neděle
4. června 2023
svátek slaví Dalibor
Step by step studio
© Archiv pořadateleVíce než sedmdesát stepařů Step by step studia bude reprezentovat Plzeň na Mistrovství světa v Chorvatsku

PLZEŇ: Svěřenci plzeňské trenérky a lektorky Step by step studia Kamily Borovské budou od 23. do 26. listopadu 2022 soutěžit ve velké mezinárodní konkurenci na IDO World Tap Dance Championships - Mistrovství světa ve stepu v chorvatském Záhřebu. Z Plzně odjíždí dosud nejpočetnější skupina v historii studia, své umění předvede porotě 73 stepařů od 8 do 65 let. Do světového finále se probojovaly formace dětí, juniorů, dospělých ve dvou kategoriích a také trio dětí.

od 23.11.2022 do 26.11.2022

Plzeňští stepaři se kvalifikovali díky úspěchům na květnovém Mistrovství ČR ve stepu v Hradci Králové. Na mistrovství světa v Záhřebu se představí stepařky nad 30 let (Adults II) s choreografií Aladin, trio dětí Price Tag, formace dětí Hard Knock Life, formace juniorů Bella Ciao a formace dospělých (Adults I) Leave Me Alone. Celkem na Mistrovství světa v Záhřebu zamíří 73 plzeňských stepařů. „Tak velká účast pro nás hodně znamená, je skvělé, že budeme moci porovnat naše umění se světovou špičkou a získat zkušenosti. Konkurence bude silná, proti sobě budeme mít nejen stepaře z Evropy, ale také z USA nebo Japonska,“ uvedla Kamila Borovská, lektorka a hlavní choreografka Step by step studia Plzeň.

Plzeňští stepaři nejsou na mistrovství světa nováčky. Zúčastnili se ho v letech 2016, 2017, 2018 a 2019. Jejich dosud největším úspěchem bylo 5. místo formace dospělých (Adults II) se skladbou Like You (2018, Riesa, Německo). Další světové soutěže omezila pandemie covidu, plzeňští stepaři se proto na mistrovství světa vrací až nyní.

„Všechny skladby, se kterými budeme soutěžit, znají návštěvníci Plzeňského festivalu stepu. jehož 8. ročník proběhl letos v květnu. Další příležitost vidět nás doma bude 27. a 28. ledna 2023, kdy pořádáme tradičně v Divadle ALFA Večer plný stepu,“ zve Kamila Borovská.

Step by Step studio vzniklo v Plzni v roce 2010. V současné době ho v prostorách DEPO2015 navštěvuje více než 200 členů od 5 do 70 let. Na svém kontě mají bezpočet vystoupení na různých společenských akcích a také řadu medailí a úspěchů na soutěžích. Se stepem vystupovali i na festivalu v Brazílii. Studio pořádá také mezinárodní Plzeňský festival stepu, jehož 9. ročník se uskuteční 11. – 14. května 2023.

Další informace najdete na www.stepbystepstudio.cz, FB a Instagramu.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Opatření proti šíření pandemie covid-19 dopadla nejvíce na tradiční kulturu, zejména pak na scénické umění a kulturní dědictví. Během let 2020 a 2021 se jejich výsledek hospodaření očištěný o dotace propadl o více než 3,7 miliardy korun v porovnání s rokem 2019. Návštěvnost kulturních zařízení v roce 2021 ve srovnání s rokem 2019 klesla o více než polovinu, meziročně však stoupla o téměř šest procent.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Odborné studie a recenze, Co se děje
02.06.2023

KUNŠTÁT: MĚSTO KUNŠTÁT a SPOLEK PŘÁTEL UMĚNÍ MĚSTA KUNŠTÁT vyhlašují 51. ročník Literární soutěže Františka Halase. Vřelý vztah básníka Františka Halase k mladším autorům je obecně známým faktem. Tuto část Halasova odkazu již více než pět desetiletí připomíná i literární soutěž nesoucí básníkovo jméno. Cílem této tradiční akce je podchytit mladé literární talenty, umožnit jejich vzájemnou konfrontaci a publikovat a propagovat kvalitní básnickou tvorbu. Uzávěrka zasílání příspěvků: 15. července 2023.

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
02.06.2023

PLZEŇ: V dubnu letošního roku několik desítek plzeňských architektek a architektů zveřejnilo otevřený dopis hejtmanovi a zastupitelům Plzeňského kraje, v němž podepsaní apelovali na vedení kraje, aby přehodnotilo rozhodnutí nevypsat soutěž na návrh adaptace budovy někdejších městských lázní pro účely Západočeské galerie v Plzni a dalších institucí a v celé věci postupovalo maximálně transparentně. Během následujících týdnů pak téměř 60 signatářů podpořila jak Česká komora architektů (ČKA), tak Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT).

Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Ostatní
Co se děje
02.06.2023

ČR: Vladimír Mišík sice už pověsil koncertování na hřebík, ale i tak se toho okolo něj a jeho jménem děje stále víc než dost. Kromě Anděly ověnčené nové studiové tvorby se můžeme průběžně těšit také z reedic Mišíkových starších, často dlouho nedostupných alb. Aktuálně v podobě kompilace, která se ne nadarmo honosí přízviskem ikonická! Dvojalbum Špejchar 1969–1991 I–II, jež letos slaví třicet let od prvního vydání, se na pětadvaceti písních ohlíží za první částí Mišíkovy velmi úspěšně kariéry rockového písničkáře a asi netřeba zdůrazňovat, že je vskutku za čím se ohlížet. Nyní navíc s novým masterem z původních pásů a se skvělou variací na originální grafiku z dílny Karla Halouna a Luďka Kubíka na 2LP, 2CD i digitálně. Podívejte se na videoteaser: https://youtu.be/69WxTAC4FFQ

Celá ČR
Hudba
Co se děje
02.06.2023