úterý
22. ledna 2019
Svátek slaví: Slavomír

Archiv textů

22.01.2019
Celá ČR
Pozvánky na akce
Živé umění
TZ/ika

ČR: Nepoužitelní polobozi, to v překladu znamená zkratka kapely UDG, která jarním turné odstartuje oslavu dvacátého výročí svého vzniku. Od února do dubna se na ně mohou těšit fanoušci ve velkých klubech a kulturních domech po celé České republice. V celkem šestnácti městech čeká na všechny příchozí speciální narozeninová koncertní show, kde zazní prověřené pecky jako „Kurtizána“, „Hvězdář“ nebo „Buď a nebe“ i zbrusu nové písně.

22.01.2019
Celá ČR
Co se děje
Ostatní, Památky
luk

ČR: Popiš památku je název soutěže pro nové i zkušené wikipedisty, která zahájila 15. ledna a potrvá do 15. března 2019. Druhý ročník soutěže zorganival opět spolek Wikimedia Česká republika. Partnerem soutěže se stal portál PROPAMÁTKY.

22.01.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Ildar Abdrazakov, kterého italští kritici za hlavní roli v opeře Attila označili za nejlepšího operního basistu světa, se 3. března 2019 sejde na podiu Dvořákovy síně pražského Rudolfina se sopranistkou Marinou Šaguč. Společné vystoupení těchto dvou fenomenálních umělců přinese milovníkům vážné hudby unikátní zážitek. Za doprovodu PKF – Prague Philharmonia zazpívají skladby Verdiho, Rossiniho, Mozarta, Rachmaninova a Rimského-Korsakova.

22.01.2019
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
TZ/ika

BRNO: Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno, jehož 18. ročník proběhne od 13. března do 30. dubna, zveřejnil kompletní program. Patnáct hudebních večerů potěší fanoušky jazzu ve všech jeho podobách od jazzrocku až po avantgardu.

22.01.2019
Zlínský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení
Veronika Jurčová

ZLÍN: Klub přátel divadla ve Zlíně slaví sympatické kulaté výročí. Ustavující schůze se konala 23. ledna 1989, přesně před 30 lety. Od té doby příznivci divadla společně shlédli 106 představení v divadlech v Česku i na Slovensku a setkali se s řadou výjimečných osobností, například se Zdeňkem Podskalským, Jiřím Suchým, Jitkou Molavcovou, Tomášem Töpferem, Eliškou Balzerovou a dalšími.

22.01.2019
Celá ČR, Zlínský kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

ZLÍN: Více než 60 amatérských kapel bojuje letos v soutěži, kterou vyhlásili organizátoři Zlín Film Festivalu. O tom, které tři z nich vystoupí na 59. ročníku ve festivalové koncertní zóně jako předkapela MANDRAGE, MIRAI nebo INEKAFE, může až do konce dubna rozhodovat veřejnost. 

22.01.2019
Středočeský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení
luk

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Knihovny nejsou jen domy s knihami, proměňují se na komunitní, vzdělávací, informační a kulturní centra obcí Středočeského kraje. Regionální funkce knihoven řídí a koordinuje Středočeská vědecká knihovna Kladno, p. o. Rozumí se tím především: budování výměnných knihovních fondů a zápůjčky knihovních souborů mezi knihovnami, činnosti poradenské, vzdělávací a koordinační služby.

22.01.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Soutěže a festivaly
luk

PRAHA: V sobotu 26. a v neděli 27. ledna 2019 se na střechu pražské Galerie Harfa vrací Festival ledových soch. Vidět můžete, jak z ledu vznikají komiksové postavy. Letos je to už 8. ročník festivalu, kterého se zúčastňují domácí i zahraniční umělci, aby kvádry ledu pomocí dlát, kladiv, seker a motorových pil proměnili v umělecká díla.

 

22.01.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Živé umění
luk

PRAHA: Loučení s rodinou, odjezdy do neznáma, ukrývání před transportem v cizí zemi, věznění v koncentračním či pracovním táboře. Šest příběhů holokaustu ze sbírky Paměť národa ztvární děti v divadelním představení, které se odehraje v centrální hale Masarykova nádraží v neděli 27. ledna od 19 hod. Praha se letos poprvé připojí k evropským velkoměstům, která si tímto netradičním způsobem připomenou Mezinárodní den památky obětí holokaustu.

22.01.2019
Hl. m. Praha
Co se děje
Památky
luk

PRAHA: Vedení pražského magistrátu začne jednat o odkupu bývalého Borůvkova sanatoria v Legerově ulici,  kde zemřel Jan Palach a Josef Toufar. Důvodem je snaha vytvořit z této budovy důstojné místo, které by připomnělo historické milníky Česka v průběhu dvacátého století.