pondělí
24. dubna 2017
Svátek slaví: Jiří

Archiv textů

21.04.2017
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
ika

PLZEŇ: Moving Station uvede již dvanáctý ročník festivalu experimentujícího divadla MOVE IN STATION, festival divadla, které to má tak trochu jinak. Festival Move in Station (původně Velká inventura) pořádá organizace Johan ve své domovské scéně Moving Station. Během pěti večerů budou moci návštěvníci zažít představení různých podob současného divadla, které vzniká v nezávislých produkcích.

21.04.2017
Celá ČR, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
Josef Krečmer

​PARDUBICKÝ KRAJ/KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Festival Pardubické hudební jaro přináší divákům další z řady výjimečných koncertů, tentokrát se zájemci mohou setkat se slavným českým houslistou Václavem Hudečkem. Koncerty k životnímu jubileu tohoto interpreta se uskuteční v rámci festivalu hned třikrát. 

21.04.2017
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

PLZEŇ: Filmový festival Finále Plzeň  zažívá svoji renesanci. S novým vedením přichází mladý i moderní pohled na tento tradiční festival. Originální program koresponduje s uznávanými světovými festivaly, a jako jediná podobná platforma v České republice sleduje Finále Plzeň kromě kinematografie i televizní a internetovou produkci.

21.04.2017
Středočeský kraj
Pozvánky na akce
Cestovní ruch, Živé umění
Karel Souček

MNÍŠEK POD BRDY: Klášter Barokního areálu Skalka patří v těchto dnech dílům výtvarníka Tomáše Záborce. Výstava se všeříkajícím názvem Dřevomalby potrvá do 30. dubna a zájemci si ji mohou prohlédnout každý den kromě pondělí do 17 hodin.

21.04.2017
Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
Dana Ehlová

ČESKÁ TŘEBOVÁ: Ve dnech 19. - 22. dubna a 28. - 29. dubna 2017 probíhá v České Třebové již 19. ročník festivalu, který nese jméno rodáka z obce Přívrat - českého houslisty, dirigenta, hudebního pedagoga, zakladatele Pražské konzervatoře a spoluzakladatele Českého kvarteta Antonína Bennewitze. 

21.04.2017
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky, Vzdělávání
Pavel Princ

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Jizvu na tváři města Uherské Hradiště zacelí nová stálá expozice; ve čtvrtek 27. dubna 2017 v 17.00 hodin bude v prostorách podkroví Reduty otevřena nová stálá expozice věnovaná dějinám věznice v Uherském Hradišti. Tato výstava se stává prvním reálným signálem v naplnění tolik očekáváného vypořádání se s minulostí.

21.04.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Omnimedia

PRAHA: Duben je aprílový měsíc a je přímo jako stvořený pro skvělé a zábavné divadelní představení, jako je BLÁZINEC! Jestliže se chcete pobavit a zasmát, vyrazte do Dlabačova ve středu 26. dubna, kdy od 19:00 začíná divadelní představení Blázinec!

21.04.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Cestovní ruch, Ostatní
Omnimedia

PRAHA: Romantika, fantastický výhled na starou Prahu a více než 130 skvělých růžových vín z 30 moravských a českých vinařství vás čekají na svazích nejstarší pražské Svatováclavské vinice a v přilehlé Villa Richter na Pražském hradě. Svátek růžových vín se stal již tradičním open-air zahájením růžové sezony u nás.

21.04.2017
Ústecký kraj
Pozvánky na akce
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Ostatní, Živé umění
Městské informační centrum Duchcov

DUCHCOV:  Kalendář akcí na květen 2017

21.04.2017
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce
Děti a mládež, Ostatní
MěKS Frenštát p. R.

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Hravá interaktivní výstava je určena pro předškolákům a mladším školákákům. Mezi panely ve tvaru otevřené knihy s replikami ilustrací budou pro děti připraveny skládačky, puzzlata, kostky, laťovky, skládací raketa nebo bludiště.