pondělí
24. dubna 2017
Svátek slaví: Jiří

Připravované kulturní akce

25.04.2017
Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Živé umění

HRADEC KRÁLOVÉ: Studenti Prvního soukromého jazykového gymnázia budou zpívat, tančit, recitovat nejen ve francouzštině. ZDROJ

 

26.04.2017
Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Vzdělávání

BRNO: Neandertálci se původně vyvinuli v Evropě, ale během svého vývoje se rozšířili i do oblasti Blízkého východu či Střední Asie. Přitom osídlovali nejrůznější regiony či biotopy. Jejich sídelní strategie se různě měnily a to nám přináší zajímavé údaje o jejich vztahu ke krajině.

26.04.2017
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média

OSTRAVA: Nahlédněte do života Miroslava „Mekyho“ Žbirky a seznamte se tak s jedním z nejúžasnějších příběhů československé populární hudby. Příběh Mira Žbirky působí neuvěřitelně, ale přitom je civilní, přirozený, a tak nějak neobyčejně obyčejný. Spousta věcí se v něm stala mimochodem, skoro všechny bez velkých dramat, tak nějak elegantně. Ale k většině z nich hrála skvělá hudba, která v sobě měla určitou blízkost i sympatickou schopnost překvapit a nedržet se vyšlapaných stop.

 

26.04.2017
Jihomoravský kraj
Knihy, literatura, média

BRNO: Šikovatel Kurt Knispel - Slavnostní uvedení českého překladu knihy věnované osobnosti Kurta Knispela.

Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno, 17:00h

26.04.2017
Pardubický kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly

SKUTEČ: Více než šedesátka mladých hudebníků s japonským dirigentem přijedou na skutečský festival zahrát ty nejlepší hollywoodské melodie. Festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč do svého programu před několika lety zařadil i v současné době tolik populární crossoverové koncerty. Pořádá je na zimním stadionu. 

26.04.2017
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Duben je aprílový měsíc a je přímo jako stvořený pro skvělé a zábavné divadelní představení, jako je BLÁZINEC! Jestliže se chcete pobavit a zasmát, vyrazte do Dlabačova ve středu 26. dubna, kdy od 19:00 začíná divadelní představení Blázinec!

26.04.2017
Olomoucký kraj
Ostatní

KOJETÍN: Do Kojetína přijede besedovat se svými čtenáři přerovská spisovatelka Lenka Chalupová. V prostorách kavárny v budově VIC se s ní mohou setkat ve středu 26. dubna od 17.30 hodin.

27.04.2017
Zlínský kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly

VSETÍN: Pro změnu koncepce oblíbené akce, která v minulých letech nesla název Majáles, se pořadatelé rozhodli v roce 2016. Byla to změna zásadní, ale loňský ročník ukázal, že stejně jako Dům kultury uměl v minulosti připravit pro studenty kvalitní hudební akci na míru, tak i sami studenti jsou schopní a mají zájem se na takové akci sami podílet, zorganizovat si ji a vymyslet program.

 

 

27.04.2017
Ústecký kraj
Děti a mládež, Vzdělávání

LITOMĚŘICE: Ve čtvrtek 27. 4. 2017 od 17 hodin pořádá Oblastní muzeum v Litoměřicích komentovanou prohlídku výstavy Fenomén Merkur, která momentálně probíhá v jeho prostorách. Výstavou provede její autor a sběratel Jiří Mládek.

28.04.2017
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média

OSTRAVA: Doktor Jan Cimický je přední český psychiatr, básník, prozaik a překladatel. Ve svých příbězích vychází především z lékařské praxe, takže není divu, že i hrdina jeho nejnovější knihy je klinický psycholog, který se snaží porozumět světu a jeho vlastní život se přitom dramaticky mění. Sdílejte tuto slavnostní chvíli křtu s námi!