čtvrtek
29. února 2024
svátek slaví Horymír
Jesus Christ Superstar v DJKT Plzeň
© Foto: David KonečnýTitulní roli v legendárním muzikálu Jesus Christ Superstar ztvární v Plzni Pavel Klimenda a Pavel Režný

PLZEŇ: Do Plzně konečně míří kultovní rockový muzikál o posledních dnech života Ježíše Krista slavné autorské dvojice Andrew Lloyd Webber a Tim Rice. Uvede ho v režii Lumíra Olšovského muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla. Jesus Christ Superstar bude mít premiéru 2. prosince 2023 na Nové scéně DJKT a v titulní roli se objeví Pavel Klimenda a Pavel Režný.

02.12.2023
Autor článku: 
Martina Drbušková/ika

Muzikál uvede začátkem prosince muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla v režii Lumíra Olšovského a v hudebním nastudování Dalibora Bárty s legendárním českým přebásněním Michaela Prostějovského. Diváci se mohou těšit na známé hity jako Mít rád bližního svého, Superstar nebo V zahradě getsemanské, proslavené už prvním českým nastudováním tohoto titulu v pražské Spirále v roce 1994 a posléze i dalšími inscenacemi v Brně, pražském Karlíně, Ostravě a Uherském Hradišti. Do titulních rolí byli po schválení licenční agenturou obsazeni Pavel Klimenda a Pavel Režný, Jidáše si zahrají Dušan Kraus a Lukáš Ondruš, Maří Magdalénu pak Charlotte Režná a nová členka souboru Natálie Dvořáková.

Fenomenální dílo, které nadchlo miliony diváků několika generací po celém světě, se v Plzni představí nejen se zcela novým obsazením herci mladé generace, ale i v novém inscenačním pojetí – celkový styl naznačují ostatně i vizuály, které se před prázdninami fotily v prostorách bývalých Městských lázní,“ uvedl režisér a šéf souboru muzikálu Lumír Olšovský.

Premiéra je naplánovaná na 2. prosince 2023 na Nové scéně DJKT, vstupenky na první reprízy mohou diváci zakoupit v pokladně předprodeje Smetanovy sady 16, 301 00 Plzeň, on-line na webových stránkách djkt.eu nebo v síti Plzeňská vstupenka.

Tim Rice / Andrew Lloyd Webber

JESUS CHRIST SUPERSTAR

Libreto: Tim Rice

Hudba: Andrew Lloyd Webber

České přebásnění: Michael Prostějovský

Režie: Lumír Olšovský

Hudební nastudování: Dalibor Bárta

Dirigenti: Dalibor Bárta / Pavel Kantořík

Dramaturgie: Pavel Bár

Choreografie: Michaela Dzurovčínová

Scéna a kostýmy: Dave Benson

Sbormistr: Vojtěch Adamčík

Lighting design: David Janeček

Videoprojekce: Dave Benson, Ondřej Brýna

Sound design: Matouš Pilný

 

Ježíš Nazaretský: Pavel Klimenda / Pavel Režný

Jidáš Iškariotský: Dušan Kraus / Lukáš Ondruš

Maří Magdaléna: Natálie Dvořáková / Charlotte Režná

Pilát Pontský: Pavel Klečka

Král Herodes: Jan Holík

Kaifáš: Jan Fraus

Annáš: Radim Flender

1. kněz / company: Jaroslav Panuška

2. kněz / company: Jaromír Holub / Lukáš Jindra

3. kněz: Roman Krebs

Petr: Martin Holec

Šimon Zélótes: Josef Fečo / Adam Kaňák

Panna Marie: Apolena Veldová / Stanislava Topinková Fořtová

Soul Girls / company: Soňa Hanzlíčková / Kateřina Herčíková, Kateřina Chrenková, Lucie Pragerová

Company (apoštolové, vojáci, ženy atd.): Lucie Dolejšková, Nikola Erneker, Tereza Koželuhová, Eva Staškovičová, Hana Spinethová, Alexandra Vostrejžová, Viktor Aaron, Filip Antonio / Jakub Gabriel Rajnoch, Ondřej Baumrukr, Jan Franc, Albert Pechmann, Adam Škandera, Jiří Šup, Ondřej Tolar, Jan Veselý, Tomáš Zbranek

Kluk: Petr Cimmermann / Tadeáš Prokop

www.djkt.eu

Mohlo by vás také zajímat...

LITEŇ: Na zámku v Litni se chystá připomínka kulatého výročí Jarmily Novotné, součástí slavnostního programu bude i otevření novorenesanční hrobky rodu Daubků.

Středočeský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění, Památky, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
28.02.2024

PRAHA: Poslední únorovou neděli mohli diváci v Divadle v Celetné vidět první fázi jednoho zajímavého experimentu. Spolek Kašpar uvedl veřejnou zkoušku nově připravované inscenace hry Williama Shakespeara KRÁL LEAR v režii Jakuba Špalka, která vzniká rozfázovaně do několika etap.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Památky
Co se děje
28.02.2024

ŠVÉDSKO-ČR: Česká historička Blanka Karlsson, žijící od roku 1984 se švédským manželem v Norrköpingu, patří k těm obětavým duším, které „na oltář vlasti“ dokážou přinést ohromnou spoustu času. K těm, kteří nelitují vlastních prostředků a s celoživotním zápalem se věnují svému vyvolenému tématu. Tím je pro ni zcela logicky mapování švédských pobytů dvou mimořádných postav české kultury a historie: Jana Amose Komenského a Bedřicha Smetany. Smetanovo 200. výročí narození 2. 3. 1824 dalo také vznik našemu dnešnímu rozhovoru na dálku.

S Blankou se známe díky natáčení dokumentu České kořeny ve Švédsku (2009) a dalším četným kontaktům, které se od něj odvíjely. Mohla jsem tak zblízka poznat její ryzí vlastenectví, které u mnohých často probudí až pobyt v zahraničí; ne tak u ní. Má jej zkrátka v krvi.

Výsledky svého třicetiletého bádání o Smetanovi ve Švédsku shrnula do své publikace vydané ve vlastním vydavatelství Blanka Pragensis.  

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Vzdělávání
Články a komentáře
28.02.2024

ČR: Výpravy po schwarzenberských místech je název už pátého dílu Výprav, osobitého cestopisu literárního publicisty a spisovatele Jiřího Peňáse. Autor svou pouť zahájil v létě 2023 ve společnosti Karla Schwarzenberga. Další destinace pak objel sám, protože do putování s knížetem zasáhl osud. Výsledkem je poutavé čtení. Z něj vystupuje originální portrét Schwarzenberga, s nímž Peňás napsal patrně poslední knižní rozhovor. Kromě toho Výpravy nabízejí zábavné, čtivě podané putování po krajině, historii a architektuře. Zápisky ze schwarzenberských míst v Česku a v Rakousku i tentokrát prostupují autorovy vtipné postřehy a osobní vzpomínky. Knihu vydává Echo Media. Zde je od 19. února k mání v e-shopu, v knihkupectvích se objeví od 28. února.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Vzdělávání
Nepřehlédněte
26.02.2024