neděle
25. srpna 2019
Svátek slaví: Radim

Připravované kulturní akce

28.08.2019
Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky

POL.IČKA: Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů připravily výstavu MARTINŮ OBRÁZKY KRESLÍCÍ. Zde se návštěvníci dozví podrobnosti o převozu ostatků slavného skladatele zpět do vlasti po dlouhých 20 letech a také o pietním aktu, jenž se koná v rámci vzpomínkových akcí.

28.08.2019
Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní

POLIČKA: Od úmrtí hudebního skladatele Bohuslava Martinů uplyne na konci srpna rovných 60 let. Současně uplyne 40 let od převozu jeho ostatků ze Švýcarska, kde byl původně pohřben, do rodinného hrobu v Poličce. Město Polička ve spolupráci s Centrem Bohuslava Martinů chce skladatelovo úmrtí uctít pietní vzpomínkovou akcí, která se bude konat přesně v den úmrtí 28. srpna.

31.08.2019
Středočeský kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly

SVATÝ MIKULÁŠ: 31. srpna se na Kačině u Kutné Hory koná již sedmý ročník festivalu Kefír – jedinečné akce pro děti a jejich rodiče. Návštěvníci si letos vedle bohatého hudebního či divadelního programu poprvé v Česku užijí kultovní britskou klouzačku.

31.08.2019
Kraj Vysočina
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění

HAMRY NAD SÁZAVOU: Poslední srpnový víkend bude patřit kovářskému řemeslu, které je neodmyslitelně spjato s památkou Technického muzea v Brně v Hamrech nad Sázavou. V sobotu 31. 8. v 17.00 zde bude slavnostně odhalena kovaná plastika 250 cm vysokého Anděla. Na realizaci sochy se podíleli studenti čtvrtého ročníku Střední odborné školy uměleckoprůmyslové ve Světlé nad Sázavou podle  návrhu Lenky Mičkové.

31.08.2019
Středočeský kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly

KUTNÁ HORA: Poprvé v Česku si děti sjedou slavnou britskou klouzačku Helter Skelter. Na sedmém ročníku festivalu Kefír vystoupí 31. srpna v zahradě zámku Kačina u Kutné Hory mimo jiné Cirk La Putyka, provazochodci z Anglie či Ondřej Havelka s Melody Makers.

od 30.08.2019 do 31.08.2019
Jihočeský kraj
Soutěže a festivaly

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Konec prázdnin ve městě tradičně patří akci Město lidem, lidé městu, která se letos koná 30. – 31. srpna 2019. Město lidem, lidé městu letos láká mimo jiné na kapely, živé projekty i DJs. Mnoha hudebními žánry vás provedou Never Sol, Bez Not, Zagami Jericho, Universal Swing Brothers, Fred Madison, DJ Madelaine atd.

31.08.2019
Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Ostatní

HRADEC KRÁLOVÉ: Svátek vína na soutoku Labe a Orlice si mohou milovníci vína užít v sobotu 31 srpna v Jiráskových sadech. V překrásném prostředí vzácných dřevin a rozkvetlých květin mohou hosté ochutnat skvělá vína z Čech, Moravy i zahraničí. 

31.08.2019
Hl. m. Praha
Soutěže a festivaly

PRAHA: Všechny chutě i rytmy světa namíchá na konci prázdnin pražský festival Barevná devítka. Rozmanitá hudba, vůně koření a jídla z celého světa – taková je nabídka tradičního multikulturního festivalu Barevná devítka. Na hlavní scéně si dáte ochutnávku world music v podobě žhavých kubánských rytmů nebo afrických bubnů.

 

od 31.08.2019 do 01.09.2019
Celá ČR
Cestovní ruch, Památky, Soutěže a festivaly

Hradozámecká noc, která letos proběhne v noci ze soboty 31. srpna na neděli 1. září, představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Do Hradozámecké noci se stejně jako v předchozích letech zapojí desítky památek – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce. 

 

01.09.2019
Jihomoravský kraj
Lidová kultura

MIKULOV: Tradiční mariánská pouť s Černou loretánskou Madonou na Svatý kopeček v Mikulově se koná první zářijovou neděli. Průvod se sochou Černé Madony odejde od kostela sv. Václava a na vrcholu Sv. kopečku v kapli sv. Šebestiána bude v 10.30 hodin zahájena poutní mše. www.farnostimikulovska.cz