Polákem. 

www.gavu.cz

18.10.2018
Jihočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění

PRACHATICE-PRAHA: Zážitek, na který budeme ještě dlouho vzpomínat. Tak by se dalo v pár slovech shrnout to, co jsme zažili 30. července 2018 na scéně pražského Studia DVA, kam jsme byli pozváni v rámci nultého ročníku festivalu Léto ochotnických divadel.

od 17.10.2018 do 18.10.2018
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK uvede 17. a 18. října koncert s noblesním ruským klavíristou Nikolajem Děmiděnkem. Pod taktovkou dirigenta Petra Altrichtera zazní královské dílo klavírního repertoáru, totiž Druhý klavírní koncert Sergeje Rachmaninova, a ve druhé polovině večera pak Osmá symfonie Dmitrije Šostakoviče. 

18.10.2018
Moravskoslezský kraj
Legislativa a ekonomika, Památky, Vzdělávání

OSTRAVA: Seminář na téma Možnosti financování projektů záchrany a obnovy kulturního dědictví se bude konat ve čtvrtek 18. říjen 2018  9 - 15 h v  IMPACT Hub Ostrava, Sokolská tř. 1263/24.

18.10.2018
Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Slovácké muzeum zve na přednášku doc. PhDr. Jiřího Pernese, Dr., ve které se zaměří na dějinný vývoj českých zemí a především na osobu a vládu císaře Františka Josefa I., stejně jako na jeho nejbližší příbuzné, na jejich životní osudy, radosti a strasti, šťastné i nešťastné lásky.