pátek
22. září 2023
svátek slaví Darina
Eliška Křenková, Marek Lambora a Natalia Germani
© Foto: David PaříkÚspěšná česká pohádka Princezna zakletá v čase zve na cestovatelskou hru o hodnotné ceny

ČR: Nevíte, kam s dětmi na konci léta a začátkem podzimu vyrazit na výlet? Vydejte se s princeznou Ellenou a jejími přáteli z úspěšné pohádky Princezna zakletá v čase na výpravu po krásách České republiky. Podíváte se na místa, kde se film natáčel, dozvíte se zákulisní informace o fantasy světě Oberon, ve kterém se pohádka odehrává, a zasoutěžíte si o hodnotné ceny, jako jsou lístky na premiéru. Akce Po stopách Princezny probíhá od 29. srpna do 11. listopadu.

od 29.08.2022 do 11.11.2022
Autor článku: 
Jaroslav Totušek

Svět Oberonu potřebuje hrdiny! Vydejte se princeznou Ellenou, princem Janem z Calderonu a alchymistkou Amélií na cestu po místech, která jsou spjatá s filmem Princezna zakletá v čase a jeho pokračováním, jež zamíří do kin letos v listopadu. Na středočeském hradě Točník navštívíte sídlo zlé čarodějnice Murien. V Lipnici nad Sázavou můžete kamennému Uchu tajemství odhalit pravdu. V Třeboni zase objevíte Schwarzenberskou hrobku, prastarou svatyni alchymistů ukrývající mocnou prvorunu elementů.

V rámci putování se můžete dále podívat na hrad Bouzov nedaleko Olomouce, malebný zámek Sobotín u Šumperka, impozantní zříceninu hradu Gutštejn nedaleko Konstantinových lázní, monumentální Helfštýn poblíž Přerova, vysoko nad okolními stromy čnící hrad v Hukvaldech nebo pražskou čtvrť Radotín. „Chtěli jsme filmovým fanouškům co nejvíce přiblížit svět Princezny zakleté v čase. Dali jsme proto dohromady seznam tipů na výlety po natáčecích místech, při jejichž návštěvě se alespoň na chvíli mohou ze všedního dne přesunout do pohádky,“ vysvětluje režisér Petr Kubík, který svět Princezny zakleté v čase vytvořil spolu se scénáristou a hudebním skladatelem Lukášem Danielem Paříkem a producentem Viktorem Krištofem.

Na všech filmových místech vás čeká informační cedulka s QR kódem. Po jeho naskenování mobilním telefonem se dozvíte, jakou má místo symboliku pro svět Princezny zakleté v čase a jak to vypadalo, když si ho „do parády“ vzali herci a filmaři. Zároveň z kódu získáte do své sbírky i jedno z písmen runové abecedy, které vám pomůže vykouzlit magické ceny.

Už za návštěvu jediného místa můžete vyhrát vstupenky na slavnostní premiéru pokračování pohádky Princezna zakletá v čase, knihu nebo podepsaný plakát. Pro největší dobrodruhy, kterým se podaří navštívit tři místa, jsou připravené luxusní premiérové pohádkové pobyty v Resortu Sobotín a Hotelu Marriott. „Jsme rádi, že můžeme divákům, bez kterých by Princezna nebyla tam, kde je dnes, umožnit hrát i o takové ceny, jako jsou lístky na slavnostní premiéru, kde budou moci hrdiny z pohádky potkat naživo,“ říká producent filmu Viktor Krištof. Přesná pravidla najdete na webové stránce www.oberon-studios.cz/soutez.

První díl pohádky Princezna zakletá v čase z roku 2020 slavil i přes překážky spojené s pandemií koronaviru velký úspěch, a to jak ze strany diváků, tak kritiky. V listopadu dorazí do českých kin jeho pokračování, které bude ještě kouzelnější a výpravnější. Diváci se mohou těšit na Elišku Křenkovou, Marka Lamboru, Natalii Germani, Romana Zacha a na novou tvář druhého dílu, herce Vojtu Kotka.

Film vznikl za podpory Olomouckého, Plzeňského a Moravskoslezského kraje. Film podpořil Státní fond kinematografie částkou 4 miliony korun a jeho hlavními partnery jsou TV Prima, resort Sobotín a Marriott Hotels & Resorts.

Po stopách Princezny
29. srpna–11. listopadu
Po celé ČR (Točník, Lipnice nad Sázavou, Třeboň, Olomouc, Sobotín, Gutštejn, Helfštýn, Hukvaldy, Radotín)
Více informací na (www.oberon-studios.cz/soutez)

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Přijměte prosím pozvání na náš pravidelný seminář na téma pracovního práva v praxi příspěvkových organizací v oblasti kultury.

12. října 2023, 10–14 hod.

kurzovné: 500 Kč
uzavření registrace přihlášek: 20. září 2023
kontakt: ladrova@nipos.cz

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
19.09.2023

ČR-ZAHRANIČÍ: Česká republika má novou památku zapsanou na Seznam světového dědictví UNESCO. Je to Žatec a krajina žateckého chmele. Rozhodl o tom Výbor pro světové dědictví na svém zasedání v Rijádu (Saudská Arábie). Památka je první na tomto seznamu UNESCO, která představuje krajinu s chmelnicemi a stavby spojené se zpracováním chmele a jeho obchodováním. 

Celá ČR, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Památky
Nepřehlédněte
19.09.2023

ČR: Historik Jan Hrubecký spolu se svým kolegou Ing. Jiřím Vaněčkem se rozhodli k půlkulatému výročí vzniku i zániku první československé republiky napsat knihu, která v české historiografii dosud chybí. Knihu o obráncích československého stálého těžkého opevnění, největšího stavebního projektu státu i jeho právních nástupců do dnešních dob.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
19.09.2023

HRADEC KRÁLOVÉ: V sobotu se na pěti místech v historickém centru Hradce Králové uskutečnila akce Zažít město jinak. Filharmonie Hradec Králové, kavárna MOKKA ODA, Centrum uměleckých aktivit, Klicperovo divadlo a akční skupina Divá bába připravili program na ulici, náměstí i ve svých prostorách a během odpoledne se společně bavili s návštěvníky, kteří k nim – často poprvé – přišli. Na pořadu byly koncerty, dílny, prohlídky, ale i divadelní kvíz, poznávačka rostlin a samozřejmě i občerstvení. Návštěvníci i pořadatelé jsou ve shodě – spokojení a s plány na další ročník.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Architektura, Hudba, Ostatní
Co se děje
18.09.2023