čtvrtek
3. prosince 2020
svátek slaví Svatoslav
Kalendář 2021
© Zdroj: www.tetin.czTetín vytvořil jedinečný kalendář na výroční rok 2021

TETÍN: Obec Tetín si nechala vyrobit ve spolupráci s fotografem Martinem Majerem jedinečný nástěnný kalendář pro výroční rok 2021. Příští rok to totiž bude již 1100 let od smrti české kněžny a světice svaté Ludmily, která zemřela právě na Tetíně.

Autor článku: 
Vojtěch Hrdlička

Na příští rok je na Tetín naplánovaná celonárodní pouť. Kalendář zobrazuje historické a přírodní krásy, které tato historická obec nabízí po celé roční období. Tato místa ovšem ukazuje trochu z jiného pohledu a kalendář tak nese jméno Tetín zasněný ve fotografii Martina Majera. Nyní je v prodeji pro veřejnost za 220 Kč. Zakoupit si ho můžete na Obecním úřadě Tetín v úředních hodinách Po a St 9:00-12:00 , 13:00-15:00. Objednat si ho můžete i online na e-shopu obce: www.tetin.cz nebo zde: ou@tetin.cz.

www.tetin.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR-OLOMOUC: Moravská filharmonie spolu s Arcibiskupstvím olomouckým připravuje na 7. prosince slavnostní benefiční koncert. Připomene jím významná jubilea tří velikánů hudebního světa: Beethovena, Martinů a Dvořáka. Adventní koncert zazní v podání špičkového hudebního souboru Trio Martinů a Moravská filharmonie ho divákům zprostředkuje živě díky online přenosu přímo z krásné dvorany Arcibiskupského paláce. Koncert je pro všechny posluchače zdarma, dobrovolné příspěvky od posluchačů poplynou na podporu projektů Charity Česká republika. Záštitu nad koncertem převzal Mons. Jan Graubner, olomoucký arcibiskup a metropolita moravský.

Celá ČR, Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Památky
Co se děje
03.12.2020

ČR: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a do jaké míry jednotlivým oborům může pomoci dotační program COVID-Kultura II? Dosáhne na něj každý, kdo má nárok? Zeptali jsme se Jana Julínka, zakladatele a vedoucího Divadla RePublika.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Ostatní
Nepřehlédněte
02.12.2020

ČR-PRAHA: Kde roste nejstarší pražský strom? Jak se střílelo pražské poledne? Kam se ztratil originál zakládací listiny Karlovy univerzity? Kdo byl pivní král? A devadesát dalších příběhů z historie staré Prahy přináší kniha oblíbená u čtenářů i průvodců po Praze. Vydává Dokořán a Jaroslava Jiskrová – Máj.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
01.12.2020

BOHUMÍN: Koronavirus a s ním související přísná hygienická opatření nikoho nešetří. Bohumínští kvůli němu letos přišli o tradiční vánoční jarmark i rozsvěcování vánočních stromů s koncertem a ohňostrojem. Obě akce byly v plánu o předešlém víkendu. Letošní první adventní neděli tak lidé rozjímali doma a slavnostně nazdobené stromy na zdejším náměstí T. G. Masaryka rozsvítili elektrikáři v tichosti a bez diváků. Tereza Rezková, která Bohumíňákům měla u této příležitosti zazpívat, vzkázala, že dorazí příští rok.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura
Co se děje
03.12.2020