pátek
19. ledna 2018
Svátek slaví: Doubravka

Připravované kulturní akce

20.01.2018
Ústecký kraj
Lidová kultura, Památky

RUMBURK: Betlém v klášterním kostele sv. Vavřince v Rumburku obohatila nově vyřezaná figurka Tříkrálové madony. Jejím autorem je řezbář Jaroslav Blažek. Betlém je přístupný v rámci otevírací doby Lorety Rumburk.

20.01.2018
Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

     PŘÍBRAM: Známí herci Martin Hofmann, Filip Blažek, Michal Slaný, Lenka Zahradnická a Šárka Opršálová přivezou v sobotu 20. ledna do příbramského Divadla Antonína Dvořáka představení Chvála bláznovství. Inscenace v režii Jakuba Nvoty, která odlehčeným tónem vypráví o složitosti světa, začíná v 19 hodin.

20.01.2018
Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Divadlo Neklid uvede tři malé pohádky a tři velká poučení pro malé i velké diváky. Veselá rodinná pohádka s hudbou Barbory F. Karáskové.

20.01.2018
Hl. m. Praha
Děti a mládež, Živé umění

PRAHA: Volné pokračování pohádky Příhody včelích medvídků provázené písničkami Petra Skoumala a texty písní Zdeňka Svěráka. 

21.01.2018
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění

PRAHA: Inscenace opřená zejména o texty norského držitele Nobelovy ceny za literaturu. Bloudění mladého spisovatele po Kristiánii, při němž se stále víc propadá do blouznění způsobeného hladem a nemožností získat čestným způsobem skývu chleba do úst. 

21.01.2018
Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Živé umění

PRAHA: Komorní drama mapuje cestu páru, ženy a mladšího muže, od ráje prvotního setkání přes realitu jejich soužití, do něhož se nemilosrdně prolamuje minulost, až po vyústění celého dramatu na otevřeném moři, plujíc vstříc věčnosti.

23.01.2018
Jihomoravský kraj
Ostatní, Vzdělávání

HODONÍN: Městská knihovna Vás zve na přednášku Jana Zacha ,,Využití pyramidální energie". Akce proběhne 23. 1. 2018 od 17:30 v přednáškovém sále. 

23.01.2018
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání

PRAHA: Divadlo Kámen a Pražské domy zvou na přednášku s názvem PRAŽSKÁ MĚSTA. Přednáší historik umění Jakub Synecký.

23.01.2018
Moravskoslezský kraj
Živé umění

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: FRAGILE je slovenská vokální skupina složená z populárních osobností, známých z různých televizních seriálů, divadelních, muzikálových produkcí či TV šou. Bez použití hudebních nástrojů, tedy a cappella, skupina FRAGILE interpretuje známé rock/pop/jazzové hity světových umělců.

23.01.2018
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média, Vzdělávání

OSTRAVA: Tomáš Šebek působí jako chirurg v Nemocnici Na Františku. S Lékaři bez hranic poprvé vyjel r. 2010 na Haiti, zasažené ničivým zemětřesením. O dva roky později misi zopakoval a své zápisky, publikované průběžně formou blogů, vydal souborně v úspěšné knize Mise Haiti (2013). S velkým čtenářským ohlasem se setkávají i jeho záznamy ze dvou misí do severního Afghánistánu.