úterý
18. prosince 2018
Svátek slaví: Miloslav

Připravované kulturní akce

19.12.2018
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Živé umění

PRAHA: Co se vám vybaví, když se řekne „neslyšící“? Víte třeba, že i neslyšící si můžou užít hudbu? Díky uměleckému tlumočení hudby se můžou sejít neslyšící i slyšící a prožít vánoční atmosféru koncertu společně. Tradiční Adventní koncert Tichého světa proběhne 19. 12. 2018 od 18:00 v Bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě. Vystoupí studentský pěvecký sbor Besharmonie a uměleckého tlumočení do českého znakového jazyka se ujmou tlumočníci Tichého světa a seskupení Hands Dance.

19.12.2018
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: František Nedvěd patří mezi nejvýznamnější osobností české hudební scény, vystupoval v kapelách Brontosaurus a Spirituál kvintet, až pak se vydal na sólovou dráhu. Známé jsou jeho hity Ostrov jménem Mládí, Valčíček, Kočovní herci a další. 

20.12.2018
Ústecký kraj
Děti a mládež, Živé umění

ÚSTÍ NAD LABEM: Mladí myslivečtí trubači z Ústí nad Labem, Jirkova a Šluknova pod vedením svých učitelek přednesou lovecké znělky i skladby vánoční. Pořádá Českomoravská myslivecká jednota. Předprodej na OMS ČMMJ a v pokladně muzea.

20.12.2018
Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění

POLIČKA: Vznik samostatného Československa zastihl Bohuslava Martinů jako mladého skladatele, stojícího teprve na prahu velmi nejisté umělecké kariéry. Zastihl ho ale připraveného, a dosud neznámý autor díky skladbě, kterou přispěl k oslavám právě nabyté národní svobody, zaznamenal první významný úspěch na české hudební scéně.

od 19.12.2018 do 20.12.2018
Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Letošní Vánoční koncert Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, který se koná 19. a 20. prosince v Obecním domě, ozdobí zvukem svých houslí špičkový sólista a koncertní mistr Berlínské filharmonie Daishin Kashimoto. Zahraje překrásný Třetí houslový koncert Camilla Saint-Saënse. Na programu se dále objeví Čajkovského Pátá symfonie a variace na husitský chorál Ladislava Vycpálka s názvem Vzhůru srdce. Večer bude řídit šéfdirigent Pražských symfoniků Pietari Inkinen.

21.12.2018
Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Senioři, Ostatní, Soutěže a festivaly, Živé umění

PRAHA: 21. prosince 2018 od 20.00 hodin se bude v Aule ČVUT, v Betlémské kapli v Praze konat již jedenáctý předvánoční koncert fenomenálního hráče na didgeridoo Ondřeje Smeykala.

21.12.2018
Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média

OSTRAVA: Prosinec jako čas shánění dárků pod stromeček. My Češi se tradičně chceme radovat i nad knihami, ale kdo se má v těch každoročních sedmnácti tisících titulech vyznat? Ježíšek zvládne ledacos,  ale detailní přehled přes knihy vydávané v jednotlivých zemích určitě nemá.

22.12.2018
Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení
PRACHOV: Nadační fond Jičín město pohádky zve na Vánoční vejšlap. Sraz 22. 12. ve 13. 30 h v Prachově u Turistické chaty. V tichu přírody ve společnosti majestátních skalních masivů, kde  nikdo nikam nespěchá, si přijďte užít klidu a třeba zanotovat i koledy. Možná se z oblohy začnou snášet vločky a my budeme vnímat pohodu přírody, pohodu v sobě a zažijeme předvánoční těšení.
 
26.12.2018
Zlínský kraj, zahraničí
Soutěže a festivaly, Živé umění

ZLÍN, BRATISLAVA: Pěvecký sbor Canticia laetitia ze Zlína se ve dnech od 7. do 9. prosince 2018 zúčastnil 13. ročníku Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby v Bratislavě, kde získal dvě Zlatá pásma a vybojoval i Cenu Grand Prix pro sbor. Sbormistr Josef Surovík si odnesl Speciální cenu pro nejlepšího dirigenta. Jste srdečně zváni na jejich vánoční koncert 26. prosince v 17.00 v Kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně na Jižních Svazích.

26.12.2018
Jihomoravský kraj
Lidová kultura, Živé umění

BRNO: Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ zahájil šňůru vánočních koncertů Neseme vám tu novinu. V Brně se koncert uskuteční 26. prosince v 16 h v katedrále sv. Petra a Pavla, vstup je volný.