úterý
27. června 2017
Svátek slaví: Ladislav

Archiv textů

27.06.2017
Ústecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Tomáš Kassal

ŽATEC: Význam města v historických souvislostech ukazuje nový dokumentární film Žatecko, dějiny Čechů a Němců, který měl v Městském divadle Žatec premiéru začátkem června. Stominutový snímek se rodil tři roky a podílelo se na něm třináct českých i německých historiků. Vznik filmu iniciovalo Sdružení rodáků a přátel města Žatce.

27.06.2017
Jihomoravský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Barbora Rosochová

BRNO: 48 Hour Film Project je největší časovaná světová filmová soutěž svého druhu. Je založena na časovém horizontu 48 hodin, během kterých musí tvůrci na základě kritérií vytvořit scénář, natočit, sestříhat a dodat film. Brněnské premiéry se zúčastnilo devět týmů, šest týmů odevzdalo svůj film včas a soutěžilo o postup na americké Grand-finale Filmapalooza, potažmo festival v Cannes 2018 a hlavní výhru $5000!

27.06.2017
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
ika

OSTRAVA: Antikvariát a klub Fiducia a okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu vás zvou na akci Oživme náměstí! ve čtvrtek 29. 6. v 18.00. Jedná se o benefiční akci pro náměstí E. Beneše a proběhne rovněž křest bulletinu Krásná Ostrava.

 

27.06.2017
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci, Živé umění
ika

OSTRAVA: Již tento pátek a sobotu zažije centrum Ostravy velkou pouliční slavnost: vedle sebe zde proběhne Festival v ulicích s mnoha koncerty, akcemi pro rodiny s dětmi, tanečními představeními či workshopy a zároveň oslavy 750. výročí první písemné zmínky o městě Ostravě, které do moravskoslezské metropole přivedou více než 250 umělců ze španělského Katalánska.

27.06.2017
Zlínský kraj
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Ing. Alena Babicová

ZLÍN: Návštěvníci Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně mohou od středy 28. června obdivovat kresby českých sochařů 1. poloviny 20. století. Výstava bude k vidění v grafickém kabinetě ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do 10. září. Připraveny jsou také komentované prohlídky.

27.06.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Soutěže a festivaly, Živé umění
Tomáš Kopečný

PRAHA: Ve čtvrtek 29. června od 17 hodin se na pražském Střeleckém ostrově koná další pokračování Tančírny Art 4 People, tentokrát spolu s hostující Taneční školou Maestro, která zde zahájí svou Taneční akademii pro všechny.

 

27.06.2017
Celá ČR
Co se děje
Granty

ČR: Doposud ministerstvo hradilo zhruba čtvrtinu celkových nákladů na realizaci knihy, v novém dotačním programu je možné nárokovat až sedmdesát procent. Zatímco v dosavadní verzi dotačního programu byla možnost žádat jen o podporu překladu, v nové verzi lze nárokovat finance na překlad, grafickou úpravu a tisk publikace, náklady spojené s úhradou autorskoprávních poplatků a propagací vydaného titulu. 

27.06.2017
Celá ČR
Nepřehlédněte
Památky, Soutěže a festivaly
Hana Talli Hlubučková

ČR: Na IV.konferenci národních geoparků ČR v Nové Pace byla v rámci přednáškového bloku „Geoparky pro každého“odbornou lektorkou mezinárodního vzdělávacího projektu Hugo na cestách Hanou Talli Hlubučkovou vyhlášena Cena Adolfa Heyduka pro památku geologickou lokalitu nejvíce přátelskou zdravotně znevýhodněným. Partnery soutěže jsou: Český ráj – globální geopark UNESCO, Památková komora ČR, Neziskovky Libereckého kraje, z. s.

27.06.2017
Ústecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění
jal

CHOMUTOV: Chátrající Goldmannově vile v Chomutově se 30. června dostane zvláštní pozornosti. Kuprospěchu, z.s. a Večery jinak na zahradu za vilou přichystaly koncert charismatického britského písničkáře Justina Lavashe a Tamary Schmidt, umělkyně sibiřsko-polského původu narozené na Ukrajině. Ta vystoupí s elektronickým projektem Awali. Stane se tak v rámci 10. KONZeRTu, tentokrát s názvem Garden party u Goldmannů.

27.06.2017
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
jal

SKUHROV: Obec Skuhrov nad Bělou připravilo druhé řezbářské sympozium s podtitulem Proměny dřeva. Tři dny budou čtyři mistři řezbářského řemesla s motorovou pilou vyrábět sochy zbrojnoše, kata, šaška nebo maketu hradu, které ozdobí skuhrovské sídlo.