neděle
26. března 2017
Svátek slaví: Emanuel

Připravované kulturní akce

28.03.2017
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média

OSTRAVA: Petr Kazík je viceprezidentem pro kvalitu Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR. Jak říká, práce učitele je nádherná, protože lidský potenciál je nekonečný, ale ne všichni jej umí využít. Na křtu své nové knihy 28. března v 16 hodin prozradí, jak přitáhnout zájem posluchačů, jak efektivně tvořit rozvojové aktivity, a mnoho dalšího.

28.03.2017
Královéhradecký kraj
Vzdělávání


JIČÍN: Regionální muzeum a galerie v Jičíně pořádá přednášku publicisty a historika Bohumíra Kudličky „Létali za císaře pána – O našich letcích, kteří sloužili v rakousko-uherském letectvu“, která proběhne v úterý 28. 3. 2017 v 17 hodin v Konferenčním salónku (vstup muzeem).

 

28.03.2017
Hl. m. Praha
Vzdělávání

PRAHA: Pražské domy a Divadlo Kámen
si Vás dovolují pozvat na přednášku s názvem:

STARÉ PODSKALÍ - Idylické představy versus historická skutečnost

29.03.2017
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Ostatní, Živé umění

PRAHA: Otevřená partitura pro tři. Volksstück. Secvičená věc. Voiceband. Není to představení, není to koncert, není to televarieté. Jde o to, aby bylo jasno: NEMRKAT/ NEMRAČIT/ NESMRKAT/ NESVAČIT/ NEKAŠLAT/ NEKROUTIT/ NEKRČIT/ NERMOUTIT. A spokojenost, spokojenost lidem dát, zbytečně lidi nelekat. Folklór vnitřní korupce.

29.03.2017
Hl. m. Praha

PRAHA: Rázná žena Vilemína Gruntorádová je dáma s prořízlou pusou, která čmouhy na zrcadle  i na duši  umývá slivovicí, koberce čistí hovězí žlučí a má alergii na uklízení. Nastoupí do domácnosti marketingové ředitelky Diany a bohéma kytaristy Huga.

30.03.2017
Středočeský kraj, Ústecký kraj
Ostatní

KRABČICE: Nadační fond Josefa Zezulky vás zve na setkání na Řípu. Slavnost se koná 30. března od 12 hodin na hoře Říp a je již dlouholetou tradicí. Místo ani den nejsou vybrány náhodou. Říp je významným krajinným silovým centrem i v evropském kontextu a dodnes zůstává národním symbolem. Na tuto horu přicházeli lidé ve všech kulturách a dobách.

30.03.2017
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média

OSTRAVA: Čtvrtek 30. března v 16–17 hodin – Janina Černá: Cukrfree kuchařka. Beseda a autogramiáda.

31.03.2017
Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly

OSTRAVA: Podobně jako každý rok i letos se Dům knihy Knihcentrum zapojí do mezinárodní akce Noc s Andersenem, která má podpořit čtenářství u těch nejmenších. Celý večer bude tentokrát laděn do tematiky oblíbené knižní a filmové série Harryho Pottera. Tuto noc zažijí děti v Domě knihy dobrodružství plné čar a kouzel, hromadu legrace a zábavy. Zasmějí se např. s klaunem Hopsalínem, těšit se mohou na úkoly pro bystré hlavičky, povídání a mnoho dalšího. Ti odvážní mohou v Domě knihy přespat.  Vhodné pro děti ve věku 6 - 11 let.

01.04.2017
Jihomoravský kraj
Děti a mládež, Handicap, Živé umění

BRNO: Spolek Loutky v nemocnici  připravil na prvního Aprílové odpoledne pro celou rodinu. V Divadle Radost představí šest svých nejlepších loutkových inscenací, výtvarné, divadelní i hudební dílny, koncert a tančírnu. Jako host v programu vystoupí také Petr Váša. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude využit pro realizaci dalších návštěv nemocných dětí v Dětské nemocnici v Černopolní.

01.04.2017
Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Dne 1. dubna  od 18 h v Dup 36, Charvátova 39/10, Praha 1, proběhne již 11.té Free Art Friday Praha. (http://www.dup36.cz/)Registrovaní umělci (registrace probíhá na registrace@freeartfridaypraha.cz do 28. 3.) nám darují svoji tvorbu zdarma, my ji instalujeme spolu s jejich životopisem do prostoru Dub 36.