neděle
24. března 2019
Svátek slaví: Gabriel

Archiv textů

22.03.2019
Celá ČR
Co se děje
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
TZ/klapka

ČR: CBS Nakladatelství vydalo tolik očekávanou knihu Česko z nebe, která svým čtenářům nabízí letecké pohledy na Českou republiku a zároveň zastřešuje edici se stejným názvem – Česko z nebe, která vzniká v jednotlivých regionech. Kniha nabízí unikátní letecké fotografie Česka a pohled na naši vlast z ptačí perspektivy.

22.03.2019
Celá ČR
Co se děje
Knihy, literatura, média
TZ/ika

ČR: Trochu neučesané texty z deníčku určené původně jen na facebookovou stránku Egon - z mýho deníčku se přetavily pod křídly malého, ale renomovaného nakladatelství Titanic ve skutečnou Knížku. Vysazenou písmem Baskerville... Ve vynikající grafické úpravě studia CartonClan, s fotografiemi Petry Baďurové a Miroslava Zajíce.

22.03.2019
Jihočeský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Menšiny a cizinci
TZ/klapka

NOVÁ BYSTŘICE: Za účasti jihočeské hejtmanky Ivany Stráské a rakouského velvyslance Alexandera Grubmayra byl v Nové Bystřici představen přeshraniční projekt spolupráce v oblasti cestovního ruchu, do něhož jsou zapojeny významné výletní cíle z oblasti rakouského Waldviertelu a jižních Čech. Diskutováno bylo rovněž výročí 30 let od pádu železné opony a téma dalšího rozvoje přeshraniční spolupráce.

22.03.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
TZ/ika

PRAHA: Zajímá vás architektura staveb, ve kterých mají sídla Městská divadla pražská? Přijďte si prohlédnout budovy divadel pod drobnohledem. Co říkají o jejich vzniku a jaká skrývají tajemství? Chcete vědět, jak je vidí architekt nebo historik umění? Připravili jsme pro vás cyklus komentovaných prohlídek všech tří divadel. Dozvíte se zajímavosti z historie divadel, poznáte nečekané souvislosti a objevíte určující detaily, které při běžném pohledu míjíte. 

22.03.2019
Pardubický kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/klapka

PARDUBICE: V rámci celostátní kampaně na podporu čtenářství Březen – měsíc čtenářů oceňují knihovny napříč republikou své nejlepší uživatele. V letošním roce se kandidát na Čtenáře roku hledal v řadách mužů nad 18 let. Není proto divu, že se Svaz knihovníků a informačních pracovníků, který tuto soutěž iniciuje, rozhodl tentokrát název udělovaného titulu pozměnit a vyhlašovat tak Mistry četby roku 2019.

22.03.2019
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
TZ/klapka

PLZEŇ: Velkým tématem moderního umění se po roce 1800 stal sám umělec: jeho profese, postavení ve společnosti i budování jeho sebevědomí před uměleckou kritikou či anonymními diváky. Utváření moderního umělectví zásadně ovlivnila nově zavedená veřejná prezentace děl na uměleckých výstavách, ale také reflexe tradičního i aktuálního uměleckého školení. Výstava si klade za cíl představit toto téma z různých perspektiv, které ukazují způsoby jeho uchopení v českém umění dlouhého 19. století a propojují ho také s evropským kontextem.

22.03.2019
Olomoucký kraj
Děti a mládež
CID

LIPÁNEK zve na letní TÁBORY  

DO LIPOVÉ – LÁZNÍ   V JESENÍKÁCH - Projekt LIPANKA

         3.8. - 10.8. 2019

        10.8. – 7.8. 2019

pro děti jsou připraveny tábory již od  5 let,

Pro rodiče s dětmi ozdravné pobyty 

Týden dítě 3000 Kč / rodič 3500 Kč    

O prázdninách také nabízíme příměstské tábory

22.03.2019
Ústecký kraj
Pozvánky na akce
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Ostatní, Památky
MĚSTSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM DUCHCOV

Kulturní centrum Duchcov, Masarykova 9, 419 01 Duchcov

Tel.: 417 835 621, e-mail: kcduchcov@seznam.cz, Bohumil Vitásek

DÁMSKÝ KLUB č. 90 – TVOŘENÍ PRO RADOST 

2. 4. 2019, 17:00 hodin, učebna Kulturního centra Duchcov (II.poschodí), Masarykova 9

  • Pravidelné setkání žen, které vyrábějí zajímavé dárky a dekorace různými výtvarnými technikami pro radost sobě i ostatním.

 

22.03.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Nová Galerie
PRAHA: Přijměte pozvání na výstavu:

VŠECHNO LÍTÁ, CO PEŘÍ MÁ
Barbora Barbar KysilkováVíce zde: https://www.novagalerie.cz/news/vsechnolita/
22.03.2019
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce
Ostatní
jal

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Na koncertu zazní skladby z jejich nového alba NEREZ & LUCIA / ZLOM. Kromě novinek kapela zahraje i písně, které s nimi zpívala Zuzana Navarová. Vedle zpěvačky Lucie Šoralové a zakládajících členů skupiny Nerez Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského kapelu doplní kontrabasista Grégoire Brun z Francie, David Lomič hrající na akordeon a saxofon a multiinstrumentalista Robert Fischmann.

Návštěvníci se mohou těšit na mix nejrůznějších hudebních stylů od čárdáše, reggae, šansonu po folk, zpívané česky, slovensky, hebrejsky či romsky.