středa
7. prosince 2022
svátek slaví Ambrož, Benjamín
Step by step studio
© Archiv pořadateleVíce než sedmdesát stepařů Step by step studia bude reprezentovat Plzeň na Mistrovství světa v Chorvatsku

PLZEŇ: Svěřenci plzeňské trenérky a lektorky Step by step studia Kamily Borovské budou od 23. do 26. listopadu 2022 soutěžit ve velké mezinárodní konkurenci na IDO World Tap Dance Championships - Mistrovství světa ve stepu v chorvatském Záhřebu. Z Plzně odjíždí dosud nejpočetnější skupina v historii studia, své umění předvede porotě 73 stepařů od 8 do 65 let. Do světového finále se probojovaly formace dětí, juniorů, dospělých ve dvou kategoriích a také trio dětí.

od 23.11.2022 do 26.11.2022

Plzeňští stepaři se kvalifikovali díky úspěchům na květnovém Mistrovství ČR ve stepu v Hradci Králové. Na mistrovství světa v Záhřebu se představí stepařky nad 30 let (Adults II) s choreografií Aladin, trio dětí Price Tag, formace dětí Hard Knock Life, formace juniorů Bella Ciao a formace dospělých (Adults I) Leave Me Alone. Celkem na Mistrovství světa v Záhřebu zamíří 73 plzeňských stepařů. „Tak velká účast pro nás hodně znamená, je skvělé, že budeme moci porovnat naše umění se světovou špičkou a získat zkušenosti. Konkurence bude silná, proti sobě budeme mít nejen stepaře z Evropy, ale také z USA nebo Japonska,“ uvedla Kamila Borovská, lektorka a hlavní choreografka Step by step studia Plzeň.

Plzeňští stepaři nejsou na mistrovství světa nováčky. Zúčastnili se ho v letech 2016, 2017, 2018 a 2019. Jejich dosud největším úspěchem bylo 5. místo formace dospělých (Adults II) se skladbou Like You (2018, Riesa, Německo). Další světové soutěže omezila pandemie covidu, plzeňští stepaři se proto na mistrovství světa vrací až nyní.

„Všechny skladby, se kterými budeme soutěžit, znají návštěvníci Plzeňského festivalu stepu. jehož 8. ročník proběhl letos v květnu. Další příležitost vidět nás doma bude 27. a 28. ledna 2023, kdy pořádáme tradičně v Divadle ALFA Večer plný stepu,“ zve Kamila Borovská.

Step by Step studio vzniklo v Plzni v roce 2010. V současné době ho v prostorách DEPO2015 navštěvuje více než 200 členů od 5 do 70 let. Na svém kontě mají bezpočet vystoupení na různých společenských akcích a také řadu medailí a úspěchů na soutěžích. Se stepem vystupovali i na festivalu v Brazílii. Studio pořádá také mezinárodní Plzeňský festival stepu, jehož 9. ročník se uskuteční 11. – 14. května 2023.

Další informace najdete na www.stepbystepstudio.cz, FB a Instagramu.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR-BRUSEL: Pod názvem Umění spojuje se včera večer 5. prosince uskutečnil v Bruselu u příležitosti Českého předsednictví v radě EU slavnostní koncert žáků základních uměleckých škol z různých krajů ČR. Koncertu předcházelo slyšení zástupců členských států v Evropském parlamentu na téma uměleckého vzdělávání. Právě systém základního uměleckého školství a rozsáhlá síť základních uměleckých škol patří ke světovým unikátům. V Bruselu jej odprezentuje Irena Pohl Houkalová, ředitelka celostátního festivalu ZUŠ Open, který pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené s cílem zviditelnit význam ZUŠ. Na koncertě přímo v Evropském parlamentu vystoupili žáci i pedagogové z pražských ZUŠ Jana Hanuše a ZUŠ Popelka, Ostravské ZUŠ Mariánské hory, ZUŠ J. B. Foerstera v Jičíně, ZUŠ Bystré, ZUŠ Teplice, ZUŠ Liberec, ZUŠ Kroměříž a ZUŠ Havlíčkův Brod. Program akcentoval virtuositu a zapálení nejmladších generace a byl sestaven z ikonických děl mistrů české klasické hudby i světových autorů s přesahem do filmové a populární hudby a soudobé autorské tvorby.

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
06.12.2022

ČR: Novinkové CD Příští stanice muzikálová má poměrně zajímavou genezi svého vzniku. Jeho sólisty jsou Bára Basiková a Jakub Hübner. Bára se s Jakubem potkala několikrát na koncertech, kde oba vystupovali. Například na koncertě Muzikál expres 30 v Hudebním divadle Karlín. Postupem času mezi oběma vznikl vzájemný respekt i sympatie. První jejich společnou nahrávkou byla skladba Byl den a padla noc, která vyšla loni na Jakubově vánočním CD a je i bonusem toho dnešního. Muzikál expres se tedy rozhodl dát ve své letošní produkci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu prostor právě jim.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
06.12.2022

VYSOKÉ MÝTO: Na počátku roku 1901, přesně 22. ledna, se narodil ve Vysokém Mýtě Ota Vohryzek. Tatínek Max byl vysoké a mohutné postavy, maminka Hermína drobná, okatá a velmi půvabná. Na kraji města společnou silou provozovali obchod s železem a sedlačili. O dva roky později se narodila ještě mladší Anna. A celá rodina spokojeně žila v přízemním domě s průjezdem do dvora, na který navazovala dlouhá zahrada s ovocnými stromy.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky
Co se děje
07.12.2022

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Každou první středu v měsíci nabídnou od prosince do konce roku 2023 volný vstup bezmála dvě desítky muzeí, galerií a hvězdáren v Královéhradeckém kraji. Poprvé budou expozice krajských kulturních zařízení přístupné zdarma ve středu 7. prosince. Pro děti do 10 let a seniory starší 65 let bude platit volný vstup od prosince do konce příštího roku na všechny dny v měsíci.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky, Vzdělávání
Co se děje
05.12.2022