čtvrtek
3. prosince 2020
svátek slaví Svatoslav
Obecní klub Bludov
© Archiv pořadateleVzdělání míří i za seniory do Bludova na Šumpersku

BLUDOV: Kulturní dům Bludov se chystá od února příštího roku otevřít Virtuální univerzitu třetího věku. Podle motta této výuky přichází vzdělání za seniory přímo do místa jejich bydliště. Proto ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze vznikají v regionech a obcích konzultační střediska, kde se mohou zájemci vzdělávat v různých oblastech.

Autor článku: 
Barbora Haušková

Pokud senior absolvuje šest kurzů, je pozván na slavnostní promoci do auly ČZU v Praze, kde obdrží Osvědčení o absolutoriu Univerzity třetího věku. „Zahájení výuky chystáme již od února 2021. Nyní se mohou hlásit zájemci o studium přímo v Kulturním domě Bludov. Výuka probíhá prostřednictvím videopřednášek přenášených přímo k seniorům. Posluchárnou se stane zdejší Obecní klub, který má veškeré vybavení pro tyto účely,“ uvedla vedoucí KD Bludov Barbora Haušková.

Přednášky budou probíhat jednou za 14 dní po 1,5 hodinách. Účastníci sledují přednášku v kolektivu přenosem z internetu na plátno. Po každé přednášce posluchači vypracovávají pod vedením tutora kolektivní test. „V případě, že by nadále trvala epidemiologická krize a nemohli jsme se kolektivně scházet, je možné vést individuální výuku, takže by kurz zahájil v každém případě,“ dodala Haušková s tím, že startovním kurzem bude Etika jako východisko z krize společnosti.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR-OLOMOUC: Moravská filharmonie spolu s Arcibiskupstvím olomouckým připravuje na 7. prosince slavnostní benefiční koncert. Připomene jím významná jubilea tří velikánů hudebního světa: Beethovena, Martinů a Dvořáka. Adventní koncert zazní v podání špičkového hudebního souboru Trio Martinů a Moravská filharmonie ho divákům zprostředkuje živě díky online přenosu přímo z krásné dvorany Arcibiskupského paláce. Koncert je pro všechny posluchače zdarma, dobrovolné příspěvky od posluchačů poplynou na podporu projektů Charity Česká republika. Záštitu nad koncertem převzal Mons. Jan Graubner, olomoucký arcibiskup a metropolita moravský.

Celá ČR, Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Památky
Co se děje
03.12.2020

ČR-PRAHA: Kde roste nejstarší pražský strom? Jak se střílelo pražské poledne? Kam se ztratil originál zakládací listiny Karlovy univerzity? Kdo byl pivní král? A devadesát dalších příběhů z historie staré Prahy přináší kniha oblíbená u čtenářů i průvodců po Praze. Vydává Dokořán a Jaroslava Jiskrová – Máj.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
01.12.2020

BOHUMÍN: Koronavirus a s ním související přísná hygienická opatření nikoho nešetří. Bohumínští kvůli němu letos přišli o tradiční vánoční jarmark i rozsvěcování vánočních stromů s koncertem a ohňostrojem. Obě akce byly v plánu o předešlém víkendu. Letošní první adventní neděli tak lidé rozjímali doma a slavnostně nazdobené stromy na zdejším náměstí T. G. Masaryka rozsvítili elektrikáři v tichosti a bez diváků. Tereza Rezková, která Bohumíňákům měla u této příležitosti zazpívat, vzkázala, že dorazí příští rok.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura
Co se děje
03.12.2020

PARDUBICE: Ministerstvo kultury ČR zveřejnilo držitele ocenění Knihovna roku 2020. Tuto celostátní cenu uděluje ministr kultury od roku 2003 jako výraz ocenění dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích nebo mimořádného přínosu k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb. Pardubický kraj letos úspěšně reprezentovala Obecní knihovna Jaroměřice.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.12.2020