pondělí
15. července 2024
svátek slaví Jindřich
Jesus Christ Superstar v DJKT Plzeň
© Foto: David KonečnýTitulní roli v legendárním muzikálu Jesus Christ Superstar ztvární v Plzni Pavel Klimenda a Pavel Režný

PLZEŇ: Do Plzně konečně míří kultovní rockový muzikál o posledních dnech života Ježíše Krista slavné autorské dvojice Andrew Lloyd Webber a Tim Rice. Uvede ho v režii Lumíra Olšovského muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla. Jesus Christ Superstar bude mít premiéru 2. prosince 2023 na Nové scéně DJKT a v titulní roli se objeví Pavel Klimenda a Pavel Režný.

02.12.2023
Autor článku: 
Martina Drbušková/ika

Muzikál uvede začátkem prosince muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla v režii Lumíra Olšovského a v hudebním nastudování Dalibora Bárty s legendárním českým přebásněním Michaela Prostějovského. Diváci se mohou těšit na známé hity jako Mít rád bližního svého, Superstar nebo V zahradě getsemanské, proslavené už prvním českým nastudováním tohoto titulu v pražské Spirále v roce 1994 a posléze i dalšími inscenacemi v Brně, pražském Karlíně, Ostravě a Uherském Hradišti. Do titulních rolí byli po schválení licenční agenturou obsazeni Pavel Klimenda a Pavel Režný, Jidáše si zahrají Dušan Kraus a Lukáš Ondruš, Maří Magdalénu pak Charlotte Režná a nová členka souboru Natálie Dvořáková.

Fenomenální dílo, které nadchlo miliony diváků několika generací po celém světě, se v Plzni představí nejen se zcela novým obsazením herci mladé generace, ale i v novém inscenačním pojetí – celkový styl naznačují ostatně i vizuály, které se před prázdninami fotily v prostorách bývalých Městských lázní,“ uvedl režisér a šéf souboru muzikálu Lumír Olšovský.

Premiéra je naplánovaná na 2. prosince 2023 na Nové scéně DJKT, vstupenky na první reprízy mohou diváci zakoupit v pokladně předprodeje Smetanovy sady 16, 301 00 Plzeň, on-line na webových stránkách djkt.eu nebo v síti Plzeňská vstupenka.

Tim Rice / Andrew Lloyd Webber

JESUS CHRIST SUPERSTAR

Libreto: Tim Rice

Hudba: Andrew Lloyd Webber

České přebásnění: Michael Prostějovský

Režie: Lumír Olšovský

Hudební nastudování: Dalibor Bárta

Dirigenti: Dalibor Bárta / Pavel Kantořík

Dramaturgie: Pavel Bár

Choreografie: Michaela Dzurovčínová

Scéna a kostýmy: Dave Benson

Sbormistr: Vojtěch Adamčík

Lighting design: David Janeček

Videoprojekce: Dave Benson, Ondřej Brýna

Sound design: Matouš Pilný

 

Ježíš Nazaretský: Pavel Klimenda / Pavel Režný

Jidáš Iškariotský: Dušan Kraus / Lukáš Ondruš

Maří Magdaléna: Natálie Dvořáková / Charlotte Režná

Pilát Pontský: Pavel Klečka

Král Herodes: Jan Holík

Kaifáš: Jan Fraus

Annáš: Radim Flender

1. kněz / company: Jaroslav Panuška

2. kněz / company: Jaromír Holub / Lukáš Jindra

3. kněz: Roman Krebs

Petr: Martin Holec

Šimon Zélótes: Josef Fečo / Adam Kaňák

Panna Marie: Apolena Veldová / Stanislava Topinková Fořtová

Soul Girls / company: Soňa Hanzlíčková / Kateřina Herčíková, Kateřina Chrenková, Lucie Pragerová

Company (apoštolové, vojáci, ženy atd.): Lucie Dolejšková, Nikola Erneker, Tereza Koželuhová, Eva Staškovičová, Hana Spinethová, Alexandra Vostrejžová, Viktor Aaron, Filip Antonio / Jakub Gabriel Rajnoch, Ondřej Baumrukr, Jan Franc, Albert Pechmann, Adam Škandera, Jiří Šup, Ondřej Tolar, Jan Veselý, Tomáš Zbranek

Kluk: Petr Cimmermann / Tadeáš Prokop

www.djkt.eu

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Známe výsledky letošního ročníku Ceny Hereditas obligat, kterou Královéhradecký kraj udílí za obnovu a záchranu architektonického dědictví na svém území. Odborná porota letos z 12 nominací vybrala opravu zámeckého areálu Karlova Koruna či bývalého vodojemu, restaurování historicky cenných náhrobků a cenu za popularizaci památkové péče získal Jiří Němeček.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.07.2024

ČR: V Poslanecké sněmovně tento týden v prvním čtení prošla novela zákona č. 496/2012 Sb. o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie, zkráceně novela zákona o audiovizi. Vláda ji schválila koncem června. S její účinností se počítá k 1. lednu 2025. Hlavními změnami, které přináší, jsou rozšíření selektivní podpory o televizní a VOD tvorbu, podpora herního průmyslu a vylepšení mechanismu filmových pobídek.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
12.07.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Česká centra a Kancelář generálního komisaře vyhlašují otevřenou výzvu pro umělce a projekty s cílem podílet se na kulturním programu českého národního pavilonu na světové výstavě EXPO 2025.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
11.07.2024

PRAHA: Nová interaktivní výstava Praga Magica zprostředkovává svým návštěvníkům jedinečnou procházku Prahou, a to v prostorách nově zrekonstruovaného domu U Červené lišky na Staroměstském náměstí. Dominanty Prahy i známá pražská místa spatří z naprosto nevšedních perspektiv a navštíví magická zákoutí, ve kterých mohou hrát i svůj interaktivní příběh. Poznejte Prahu, jak jste ji nikdy neviděli!

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
11.07.2024