pátek
19. dubna 2024
svátek slaví Rostislav
Logo knihovny
© Zdroj: https://www.facebook.com/stredoceskaknihovnaStředočeská knihovna chystá digitální a informační vzdělávání pracovníků v kultuře a kreativních odvětvích v celém kraji

KLADNO: Využití umělé inteligence v kreativní práci, produkce audio a video obsahu, lektorské dovednosti nebo řešení krizových a stresových situací. To jsou jen vybraná témata z nabídky 50 workshopů, které letos pro pracovníky kulturních a kreativních odvětví chystá Středočeská vědecká knihovna v Kladně po celém Středočeském kraji.

Autor článku: 
Kristýna Froňková

Vzdělávací aktivity Středočeské akademie pro kulturní a kreativní odvětví (zkráceně SAKKO) se zaměří na oblasti digitálních dovedností, finanční gramotnosti a manažerských a komunikačních kompetencí. Konat se budou od února do prosince vedle krajské knihovny v Kladně také v 5 knihovnách v Benešově, Mladé Boleslavi, Příbrami a Kutné Hoře.

Kompletní přehled workshopů s jejich termíny najdete na www.sakko.cz.

Workshopů se mohou zúčastnit jak zaměstnanci kulturních institucí, tak OSVČ. Účast na workshopech je bezplatná.

„Díky projektu dostávají lidé pracující v kultuře a kreativních odvětvích unikátní příležitost rozšířit si své znalosti a dovednosti. V loňském roce nám na kvalitu i výběr kurzů přišla velmi pozitivní zpětná vazba, proto mě těší, že jsme i letos získali finanční podporu,“ říká ředitel Středočeské vědecké knihovny Roman Hájek.

Projekt Rozvoj měkkých dovedností pracovníků v kulturním a kreativním sektoru ve Středočeském kraji II  je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury ČR a bude podpořen také z rozpočtu Středočeského kraje.

www.svkkl.cz

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj ocenil významné osobnosti v regionu. Mezi oceněnými je kardinál Dominik Duka, ředitel Oblastní charity Červený Kostelec a laureáti z oblasti sportu, školství, vědy i umění. In memoriam získal Medaili Královéhradeckého kraje I. stupně uznávaný zoolog a „Legenda Krkonoš“ Jiří Flousek.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
18.04.2024

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR na své 98. schůzi schválila návrh zákona o státní památkové péči, který je dílčí technickou novelou a upravuje zejména dvě oblasti.

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky
Co se děje
17.04.2024

ČR: Spolek Kašpar je soubor, který je již více jak třicet let etablovaný na české divadelní scéně. Aktuálně hraje v Divadle v Celetné a v komorním prostoru Klubovna v Jindřišské ulici. V letošním roce se Spolek Kašpar ve spolupráci s Divadlem v Celetné, Klubovnou a Rádiem Kašpar rozhodl vypsat první ročník anonymní dramatické soutěže KAŠPAR.DRAMATIK o nejlepší původní divadelní hru na téma „STRACHY / OHROŽENÍ“.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.04.2024

DOMAŽLICE, LITOMYŠL: Ústředním místem oslav dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany bude letos Festival Smetanova Litomyšl, který se uskuteční v termínu od 8. 6. do 7. 7. V hlavním programu tohoto významného hudebního svátku vystoupí pouze jeden jediný amatérský soubor. Jmenuje se Čerchovan a jedná se o pěvecký sbor působící v Domažlicích nepřetržitě od svého založení v roce 1901. V současné době ho tvoří přibližně 45 amatérských zpěváků a od roku 1997 stojí v jeho čele sbormistr MgA. Marek Vorlíček. Právě jeho jsme při příležitosti mimořádného festivalového vystoupení požádali o rozhovor.

Pardubický kraj, Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Lidová kultura, Památky, Soutěže a festivaly
Články a komentáře
17.04.2024