pátek
22. února 2019
Svátek slaví: Petr

Připravované kulturní akce

23.02.2019
Hl. m. Praha
Ostatní

PRAHA: Zveme Všechny na tradiční motorkářskou párty klubu MAXXL CZECH MC. Nenechte si ujít tuto nezapomenutelnou divokou akci, na které pro Vás zahraje kapela Free ride. Těšit se můžete na doprovodný program a slosovatelné výhry. Přijďte a pořádně si to užijte!

23.02.2019
Středočeský kraj
Lidová kultura, Soutěže a festivaly, Živé umění

PODLESÍ: První ročník folkového festivalu hudby a divadla Kahan 2019 navazuje na loňský úspěšný festival Komín 2018. Na festivalu vystoupí: Martin Žák a Stará almara, Potokap, 4 zdi, Martin Kajaba, Bylo nás 6, Jana Hejkrlíková a kapela MY, a další... Vystoupí také Dětský divadelní soubor Láz.

23.02.2019
Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Tři malé veselé pohádky se třemi velkými poučeními pro malé i velké diváky - odkud se berou brambory - jak se žába mění v princeznu - kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. 

23.02.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání

PRAHA: CO JE ČINOHERNÍ MINIMALISMUS A Z ČEHO VYCHÁZÍ? První víkendový kurz nabídne základní zkušenost s činoherním minimalismem. Stručně se seznámíme s minimalismem v umění obecně a jeho aspekty, ty pak přeneseme do divadelního konání a uvažování. 

23.02.2019
Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

BRNO: Slovinský band agitátorů okolo charismatického vokalisty Milana Frase není v tuzemsku pražádnou neznámou a již od roku 1990 se k nám pravidelně vrací jak na festivalová, tak rovněž i klubová vystoupení podporující aktuální nahrávku. A nejinak tomu bude na vyhlášené brněnské Flédě, kde nám Laibach živě představí zatím poslední, loňskou a vskutku podařenou řadovku The Sound Of Music.

26.02.2019
Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání

ÚSTÍ NAD LABEM: Výstavou velkoplošných pláten se zlomovými okamžiky české státnosti, které nechali k desátému výročí vzniku Československa namalovat němečtí továrníci z Ústí nad Labem Georg a Heinrich Schichtovi, vás provede její kurátor Mgr. Martin Krsek.

 

26.02.2019
Pardubický kraj
Živé umění

CHRUDIM: Vojta Dyk za doprovodu B-Side Bandu zahraje 26. 2. 2019 od 20:00 hodin ve Sportovní hale v Chrudimi. Už teď se můžete těšit na velkolepou hudební show.

27.02.2019
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média, Ostatní
 
FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm Vás srdečně zve na další z cyklů scénickeho čtení aneb knížky na jevišti. Projekt LiStOVáNí je už dlouhý seriál, který si postupně získává další a další příznivce napříč celou republikou.
27.02.2019
Hl. m. Praha
Ostatní

PRAHA: Přijďte si užít živou muziku do Hard Rock Cafe. Vstup na všechny koncerty je pro návštěvníky ZDARMA.

28.02.2019
Hl. m. Praha
Handicap, Soutěže a festivaly

PRAHA:  V roce 2019 oslaví AKCE CIHLA 20 let. Již dvacet let podporuje díky finančním prostředkům od dárců stavby a rekonstrukce objektů pro lidi s mentálním postižením, kde mohou žít důstojný a plnohodnotný život. Na počest výročí se koná doprovodná kulturně benefiční akce Bruslení s cihlou.