čtvrtek
29. února 2024
svátek slaví Horymír
Modelka Hofmanová
© Foto: Kateřina LebedováStaňte se součástí Fashion Show 2024: Zlin Design Week spouští Open Call na modely/ky

ZLÍN: Zlin Design Week, který je již 10 let kolébkou mladých umělců, nadšenců do vzdělávání, komunikace, designu a módy, odhaluje budoucnost letošního programu a hledá k němu posily. Jednou z programových částí festivalu je připravovaná Fashion Show, při které představí své kousky designéři a designérky z různých koutů světa. Co ale převtěluje návrhy v realitu, jsou právě jejich nositelé a nositelky. Otevřené přihlašování pro modely*ky všech věkových kategorií probíhá od 7. února do 3. března a přihlásit se může opravdu každý.

Autor článku: 
Michaela Kottová

Zlin Design Week představuje vrchol exkluzivity v designu, který je mimo jiné dostupný všem, bez rozdílů. Jsme hrdé na to, že náš Open Call nemá specifikace a omezení. Pro nás je každý člověk jedinečný a má mít prostor svou krásu ukázat světu, konstatují Julie Müllerová a Annamarie Urbánková, manažerky Fashion Show ZDW 2024.

Koncept přehlídky "Future is a Spectrum" podtrhuje dynamickou povahu budoucnosti, jež není omezena na jedinou lineární cestu, ale rozprostírá se jako rozmanité spektrum možností. Každý bod tohoto spektra reprezentuje jedinečný aspekt možné reality, vytvářející pestrou a propojenou tapisérii budoucího vývoje.

Klíčové prvky tohoto konceptu zahrnují neustálý vývoj technologií, vzájemně nepředvídatelná propojení a smyslové zkoumání, které společně tvoří intenzivní a komplexní pohled na budoucnost módního průmyslu a společnosti jako celku,“ vysvětluje koncept dramaturgyně festivalu Jitka Smolíková.

Jak se stát součástí Fashion Show ZDW 2024?

  • Kdo se může přihlásit do Open Callu? Každý! Zlin Design Week hledá diverzní modelky i modely různých tváří a tvarů, všech věkových kategorií, bez ohledu na předchozí zkušenosti. Je to příležitost pro kohokoli, kdo má chuť ukázat svůj talent a vášeň pro design.
  • Jak se přihlásit? Z důvodu ochrany osobních údajů zasílejte níže přiložené požadavky do 3. března na e-mailovou adresu: fashionshow@zlindesignweek.com
    • jméno, příjmení a věk
    • odkud jste
    • výšku a míry postavy (obvod hrudníku, v pase a bocích, vel. obuvi)
    • 3 fotky: z profilu, z čela a celé postavy.

Fashion Show je otevřená všem zájemcům, bez ohledu na charakteristiky, tělesné proporce, věk či zdravotní stav. Jednoduše každý má možnost zazářit na prknech módního mola. Osobní zkušenost dokládá jedna z účastnic, Klára Hofmanová: Akce, jako je Zlin Design Week, vždycky přinášejí spoustu inspirativních, kreativních a talentovaných lidí se zajímavými životními příběhy. Ten pocit, který zažíváte, když jdete krásně nalíčení, ve stylizovaném outfitu, který vzbuzuje ohromení a někdo ho sám vymyslel a ušil, je nepopsatelný, přeji Vám ho zažít.

Hlavní festivalová módní přehlídka se uskuteční během pátečního programu festivalu Zlin Design Week, který vzniká pod záštitou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati a uskuteční se od 8. do 14. května 2024. Vstupenky bude možné zakoupit už počátkem března.

Zajímají-li Vás konkrétní body programu, buďte s námi. Pro bližší informace sledujte odkazy na webovou stránku nebo Instagramový profil.

Fotografie z předchozích ročníků ZDW Fashion Show naleznete pod odkazem.

 

O Zlin Design Weeku

Zlin Design Week je týdenní design festival, kde může každý najít inspiraci. Prostřednictvím festivalu vytváříme platformu pro setkávání mladých designérů a profesionálů, pro prezentaci, vyjádření, sdílení a nečekaná spojení. Podporujeme mladé talenty a přinášíme čerstvý vítr v oblasti designu. Projekt vznikl roku 2015 na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně díky mezioborové spolupráci designu, marketingu, fotografie a audiovize.

 

Mohlo by vás také zajímat...

LITEŇ: Na zámku v Litni se chystá připomínka kulatého výročí Jarmily Novotné, součástí slavnostního programu bude i otevření novorenesanční hrobky rodu Daubků.

Středočeský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění, Památky, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
28.02.2024

PRAHA: Poslední únorovou neděli mohli diváci v Divadle v Celetné vidět první fázi jednoho zajímavého experimentu. Spolek Kašpar uvedl veřejnou zkoušku nově připravované inscenace hry Williama Shakespeara KRÁL LEAR v režii Jakuba Špalka, která vzniká rozfázovaně do několika etap.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Památky
Co se děje
28.02.2024

ŠVÉDSKO-ČR: Česká historička Blanka Karlsson, žijící od roku 1984 se švédským manželem v Norrköpingu, patří k těm obětavým duším, které „na oltář vlasti“ dokážou přinést ohromnou spoustu času. K těm, kteří nelitují vlastních prostředků a s celoživotním zápalem se věnují svému vyvolenému tématu. Tím je pro ni zcela logicky mapování švédských pobytů dvou mimořádných postav české kultury a historie: Jana Amose Komenského a Bedřicha Smetany. Smetanovo 200. výročí narození 2. 3. 1824 dalo také vznik našemu dnešnímu rozhovoru na dálku.

S Blankou se známe díky natáčení dokumentu České kořeny ve Švédsku (2009) a dalším četným kontaktům, které se od něj odvíjely. Mohla jsem tak zblízka poznat její ryzí vlastenectví, které u mnohých často probudí až pobyt v zahraničí; ne tak u ní. Má jej zkrátka v krvi.

Výsledky svého třicetiletého bádání o Smetanovi ve Švédsku shrnula do své publikace vydané ve vlastním vydavatelství Blanka Pragensis.  

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Vzdělávání
Články a komentáře
28.02.2024

ČR: Výpravy po schwarzenberských místech je název už pátého dílu Výprav, osobitého cestopisu literárního publicisty a spisovatele Jiřího Peňáse. Autor svou pouť zahájil v létě 2023 ve společnosti Karla Schwarzenberga. Další destinace pak objel sám, protože do putování s knížetem zasáhl osud. Výsledkem je poutavé čtení. Z něj vystupuje originální portrét Schwarzenberga, s nímž Peňás napsal patrně poslední knižní rozhovor. Kromě toho Výpravy nabízejí zábavné, čtivě podané putování po krajině, historii a architektuře. Zápisky ze schwarzenberských míst v Česku a v Rakousku i tentokrát prostupují autorovy vtipné postřehy a osobní vzpomínky. Knihu vydává Echo Media. Zde je od 19. února k mání v e-shopu, v knihkupectvích se objeví od 28. února.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Vzdělávání
Nepřehlédněte
26.02.2024