pondělí
15. července 2024
svátek slaví Jindřich
Hvězdy ústecké opery: Květa Koníčková a Ludmila Škorpilová
© Muzeum města Ústí nad LabemVýstava Hvězdy ústecké opery: Květa Koníčková a Ludmila Škorpilová

ÚSTÍ NAD LABEM: Výstava dobových fotografií z ústeckých inscenací 60. až 90. let 20. století přibližuje uměleckou dráhu dvou osobností, které spoluvytvářely významnou epochu zdejšího kulturního života a vytvořily desítky rolí, jimiž se zapsaly do paměti českých i zahraničních diváků. Fotografie zachycují atmosféru jednotlivých představení a hereckou dimenzi práce obou umělkyň, která se pojila s excelentními pěveckými výkony a prezentací nadčasových hodnot. Díky jejich přístupu se tak opět prokázala schopnost umění být zdrojem síly v nelehkých dobách.

od 15.09.2023 do 29.10.2023
09:00 - 18:00
Autor článku: 
Muzeum města Ústí nad Labem

 

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Známe výsledky letošního ročníku Ceny Hereditas obligat, kterou Královéhradecký kraj udílí za obnovu a záchranu architektonického dědictví na svém území. Odborná porota letos z 12 nominací vybrala opravu zámeckého areálu Karlova Koruna či bývalého vodojemu, restaurování historicky cenných náhrobků a cenu za popularizaci památkové péče získal Jiří Němeček.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.07.2024

ČR: V Poslanecké sněmovně tento týden v prvním čtení prošla novela zákona č. 496/2012 Sb. o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie, zkráceně novela zákona o audiovizi. Vláda ji schválila koncem června. S její účinností se počítá k 1. lednu 2025. Hlavními změnami, které přináší, jsou rozšíření selektivní podpory o televizní a VOD tvorbu, podpora herního průmyslu a vylepšení mechanismu filmových pobídek.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
12.07.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Česká centra a Kancelář generálního komisaře vyhlašují otevřenou výzvu pro umělce a projekty s cílem podílet se na kulturním programu českého národního pavilonu na světové výstavě EXPO 2025.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
11.07.2024

PRAHA: Nová interaktivní výstava Praga Magica zprostředkovává svým návštěvníkům jedinečnou procházku Prahou, a to v prostorách nově zrekonstruovaného domu U Červené lišky na Staroměstském náměstí. Dominanty Prahy i známá pražská místa spatří z naprosto nevšedních perspektiv a navštíví magická zákoutí, ve kterých mohou hrát i svůj interaktivní příběh. Poznejte Prahu, jak jste ji nikdy neviděli!

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
11.07.2024