čtvrtek
19. září 2019
Svátek slaví: Zita

Archiv textů

18.09.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
TZ/ika

PRAHA: Největší fotografická událost podzimu – FOTOEXPO 2019 je tu! Už sedmý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie se uskuteční 19. 10. 2019 v Národním domě na Vinohradech a představí to nejlepší ze současné fotografické tvorby, fotografické techniky a příslušenství, ale hlavně spoustu inspirace a zábavy. Nenechte si ujít nebývale pestrý program!

18.09.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/klapka

PRAHA: Výrazné osobnosti vizuálního umění, architektury, ale i filozofové, politologové či historici umění se zapojili pod křídly Galerie Jaroslava Fragnera do výstavního projektu se symbolickým názvem Za pravdu… Společně se tak hlásí k hledání pravdy jako k základnímu životnímu a tvůrčímu principu.

18.09.2019
Královéhradecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Miřenka Čechová a Dominka Špalková

HRADEC KRÁLOVÉ: První událostí divadelní sezóny 2019/ 2020 v Divadle Drak je inscenace Zeď aneb jak jsem vyrůstal za železnou oponou. Představení určené dětem od 9 let bude mít premiéru 21. září od 18 h ve Studiu Labyrint Divadla Drak. Autorský projekt režisérek Miřenky Čechové a Dominiky Špalkové vznikl na motivy stejnojmenné knihy Petra Síse, ve které autor přibližuje čtenářům období totality mezi lety 1948 -1989 u nás.

18.09.2019
Karlovarský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění
luk

LUBY: Karlovarský kraj před časem odkoupil unikátní sbírku strunných hudebních nástrojů, aby ji zachoval pro obyvatele regionu, jehož historie je s výrobou hudebních nástrojů úzce spjata. Ve spolupráci s Muzeem Cheb a městem Luby představí v sobotu 21. září 2019 unikátní kolekci veřejnosti.

18.09.2019
Plzeňský kraj
Co se děje
Ostatní, Soutěže a festivaly
luk

PLZEŇ: Plzeň si 17. listopadu 2019 připomene 30. výročí od událostí listopadu 1989 celodenním programem. Lidé se mohou těšit na besedy a rozhovory s pamětníky, výstavy, umělecké instalace na Anglickém nábřeží, vzpomínková setkání či koncert. Součástí programu bude rodinná soutěž, která nejmladší generaci přiblíží události před 30 lety. 

18.09.2019
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Živé umění
luk

PLZEŇ: Plzeňský kraj si připomene 30 let od pádu totalitního režimu v tehdejším Československu. Jak říká hejtman Josef Bernard „Historie se musí připomínat a svoboda není samozřejmostí". Proto připravil Plzeňský kraj hudební happening Kapely s příběhem k výročí událostí roku 1989. Budeme tak mít příležitost si připomenout a zazpívat písně, které provázely náš národ na cestě od totality k demokracii.

18.09.2019
Jihočeský kraj, zahraničí
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
luk

NĚMECKO: Ve dnech 5. – 8. září se zúčastnil Dechový orchestr ZUŠ Vimperk mezinárodního festivalu EURO Musiktage v německém městě Böselu. Festival má dlouholetou tradici a letos se uskutečnil již 57. ročník. Celkem se ho zúčastnilo 36 orchestrů a souborů různého složení z 8 evropských zemí. 

18.09.2019
Středočeský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky
luk

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Radní schválili návrh dohody mezi Středočeským krajem a kutnohorským arciděkanstvím o způsobu výkonu věcného břemene užívání zvonice, kde jsou umístěné zvony Michal, Ludvík a Barbora. Zvonice je majetkem kraje a zvony patří Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora.

 

18.09.2019
Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly, Vzdělávání
luk

POLIČKA: Včera zahájil 8. ročník mezinárodního festivalu mimického divadla: MIME FEST. Představuje spolupráci se zahraničními festivaly, školami a významnými institucemi oboru mimického umění. Zapojuje je do širšího evropského kontextu a otevírá nové možnosti setkání umělců.

18.09.2019
Celá ČR, Plzeňský kraj
Články a komentáře
Cestovní ruch, Legislativa a ekonomika, Ostatní, Památky
Eva Klapka Koutová

PLZEŇ: Pojem Vizuální smog je používán pro označení přiznané nevkusné reklamy, která podobně jako vzdušný smog dusí město a brání lidem volně dýchat, stejně jako městu se kvalitně rozvíjet. V mnoha městech po celé České republice vznikají iniciativy snažící se s touto situací ve svém okolí bojovat. Jednou z nich je i iniciativa Vizuální smog v Plzni v čele s Václavem Cinádrem, s kterým jsem o problematice nevkusné reklamy hovořila.