<p>HRADEC KRÁLOVÉ: Diskuze je součástí polsko-českého kulturního projektu COOLture freshmaker, jehož hlavní myšlenkou je setkávání a spolupráce mladých lidí do 30 let a zmapování praxí v oblasti kulturní politiky mládeže ve čtyřech evropských městech, která usilovala o titul Evropské hlavní město kultury – Toruň, Szczecin, Plzeň, Hradec Králové.</p> <p>Diskuze se tentokrát uskuteční 9. března 2012 od 16 h ve Studiu Divadla Drak v Hradci Králové.</p> <p>Od listopadu 2011 do dubna 2012 probíhá v každém ze zúčastněných měst jedno setkání s cílem zmapovat kulturní politiku v daném městě se zřetelem na otázku aktivizace mládeže do 30 let. Na setkání se aktivně podílejí experti v oblasti kulturní politiky, orgány samosprávy, kulturní organizace pracující s mládeží, ale i mladí umělci. V rámci setkání probíhají diskuze a dílny. Účastníci projektu mají možnost poznat kulturní reálie jednotlivých měst. Přidanou hodnotou projektu je navázání nových partnerství na úrovni kulturních organizací i jednotlivých měst. </p> <p>Projekt COOLture Freshmaker usiluje o podporu myšlenky, že mladí lidé jsou cennými partnery v procesu vytváření kulturní politiky města, ve kterém žijí.</p> <p>Hlavní otázky do diskuze:<br />
Máte svou vizi zapojení mladých lidí do kultury?<br />
Jaké jsou příležitosti a překážky rozvoje kultury v Hradci Králové?<br />
Víte, kde získat prostředky pro své kulturní záměry?</p> <p>Moderuje MgA. Martina Vítková, kurátorka Galerie moderního umění v Hradci Králové.</p> <p>Po skončení veřejné části bude prostor projednat další témata při neformálním setkání. </p> <p>Organizátoři předem děkují za potvrzení účasti e-mailem na info@pocoapoco.cz nebo telefonicky Martině Erbsové – 775 618 414.</p> <p> MgA. Dominika Špalková<br />
předsedkyně sdružení</p>
ČR: V letošním a příštím roce probíhá v České republice celostátní mapování kulturních a kreativních odvětví (KKO). Prakticky jde o dvě víceleté výzvy podpořené z Národního plánu obnovy v rámci komponenty Rozvoj kulturního a kreativního sektoru, kterou spravuje Ministerstvo kultury ČR. Hlavním cílem je revitalizace sektoru po období pandemické krize. Výstupy z výzkumných projektů budou do budoucna sloužit jako zdroj informací o struktuře a potřebách sektoru. Využít je budou moci jak kraje při formulaci strategických materiálů, tak Ministerstvo kultury při optimalizaci svých dotačních programů i při hledání dalších možností podpory těchto odvětví z fondů EU.
ČR: V listopadu 2024 vychází již 4. upravené vydání praktického a stručného metodického materiálu pro kronikáře, zastupitele a starosty obcí a měst s názvem Jak vést obecní kroniku v elektronické podobě s následným vytištěním?
Z obsahu publikace: Legislativa, Usnesení, Kronikář, Hardware – Software, Titulní list, Schvalovací doložka, Technická příprava kroniky, Přílohy, Tisk, Vazba, Archivace, Internetové zdroje informací, Umělá inteligence.
ČR: Proč se občas potýkáme s problémy, jejichž původ neznáme? Můžeme po předcích zdědit i jiné věci než jen tělesné dispozice? Transgenerační přenos traumatu je stále častěji skloňovaný fenomén, který konečně proniká i do kvalitní beletrie. Společně s dalším fenoménem, a to tzv. ukrývaného dítěte, se stal hlavním motivem nového románu Křivda spisovatele Martina Juna.