čtvrtek
27. července 2017
Svátek slaví: Věroslav

Archiv textů

27.07.2017
Kraj Vysočina
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení
luk

HAVLÍČKŮV BROD: Už jen čtyři týdny dělí tým Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod pod vedením ředitele Jiřího Jedličky a archeologa Aleše Knápka od historicky druhé tavby skla v replice středověké sklářské pece v Havlíčkově Brodě.

27.07.2017
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

TÁBOR: Do Tábora opět zavítají umělci a baviči z celého Česka i ze zahraničí. Od 4. do 6. srpna předvedou na táborských náměstích kejkle, pohádky i divoké show. Program přehlídky 7. ročníku mezinárodního festivalu Komedianti v ulicích zahrne živelnou balkánskou hudbu, nový cirkus, loutková divadla, fyzické divadlo, pantomimu nebo ohnivou podívanou. Rozhodně stojí za to vytáhnout paty z domu – představení na festival již tradičně vybírá jeho dramaturg Radim Vizváry, letošní držitel ceny Thálie.

26.07.2017
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Soutěže a festivaly, Živé umění
Josef Dušek

HRONOV: Letošní 87. ročník festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov proběhne ve dnech 4. – 12. 8. 2017. Na hronovských jevištích budou k vidění inscenace činoherního, experimentujícího, studentského a loutkového divadla, chybět nebude ani divadlo poezie či divadlo hudební. Pořadatelé očekávají příjezd tisícovky přímých účastníků včetně seminaristů.

26.07.2017
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Cestovní ruch
luk

OSTRAVA: V Ostravě vyjde na konci července mapa, která nejen zdejším obyvatelům, ale i všem jejím dalším návštěvníkům formou dvaceti pěších tras představí atraktivní, často navštěvovaná, ale i obecně málo známá a přitom něčím pozoruhodná či výjimečná místa tohoto svérázného města. Mapa je dílem Antikvariátu a klubu Fiducia a okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu a její křest se uskuteční 30. července 2017 na speciální vycházce (průvodci budou Lenka Kocierzová, Pavel Hruška a Jan Lenart).

26.07.2017
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Mgr. Radka Senftová

TEPLICE: Statutární město Teplice otevřelo v dubnu letošního roku historicky první městskou galerii, a to v 1. patře památkově chráněného objektu Zahradní dům Teplice. Přípravy k otevření galerie probíhaly ve spolupráci s ředitelem Domu kultury Teplice, příspěvkové organizace města, Přemyslem Šobou a s kurátorem výstav doc. Vladimírem Šavlem. Aktuální výstava ZA TAJEMSTVÍ PLOCHY, VÝŠKY A HLOUBKY (Sdružení českých umělců grafiků Hollar 1917 - 2017) je otevřena do 10. září.

26.07.2017
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly
ika

ČR: Máte doma starý domácí spotřebič a rádi byste ho věnovali Národnímu technickému muzeu? Vyfoťte spotřebič, o kterém se domníváte, že je „muzejní kousek“, doplňte jeho popis a vše do 31. srpna 2017 zašlete emailem. Pokud předmět do muzea opravdu patří, odměna vás nemine.

26.07.2017
Královéhradecký kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání, Živé umění
ika

OPOČNO: Opočnem za Kupkou, aneb lámej si hlavu, pleť nohama, měj oči otevřené je nová hra pro děti a jejich rodiče věnovaná Františku Kupkovi, světově proslulému českému malíři a rodákovi města Opočna. Hra vás zábavnou formou zavede do uliček historického centra města, zámeckého parku i na nádvoří opočenského zámku. Trasa končí jak jinak než ve výstavní síni Františka Kupky. Od 3. června je opět otevřena stálá expozice Františka Kupky a Luboše Sluky na prvním zámeckém nádvoří.

26.07.2017
Středočeský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení
luk

ČELÁKOVICE: Národní technické muzeum rozšíří své depozitáře v Čelákovicích a zkvalitní správu svých sbírek.  V červenci zahájilo NTM projekt rozvoje depozitárního areálu v Čelákovicích za přítomnosti ministra kultury ČR Daniela Hermana a médií

26.07.2017
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
Hanka Zukalová

BRNO: 25. 8. -  3. 9. se uskuteční ojedinělý festivalový projekt s názvem Divadelní kontejner 2017. Jedná se o festival nezávislé divadelní kultury, který je založen na instalaci stavebního kontejneru do veřejného prostoru centra Brna.

26.07.2017
Hl. m. Praha
Tisková konference
Soutěže a festivaly
Bohdana Rambousková

PRAHA: Tisková konference k 7. ročníku festivalu s gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematikou Prague Pride 2017 se koná v úterý 1. srpna 2017 od 10:00 hodin v hotelu Art Nouveau Palace Hotel, Panská 12, Praha 1, 8. patro (projděte lobby a výtahem vyjeďte do 8. patra).