neděle
15. prosince 2019
svátek slaví Radana

Připravované kulturní akce

16.12.2019
Hl. m. Praha
Děti a mládež, Handicap, Živé umění

PRAHA: Vánoce jsou těmi nejkrásnějšími svátky v roce, mnohdy ale hodně uspěchané. Pojďte se na chvíli zastavit, načerpat krásnou vánoční atmosféru Kostela sv. Šimona a Judy v Praze z koncertu Josefa Vágnera, Výtěžek z koncertu jde na Obědy pro děti, který letos taktéž podpořila Metallica. 

16.12.2019
Moravskoslezský kraj
Handicap, Živé umění

OSTRAVA: Rok 2019 se pomalu chýlí ke svému konci a umělecký soubor Bílá holubice čeká závěrečný koncert sezóny - Advent na trůnech. Tentokrát má podtitul 12 měsíců příběhů a je obrazem celoroční práce uměleckého souboru.

18.12.2019
Ústecký kraj
Děti a mládež, Živé umění

ÚSTÍ NAD LABEM: Mladí myslivečtí trubači z Ústí nad Labem, Jirkova a Šluknova pod vedením svých učitelek přednesou lovecké znělky i skladby vánoční. Pořádá Českomoravská myslivecká jednota. Předprodej na OMS ČMMJ a v pokladně muzea.

18.12.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média

PRAHA: Vydavatelství Radioservis zve na besedu se zahraničním zpravodajem Českého rozhlasu Jaromírem Markem o jeho knize DRAMA ZVANÉ BREXIT. Přijďte se zeptat na vše, co vás zajímá o brexitu ve středu 18. prosince od 16 hod. v Radiocafé Vinohradská 12, Praha 2. Na besedě si budete moci zakoupit knihu se slevou za 200 Kč.

od 18.12.2019 do 19.12.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK před Vánoci hudebně zpodobní dvě pohádkové postavy. První z nich bude Sněhurka, a to ve suitě ze stejnojmenné opery Nikolaje Rimského-Korsakova. Druhou z postav se stane loutka s lidskou duší Petruška z baletu Igora Stravinského. 

19.12.2019
Hl. m. Praha
Živé umění

PRAHA: Herečky a modelky v hudebních videoklipech? Trend, který se ze světa přesunul i do České republiky a její alternativní scény. Spolupráci teď totiž navázala herečka Hana Vagnerová s duem Mutanti hledaj východisko. Zajímá vás výsledek? Podívejte se na nejnovější videoklip Škola v přírodě. Vánoční koncert se pak odehraje 19. prosince v klubu Fuchs2 na pražské Štvanici.

20.12.2019
Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura

PŘÍBOR: Komponovaný pořad o betlémech spojený se slavnostním představením knihy Václava Michaličky, Moniky Chromečkové a Petry Vidomusové Do jesliček Panna chudičká dala synáčka svého.

20.12.2019
Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Ostatní

BRNO: Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ Vás zve na adventní koncert s názvem Čas vzácný přišel. Přijďte se naladit na tu pravou atmosféru Vánoc v pátek 20. prosince 2019 do Červeného kostela v Brně.

od 16.12.2019 do 20.12.2019
Olomoucký kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Vzdělávání

KOJETÍN: Přijďte se naladit do vánoční pohody. Ukázka hanáckých tradic jako pouštění lodiček, lití olova,  zdobení stromečku, házení papučem aj. 

01.01.2020
Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média

ČR: Válka o Habsburské dědictví se zdá být prohraná. Pruské nebezpečí je sice zažehnáno, ale na obzoru se objevila hrozba ze strany Francouzů a Bavorů. Jedna z nejvýznamnějších vladařek historie ovšem neprohrává jen na poli válečném, ale i ve vztahu se svým mužem, Františkem Štěpánem. V této situaci zastihne Marii Terezii lednové pokračování úspěšné minisérie, které uvede program ČT1 ve středu 1. a v neděli 5. ledna, vždy od 20 hodin.