pátek
26. května 2017
Svátek slaví: Filip

Archiv textů

26.05.2017
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Soutěže a festivaly, Živé umění
Zuzana Mojžíšková

FRÝDEK-MÍSTEK: 23. ročník mezinárodního folklorního festivalu, jehož hlavními organizátory jsou Statutární město Frýdek-Místek a DFS Ostravička, se uskuteční ve dnech 13. - 19. června ve Frýdku-Místku a okolních obcích. Letošní ročník se bude vyznačovat hned několika výjimečnými událostmi. Jednou z nich bude slavnostní koncert na počest 750. výročí města Frýdek-Místek.

26.05.2017
Jihomoravský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Legislativa a ekonomika
ika

BRNO, JIHOMORAVSKÝ KRAJ: Brno chce spolu s Jihomoravským krajem založit regionální filmový fond, který bude finančně podporovat filmovou tvorbu. Oznámil to 24. 5. primátorův náměstek zodpovědný za kulturu Matěj Hollan (Žít Brno). Podle něj by fond mohl začít působit příští rok. Spadat bude pod Filmovou kancelář Brno, která vznikla letos počátkem roku.

26.05.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
Eliška Míkovcová

PRAHA: Multižánrový festival Praha Žije Hudbou, jehož první ročník loni v květnu navštívilo 30 tisíc lidí, připravuje na druhý červnový týden nabitý program. Na pěti hudebních pódiích, samostatné divadelní scéně a více než čtyřiceti buskerpointech se představí na 200 umělců. Mezi hlavními hvězdami jsou Tomáš Klus, Vladimír Merta či Xavier Baumaxa. Výrazně bude rozšířen i divadelní program, kterému dominují soubory jako Cirk la Putyka, Bratři v tricku, Petr Nikl či Long Vehicle Circus.

26.05.2017
Celá ČR
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
ika

ČR: Ve spolupráci s Nadačním fondem FILMTALENT Zlín a Zlín Film Festivalem vychází dosud nejkompletnější sbírka filmů Hermíny Týrlové, jedné ze zakladatelských osobností českého animovaného filmu. Jedinečná kolekce tří DVD s 36 snímky mapuje všechny fáze její režijní dráhy.

26.05.2017
Kraj Vysočina
Pozvánky na akce, Co se děje
Ostatní, Soutěže a festivaly
Jan Joneš

KRAJ VYSOČINA: Druhý červnový víkend bude patřit stejně jako v minulých letech všem obdivovatelům přírodních zahrad, parků i zelených veřejných prostranství. Ve dnech 10. – 11. června se bude konat další ročník Víkendu otevřených zahrad, při kterém bude možné navštívit místa běžně nepřístupná nebo prozkoumat veřejné prostory z jiného pohledu prostřednictvím průvodcovského a kulturního programu. 

26.05.2017
Zlínský kraj
Co se děje
Děti a mládež, Ostatní, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Pavel Princ

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: ​Noc s Metodějem oslavou 760. výročí založení města Uherské Hradiště; zpět v čase až do doby vrcholného středověku, kdy bylo založeno město Uherské Hradiště, se můžete vydat v pátek 2. června na akci s názvem Noc s Metodějem. Pořádají ji město Uherské Hradiště, Slovácké muzeum, Klub kultury a Slovanská unie. Letos se koná již její 5. ročník.

26.05.2017
Zlínský kraj
Pozvánky na akce
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Pavel Princ

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Zpět v čase až do doby vrcholného středověku, kdy bylo založeno město Uherské Hradiště, se můžete vydat v pátek 2. června na akci s názvem Noc s Metodějem. Pořádají ji město Uherské Hradiště, Slovácké muzeum, Klub kultury a Slovanská unie. Letos se koná již její 5. ročník. 

26.05.2017
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Lidová kultura, Soutěže a festivaly

PARDUBICE/HRADEC KRÁLOVÉ: Dvacátý šestý ročník Folklorního festivalu Pardubice – Hradec Králové se uskuteční o víkendu 2. až 4. června 2017. Zahájení festivalu proběhne v pátek 2. června v 19 hodin na pardubické radnici za přítomnosti primátorů obou měst. Bezprostředně poté se na Pernštýnském náměstí v Pardubicích rozběhne program Pernštýnské noci, v jejímž rámci se představí přední folklorní soubory Čech, Moravy, Slezska, Slovenska, Polska a Lotyšska. Svůj prostor zde dostanou také žánrová obohacení v podobě folku, staré hudby a historických tanců.

26.05.2017
Ústecký kraj
Pozvánky na akce
Ostatní, Vzdělávání
Pavlína Gutová

LITOMĚŘICE: V Oblastním muzeu v Litoměřicích se bude konat druhý Den 3D technologií, akce, která doprovodí výstavu Fenomén Merkur, proběhne v sobotu 3. 6. 2017.

26.05.2017
Zlínský kraj
Pozvánky na akce
Lidová kultura
luk

RYMICE: Dne 2. 6. a 3. 6. 2017 se koná tradiční řemeslný program ve Vesnické památkové rezervaci v Rymicích. Medová zahrada ožije bohatým programem zaměřeným na včely a včelařství a v kovárně na návsi uslyšíme zvuk kladiva a kovadliny místního kováře.