pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj

Archiv textů

24.02.2020
Karlovarský kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Vzdělávání
klapka

KARLOVY VARY: Muzeum Karlovy Vary zve na dva workshopy k aktuální výstavě LEONARDO. V závěru měsíce pak nabídne v Muzeu Královská mincovna přednášku o životě mirkoorganismů a hub v důlním prostředí.

24.02.2020
Zlínský kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Vzdělávání
TZ/klapka

ZLÍN: Ateliér Průmyslový design Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně slaví 20 let. Při této příležitosti připravil ve spolupráci s Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně retrospektivní výstavu, která představuje významné osobnosti ateliéru, designérské projekty prezentované v České republice i v zahraničí a spolupráci s vybranými společnostmi. Výstava bude zahájena vernisáží 25. února v 17 hodin a k vidění bude do 24. května 2020 v 1. podlaží budovy 14.

24.02.2020
Středočeský kraj
Co se děje
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Kristýna Frelichová

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

24.02.2020
Zlínský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Veronika Jurčová

ZLÍN: Čtyři dramatické texty napsané na míru pro Městské divadlo Zlín se letos dočkají uvedení ve čtyřech netradičních prostorách ve Zlíně, například v aule gymnázia nebo v divadelní montovně. Hry Simony Petrů, Marka Horoščáka, Jaroslava Kovandy a Vandy Zaplatílkové-Hutařové uvede MDZ ve spolupráci se studenty JAMU oblíbenou formou scénického čtení. Vstup na všechny bude zdarma.

24.02.2020
Celá ČR, Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Senioři, Památky, Vzdělávání
Pavel Princ/jal

STARÉ MĚSTO: U příležitosti 10. výročí rekonstrukce Památníku Velké Moravy ve Starém Městě bude otevřena nová výstava. Formou panelů bude představeno TOP 10 nejzajímavějších archeologických lokalit, které se podařilo pracovníkům archeologického oddělení Slováckého muzea objevit za uplynulých deset let.

24.02.2020
Středočeský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Jan Řehounek

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

21.02.2020
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Jan Delong/klapka

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

21.02.2020
Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění, Památky, Vzdělávání
TZ/jal

HRADEC KRÁLOVÉ: Výstavu Uprostřed Koruny české - gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250-1550, která zaplnila téměř celý interiér nově zrekonstruované výstavní budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové, už od jejího zahájení 7. února 2020 zhlédlo zhruba 1300 návštěvníků. Od 1. listopadu 2019, kdy byla budova slavnostně otevřena po téměř dvouleté opravě, pak muzeum navštívilo celkem 6200 lidí.

21.02.2020
Hl. m. Praha
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Vzdělávání
Nikola Lörinczová/ika

PRAHA: Teoretik designu a architektury, kurátor, novinář a především neúnavný cestovatel za architekturou 20. století Adam Štěch připravil ve spolupráci s Centrem architektury a městského plánování (CAMP) speciální trojdílný cyklus přednášek Atlas modernismu. Návštěvníky během něj vezme do kolébky evropského modernismu – Itálie, ale i do Austrálie, Uruguaye a Argentiny. Přednášky začínají 26. 2. 2020 a jejich pomyslným vyvrcholením se stane křest vůbec první Štěchovy samostatné autorské knihy mapující 14 let cestování za skrytými poklady modernismu v architektuře po celém světě.

21.02.2020
Plzeňský kraj
Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Tereza Králová

SUŠICE: Klimatická změna a její dopady na lokální krajinu, ekologie, příroda – to jsou témata, která se rozhodl akcentovat letošní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět pod heslem „Až naprší a uschne“. Třetí ročník v Sušici se ale dotkne i problematiky zdravotnictví, poruch příjmu potravy či zákulisí jedné kapely z Jedličkova ústavu. Festival zde proběhne od 31. března do 3. dubna 2020. Předprodej vstupenek byl již zahájen!