pátek
22. září 2023
svátek slaví Darina
Ilustrační snímek
© Archiv pořadateleVolarský sekáč 2023 - Spolek EKOCENTRUM U Nás Volary pořádá tradiční závod v ručním kosení

02.07.2023
09:00

VOLARY: Jako každý rok, letos už po patnácté, vás zveme na soutěž v tradičním ručním kosení Volarský sekáč. Mimořádně letos v nezvyklém termínu, což je dáno tím, že 1. 7. v rámci Dne národního parku Šumava https://www.npsumava.cz/…va/ pořádá Spolek sekáčů a kosců ČR Klostermannovo sečení při příležitosti 100. výročí úmrtí šumavského spisovatele. Když už na Šumavu přijedou sekáči z Orlických hor a odjinud zdaleka, tak je škoda je poslat zase zpátky s tím, že za týden pojedou na Šumavu znovu na Sekáče. Takže příští rok by se Sekáč vrátil do tradičního termínu – druhá sobota v červenci, ale letos jsme usoudili, že změna termínu bude nejlepší řešení celé situace. Letos se opět bude síct první tráva, jaro bylo velmi studené, a když se kouknu z okna, v tuhle chvíli toho ke kosení není moc.

Moc se na Váš těšíme. Tak neváhejte, přijeďte, a pokud tu budete i v sobotu, je šance v sobotu večer posedět u ohně ve Volarech.

Za všechny organizátory srdečně zdraví

Ivoš Stehlík

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Přijměte prosím pozvání na náš pravidelný seminář na téma pracovního práva v praxi příspěvkových organizací v oblasti kultury.

12. října 2023, 10–14 hod.

kurzovné: 500 Kč
uzavření registrace přihlášek: 20. září 2023
kontakt: ladrova@nipos.cz

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
19.09.2023

ČR-ZAHRANIČÍ: Česká republika má novou památku zapsanou na Seznam světového dědictví UNESCO. Je to Žatec a krajina žateckého chmele. Rozhodl o tom Výbor pro světové dědictví na svém zasedání v Rijádu (Saudská Arábie). Památka je první na tomto seznamu UNESCO, která představuje krajinu s chmelnicemi a stavby spojené se zpracováním chmele a jeho obchodováním. 

Celá ČR, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Památky
Nepřehlédněte
19.09.2023

ČR: Historik Jan Hrubecký spolu se svým kolegou Ing. Jiřím Vaněčkem se rozhodli k půlkulatému výročí vzniku i zániku první československé republiky napsat knihu, která v české historiografii dosud chybí. Knihu o obráncích československého stálého těžkého opevnění, největšího stavebního projektu státu i jeho právních nástupců do dnešních dob.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
19.09.2023

HRADEC KRÁLOVÉ: V sobotu se na pěti místech v historickém centru Hradce Králové uskutečnila akce Zažít město jinak. Filharmonie Hradec Králové, kavárna MOKKA ODA, Centrum uměleckých aktivit, Klicperovo divadlo a akční skupina Divá bába připravili program na ulici, náměstí i ve svých prostorách a během odpoledne se společně bavili s návštěvníky, kteří k nim – často poprvé – přišli. Na pořadu byly koncerty, dílny, prohlídky, ale i divadelní kvíz, poznávačka rostlin a samozřejmě i občerstvení. Návštěvníci i pořadatelé jsou ve shodě – spokojení a s plány na další ročník.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Architektura, Hudba, Ostatní
Co se děje
18.09.2023