neděle
5. února 2023
svátek slaví Dobromila
Na střeše Domu Radost
© Zdroj: Střecha RadostUžijte si předvánoční atmosféru s jedinečným výhledem na celou Prahu

PRAHA: Pokud vás unavuje předvánoční ruch v ulicích, vystoupejte za sváteční atmosférou na jednu z nejvyšších přístupných budov v Praze. Na Střeše domu Radost na Žižkově si můžete dát svařák s přáteli a popovídat si u výhledu na celé město. Zimy ani mrholení se bát nemusíte – pro hosty je připravený vyhřívaný stan. Střecha bude pro veřejnost otevřená až do 22. prosince a připravena je celá řada překvapení.

05.12.2022
Autor článku: 
Janka Kellerová

„Chtěli jsme lidem nabídnout možnost užít si vánoční náladu bez komerčních stánků a zbytečného shonu, získat trochu nadhled, zastavit se a popovídat si v klidu s přáteli nebo rodinou. O vánoční překvapení na střeše Domu Radost nebude nouze,“ přibližuje kavárník Ondřej Kobza.

Pro návštěvníky budou připraveny vánoční dekorace ze stovky stromečků, betlém se živými zvířátky nebo tradiční české ryby v jezírku. Zapojit se můžete do zdobení perníčků nebo si jen dát horký drink nebo polévku na zahřátí.

V pondělí 5. prosince dorazí na střechu Domu Radost i Mikuláš, čert a anděl, kteří budou všem hodným i zlobivým dětem rozdávat pochvaly i pokárání. Rodičům, kteří by chtěli, aby jejich dětem předal vánoční nadílku Mikuláš, stačí dopředu připravit pro své ratolesti balíček se vzkazem a předat je organizátorům.

Dům Radost je považován za první pražský mrakodrap. Výhled ze střechy ve 12. patře nabízí z jedné strany atypický pohled na dolní část Žižkova a Vítkov. Z druhé se zas můžete kochat výhledem na téměř celou Prahu s Pražským hradem jako na dlani.

Otevírací doba je od středy do pátku vždy od 16 do 21 hodin, od soboty do neděle od 13 do 21 hodin. V pondělí 5. prosince se koná speciální mikulášská akce. V ceně 100,- Kč vstupného je zahrnut svařák nebo horký mošt. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Otevřeno bude do 22. 12. 2022.
 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Masopust, slavnostní období, které začíná po svátku Tří králů, se mimo jiné vyznačuje obdobím hodování, veselí a bujarými zábavami. Na nich byl dostatek příležitostí pro skupinové hrátky.

Celá ČR
Lidová kultura
Co se děje
03.02.2023

LIBOCHOVANY: Pro milovníky starých pověstí mohu nabídnout výpravu na místo, které již je na mapě označeno, ale značené cesty tam nevedou. Odměnou vám může být nezvyklý výhled a na místě si můžete pustit v případě dostatku dat i audiovizuální zpracování pověstí o tomto místě.

Libochovany leží na tak zvané lysecké trati. To je železniční trať z Lysé nad Labem do Děčína. Když vystoupíte v Libochovanech, kde je i krásný opravený ale nepřístupný zámek, je zapotřebí vyndat mapy v mobilní aplikaci. Severovýchodně od obce se tyčí pás zalesněných vrchů a jeden z nich je označen Čerťák.

Dojdete pod něj již zarostlou úvozovou cestou. Je to vrch plný skalnaté suti. Na něj musíte vystoupit vlastní cestou okolo bývalého lomu s velkým převýšením. Výhled na lomy na Deblíku a na Trabicích ale stojí za to. Také Libochovany i se zámkem máte krásně pod sebou, včetně Labe klidně se třpitícím v mírné zákrutě. Není nad to posadit se na některý z kamenů a pustit si audio- vizuální pověst o Čertově drápu, jak se vrchu dříve říkalo.

Naleznete jej na tomto linku na YouTube:

https://youtu.be/Q2iUBjan4fo

Poté se můžete pokusit najít otisky čertových drápů sami, ale pozor, ať nespadnete na dno bývalého lomu! Zelená značka vás pak pohodlně odvede na Kalvárii, kde se tyčí tři kříže, a poté už sestoupíte do Velkých Žernosek, odkud můžete pokračovat vlakem libovolným směrem.

Celá ČR, Ústecký kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Hudba, Památky
Co se děje
03.02.2023

ČR: V polovině ledna vybrala Česká televize pětici interpretů, kteří se přihlásili do letošního ročníku Eurovision Song Contest. Výběr národního zástupce odstartoval přímý přenos na youtubovém profilu soutěže a v iVysílání ČT. Hlasy pro zpěvačky Maellu, Pam Rabbit, Markétu Irglovou, dívčí skupinu Vesna nebo pro písničkáře RODANA mohou fanoušci posílat do půlnoci 6. února.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
02.02.2023

ČR: Na základě hodnocení dotační komise Odboru mezinárodních vztahů a EU Ministerstva kultury, které se uskutečnilo počátkem ledna 2023, získalo podporu 135 projektů v celkové výši 107 649 667 Kč.

Dotační titul Mobilita vznikl na podporu projektů konaných v zahraničí a na mezinárodní spolupráci. Podporuje aktivity zasíťování, ať už formou odborných konferencí, stáží či workshopů a profesních akcí orientovaných na stimulaci mezinárodní spolupráce, profesního růstu a rozvoje.

„Mezinárodní spolupráce v oboru přináší nenahraditelnou zkušenost, která tvorbu posouvá dál. Důležitou přidanou hodnotou pak je prezentace české kultury v zahraničí a navázání kontaktů pro spolupráci do budoucna,“ podotýká ministr kultury Martin Baxa.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
01.02.2023