sobota
27. května 2017
Svátek slaví: Valdemar

Připravované kulturní akce

28.05.2017
Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

OSTRAVA: V neděli 28. května se Divadlo loutek Ostrava připojí k oslavám Mezinárodního dne dětí. Malí i velcí návštěvníci mohou v divadle strávit celý den - dopoledne na představení Dášeňka, odpoledne v amfiteátru a na alternativní scéně. Připraveny budou tvůrčí dílny, soutěžní kvíz, beseda o loutkách nebo improvizační loutkové divadlo. Děti se navíc mohou těšit na setkání s živými pejsky. 

28.05.2017
Olomoucký kraj
Děti a mládež, Živé umění

OSTRAVA: V neděli 28. května se Divadlo loutek Ostrava připojí k oslavám Mezinárodního dne dětí. Malí i velcí návštěvníci mohou v divadle strávit celý den - dopoledne na představení Dášeňka, odpoledne v amfiteátru a na alternativní scéně. Připraveny budou tvůrčí dílny, soutěžní kvíz, beseda o loutkách nebo improvizační loutkové divadlo. Děti se navíc mohou těšit na setkání s živými pejsky. 

28.05.2017
Plzeňský kraj
Živé umění

TACHOV: Zahajovací koncert letního hudebního festivalu Dveře jízdárny dokořán 2017 se bude konat v národní kulturní památce JÍZDÁRNA ve Světcích u Tachova. Koncert světové proslulé opěrní pěvkyně v doprovodu Moravského klavírního tria zahájí hudební festival vážné a klasické hudby v neděli 28. května 2017. 

30.05.2017
Plzeňský kraj
Živé umění

PLZEŇ: Výtvarný happening pro malé i velké připravila zámečkovská ZUŠ. Prostor Smetanových sadů před Západočeským muzeem v Plzni se promění v „tunel s výtvarnými podněty pro kolemjdoucí“.

31.05.2017
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média

OSTRAVA: Petr Vabroušek je přední světový triatlonista, který absolvoval 180 dlouhých ironmanů, stovky půlmaratonů a dalších závodů, jako třeba maraton na obou pólech (v obou případech zvítězil). Je to prostě sportovec každou buňkou. Na besedě vám popíše svou cestu za úspěchem a přidá pár rad pro začínající sportovce.

31.05.2017
Olomoucký kraj
Živé umění

OLOMOUC: Umění odejít je disciplína, kterou zvládá málokdo. Marta Kubišová má však v tomto ohledu jasno. Naposledy se podělí sama o sebe s diváky tím, co umí nejlépe: písněmi. Její poslední recitál s živou kapelou bude již tradičně moderovat ředitel divadla Ungelt Milan Hein, nabídne to nejlepší z celé kariéry této uhrančivé osobnosti. 

01.06.2017
Hl. m. Praha, Středočeský kraj
Cestovní ruch, Památky, Vzdělávání

PRAHA: O velkých, významných, památkově chráněných či ikonických dílech se většinou už obecně ví a mluví. Ale pak je ještě další vrstva průmyslového dědictví, vnímaná spíš na místní, regionální úrovni. Pro pozorné cestovatele a příznivce industriálních stop připravila platforma Industriální stopy vyhlídkové sympozium cestou z pražského Smíchova (s úvodem v opuštěné transformační stanici), přes Velkou Chuchli do Řevnic (s druhým prezentačním blokem v bývalém dřevěném drážním skladu), přes Srbsko, Liteň a Jince do Hostomické cihelny a na Fabiána.

02.06.2017
Jihomoravský kraj
Ostatní, Živé umění

MIKULOV: Jazzový večer na počest Karla Krautgartnera se bude v Mikulově začátkem června konat již po sedmnácté. V pátek 2. června se v zámeckém sále od 19.30 hodin představí některý z předních jazzových bandů.

02.06.2017
Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Zpět v čase až do doby vrcholného středověku, kdy bylo založeno město Uherské Hradiště, se můžete vydat v pátek 2. června na akci s názvem Noc s Metodějem. Pořádají ji město Uherské Hradiště, Slovácké muzeum, Klub kultury a Slovanská unie. Letos se koná již její 5. ročník. 

od 01.06.2017 do 02.06.2017
Hl. m. Praha
Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci

PRAHA: Zajímavé filmy, dokumenty, komedie, diskuse po projekcích - pohled na migraci a témata s ní spojená optikou filmových kamer. Akci pořádá Multikulturní centrum Praha a Friedrich-Ebert Stiftung Praha v rámci cyklu Lidová škola migrace.