čtvrtek
14. listopadu 2019
Svátek slaví: Sáva

Archiv textů

14.11.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Lake Malawi, tříčlenná indie-popová kapela, kterou založil zpěvák Albert Černý, dobývá české a zahraniční kluby již od roku 2013. V letošním roce se však kapele podařil neskutečný úspěch. Se singlem „Friend of a Friend“ se umístili na 11. místě v celosvětově nejsledovanější hudební soutěži Eurovision Song Contest. Tento úspěch otevřel kapele nejen vícero dveří do zahraničí, ale také možnost uskutečnit svůj doposud největší samostatný koncert, který odehrají 6. listopadu 2020 v nové pražské hale O2 universum.

14.11.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Herečky a modelky v hudebních videoklipech? Trend, který se ze světa přesunul i do České republiky a její alternativní scény. Spolupráci teď totiž navázala herečka Hana Vagnerová s duem Mutanti hledaj východisko. Zajímá vás výsledek? Podívejte se na nejnovější videoklip Škola v přírodě. Vánoční koncert se pak odehraje 19. prosince v klubu Fuchs2 na pražské Štvanici.

14.11.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/klapka

PRAHA: Na sváteční víkend připadá letošní ročník Noci divadel, jehož podtitulem je „divadlo a svoboda“. Pro diváky Divadla Na zábradlí je připraveno scénické čtení s názvem Nad dopisy diváků (od roku 1989 po současnost). Následující týden pak Divadlo Na zábradlí vyjede do Londýna s hrou Velvet Havel.

14.11.2019
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
TZ/klapka

PLZEŇ: V sobotu 16. listopadu se Divadlo ALFA už tradičně připojí k Noci divadel a otevře své prostory na Rokycanské třídě návštěvníkům, které tentokrát čeká cesta časem do doby před třiceti lety. Na vlastní kůži zažijí bytové divadlo, naučí se opisovat ve sklepě samizdat, zacvičí si „v rytme“ nebo si vyrobí mávátko. Potkají uvědomělého soudruha, veksláka, estébáka i disidenta, a když se jim povede nasbírat do občanského průkazu dostatek razítek, získají malý dárek.

14.11.2019
Pardubický kraj
Pozvánky na akce
Lidová kultura
Karel Novotný

Dechová hudba Pernštejnka Pardubice zve širokou veřejnost na tradiční Vánoční koncert spolu s DH z Moravy Skoroňáky, který se bude konat v neděli dne 8. 12. 2019 od 14,00 hodin tentokrát v Domě kultury Dukla v Pardubicích. Pořadem bude provázet populární herečka, zpěvačka a moderátorka Jana Trojanová z Prahy.

Možná rezervace místa je v DK Dukla, nebo na tel.č. 602 371768 a později přímo u pokladny v den konání akce.

14.11.2019
Kraj Vysočina
Pozvánky na akce
Cestovní ruch, Lidová kultura, Senioři, Ostatní, Památky
Martina Sedláková

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Originální dárky, svařené víno, rozsvícení vánočního stromku, zpívání koled, ochutnávání cukroví, vánoční dílny nebo živá hudba… Užijte si Vánoce na zámku už počtvrté!

14.11.2019
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky
TZ/jal

OPAVA: Veřejný prostor v Opavě obohatí nové umělecké dílo z kovářské dílny talentované česko-německé umělkyně Christine Habermann von Hoch. Bude umístěno na veřejně přístupném prostranství mezi dvěma univerzitními budovami na ulici Mírová v Opavě a věnováno studentům jako poděkování za jejich dějinnou roli v událostech roku 1989 a také roku 1939. Odhalení se uskuteční ve čtvrtek 14. listopadu od 16 h za přítomnosti hostů z veřejného a politického života.

14.11.2019
Celá ČR, Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání
Pavel Princ

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Slovácké muzeum v Uherském Hradišti představí publikaci a otevře výstavu o sametové revoluci.

14.11.2019
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

ZLÍN: Třicet let bizarního panoptika kotrmelců jedné společnosti svérázně mapuje inscenace Městského divadla Zlín Jednou budem dál v režii ředitele MDZ Petra Michálka. S nadhledem, humorem, sarkasmem a formou na pomezí muzikálu, revue a kabaretu provede diváka časem od sametového cinkání klíči až po dnešek. Česká premiéra inscenace, která dostala podtitul „český sen“, se uskuteční v předvečer 30. výročí Sametové revoluce 16. listopadu v 19.00 ve Velkém sále MDZ.

14.11.2019
Karlovarský kraj
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení
Galerie 4

CHEB: V roce 2019 si připomínáme 30. výročí od sametové revoluce a pádu komunismu. Galerie 4 připravila program i k této příležitosti, v posledních 2 měsících roku vám nabízí: