pátek
19. dubna 2024
svátek slaví Rostislav
Step by step studio
© Archiv pořadateleVíce než sedmdesát stepařů Step by step studia bude reprezentovat Plzeň na Mistrovství světa v Chorvatsku

PLZEŇ: Svěřenci plzeňské trenérky a lektorky Step by step studia Kamily Borovské budou od 23. do 26. listopadu 2022 soutěžit ve velké mezinárodní konkurenci na IDO World Tap Dance Championships - Mistrovství světa ve stepu v chorvatském Záhřebu. Z Plzně odjíždí dosud nejpočetnější skupina v historii studia, své umění předvede porotě 73 stepařů od 8 do 65 let. Do světového finále se probojovaly formace dětí, juniorů, dospělých ve dvou kategoriích a také trio dětí.

od 23.11.2022 do 26.11.2022

Plzeňští stepaři se kvalifikovali díky úspěchům na květnovém Mistrovství ČR ve stepu v Hradci Králové. Na mistrovství světa v Záhřebu se představí stepařky nad 30 let (Adults II) s choreografií Aladin, trio dětí Price Tag, formace dětí Hard Knock Life, formace juniorů Bella Ciao a formace dospělých (Adults I) Leave Me Alone. Celkem na Mistrovství světa v Záhřebu zamíří 73 plzeňských stepařů. „Tak velká účast pro nás hodně znamená, je skvělé, že budeme moci porovnat naše umění se světovou špičkou a získat zkušenosti. Konkurence bude silná, proti sobě budeme mít nejen stepaře z Evropy, ale také z USA nebo Japonska,“ uvedla Kamila Borovská, lektorka a hlavní choreografka Step by step studia Plzeň.

Plzeňští stepaři nejsou na mistrovství světa nováčky. Zúčastnili se ho v letech 2016, 2017, 2018 a 2019. Jejich dosud největším úspěchem bylo 5. místo formace dospělých (Adults II) se skladbou Like You (2018, Riesa, Německo). Další světové soutěže omezila pandemie covidu, plzeňští stepaři se proto na mistrovství světa vrací až nyní.

„Všechny skladby, se kterými budeme soutěžit, znají návštěvníci Plzeňského festivalu stepu. jehož 8. ročník proběhl letos v květnu. Další příležitost vidět nás doma bude 27. a 28. ledna 2023, kdy pořádáme tradičně v Divadle ALFA Večer plný stepu,“ zve Kamila Borovská.

Step by Step studio vzniklo v Plzni v roce 2010. V současné době ho v prostorách DEPO2015 navštěvuje více než 200 členů od 5 do 70 let. Na svém kontě mají bezpočet vystoupení na různých společenských akcích a také řadu medailí a úspěchů na soutěžích. Se stepem vystupovali i na festivalu v Brazílii. Studio pořádá také mezinárodní Plzeňský festival stepu, jehož 9. ročník se uskuteční 11. – 14. května 2023.

Další informace najdete na www.stepbystepstudio.cz, FB a Instagramu.

 

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj ocenil významné osobnosti v regionu. Mezi oceněnými je kardinál Dominik Duka, ředitel Oblastní charity Červený Kostelec a laureáti z oblasti sportu, školství, vědy i umění. In memoriam získal Medaili Královéhradeckého kraje I. stupně uznávaný zoolog a „Legenda Krkonoš“ Jiří Flousek.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
18.04.2024

ČR: Tradice oslav české hudby se v letech zakončených čtyřkou koná pravidelně už od roku 1924. Jejím cílem je připomenout význam českých skladatelů a interpretů pro domácí i zahraniční kulturní prostředí.

Celá ČR, zahraničí
Hudba, Památky, Soutěže a festivaly
EDITORIAL
17.04.2024

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR na své 98. schůzi schválila návrh zákona o státní památkové péči, který je dílčí technickou novelou a upravuje zejména dvě oblasti.

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky
Co se děje
17.04.2024

ČR: Spolek Kašpar je soubor, který je již více jak třicet let etablovaný na české divadelní scéně. Aktuálně hraje v Divadle v Celetné a v komorním prostoru Klubovna v Jindřišské ulici. V letošním roce se Spolek Kašpar ve spolupráci s Divadlem v Celetné, Klubovnou a Rádiem Kašpar rozhodl vypsat první ročník anonymní dramatické soutěže KAŠPAR.DRAMATIK o nejlepší původní divadelní hru na téma „STRACHY / OHROŽENÍ“.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.04.2024