čtvrtek
30. března 2017
Svátek slaví: Arnošt

Archiv textů

30.03.2017
Pardubický kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři
Monika Soudková

PARDUBICE: Krajská knihovna v Pardubicích se zapojila do celostátní akce Čtenář roku 2017, jejímž cílem je ocenit nejlepší čtenáře dané knihovny. Anketu pravidelně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP). V pořadí se jedná o sedmý ročník a ten letošní byl zaměřený na hledání nejlepší čtenářské babičky.

30.03.2017
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci
luk

BRNO: 3. dubna startuje v Brně Týden romské kultury plný zajímavých akcí. Každý den je z čeho vybírat, programy pro děti i dospělé, pro širokou veřejnost. 

30.03.2017
Pardubický kraj
Pozvánky na akce
Handicap, Ostatní
luk

ČESKÁ TŘEBOVÁ: Benefiční one man show v podání známého baviče se uskuteční 4. května 2017 od 19 hodin v Kulturním centru v České Třebové. Komik se rozhodl vystoupit pro Rytmus Východní Čechy, o.p.s., což je místní nezisková organizace zaměřená na podporu osob se zdravotním znevýhodněním.

30.03.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Handicap, Živé umění

PRAHA: Okamžik zve na vernisáž výstavy 12. dubna v Galerii Chodovská tvrz v Praze. Vystaven bude soubor reliéfů a soch ze šamotové hlíny od nevidomých výtvarnic Boženy Přikrylové, Alice Horné, Libuše Petrašové a dalších je tematicky sjednocen a inspirován Starým zákonem.

29.03.2017
Celá ČR
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Jitka Volková

ČR: Dne 30. května po celé republice 355 základních uměleckých škol představí svou práci veřejnosti. První ročník happeningu láká předposlední májový den na žánrově pestrý program plný společných koncertů několika škol pod širým nebem, vystoupení dětí s profesionálními umělci či ve spolupráci se zavedenými festivaly i zkušenými filharmoniky, výtvarné street art projekty a performance. 

29.03.2017
Královéhradecký kraj
Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
luk

HRADEC KRÁLOVÉ: Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o. spolu s Hudební mládeží Hradec Králové vyhlašují XXXIII. ročník soutěže ve zpěvu národních písní "Hradecký slavík". Zúčastnit se mohou děti a mladí lidé od šesti do pětadvaceti let, kteří budou zařazeni do osmi soutěžních kategorií. Soutěž, která se koná pod záštitou Statutárního města Hradec Králové, se uskuteční dne 10. května 2017 v budově Adalbertina na třídě ČSA.

29.03.2017
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Lidová kultura, Ostatní
Valerie Chromá

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU: Již tradičně oslaví návštěvníci Hluboké nad Vltavou velikonoční svátky hledáním obřích umělecky ztvárněných kraslic. V sobotu 15. dubna se na počest příchodu jara slavnostně otevře stezka se čtyřiadvaceti, více než 700 kilogramů vážícími, kraslicemi z dílny výtvarníka a designera Matouše Holého.

29.03.2017
Celá ČR
Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
luk

ČR: Důležitá zpráva pro režiséry a producenty dokumentárních filmů: Pracujete na celovečerním autorském dokumentárním projektu, který se tematicky týká střední a východní Evropy a je ve stádiu vývoje nebo rané fáze produkce?

29.03.2017
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce
Živé umění

PÍSEK: V Kulturním domě v Písku se uskuteční v sobotu 8. dubna již čtrnácté mezinárodní setkání harmonikářů. Představí se Vám harmonikáři nejen z Čech ale i ze světa. Hlavní program se uskuteční ve Velkém sále Kulturního domu, Hudební sál je určen k volnému hraní.

29.03.2017
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce
Živé umění

PÍSEK: Česká kapela, která se zasloužila o popularizaci českých, moravských, slezských i slovenských lidových písní se živě představí také píseckému publiku.