pátek
22. září 2023
svátek slaví Darina
PamátnikT.Bati - trikolóra – 17.listopad
© Jsf AbbRozsvícení Památníku T. Bati ve Zlíně do trikolóry

ZLÍN: Letos již potřetí bude Baťův Památník slavnostně nasvícen do barev české trikolóry na Den boje za svobodu a demokracii. Nenechejte si ujít tuto mimořádnou podívanou ve čtvrtek 17. listopadu přesně v 17:11, kdy se současně rozezní veřejná reprodukce písně Modlitba pro Martu. Na tento státní svátek navíc můžete využít prohlídek se vstupem zdarma od 10:00 do 16:00.

17.11.2022
17:11 - 22:00
Autor článku: 
Zuzana Bílá

Na 17. listopad 2022 bude Památník Tomáše Bati otevřen k návštěvě se vstupem zdarma v čase 10:00 - 16:00 (poslední prohlídka začne v 15:00). V každou celou hodinu budou probíhat komentované prohlídky, ale Památník bude možno si prohlédnout i individuálně bez výkladu. Volné vstupenky si však nejdřív přijďte vyzvednout do Infopointu Památníku (ve vedlejší budově gymnázia, nám. T. G. Masaryka 2734), až poté vás průvodce doprovodí přímo do Památníku.

Na závěr návštěvního dne se uskuteční přesně v 17:11 velkolepá podívaná v podobě okamžiku speciálního rozsvícení Baťova Památníku do trikolórových barev. Silný moment ještě více umocní současné přehrání legendární skladby Modlitba pro Martu. Památník bude takto slavnostně zářit do 22:00.

Premiéra svátečního nasvícení zlínského klenotu do českých národních barev proběhla v roce 2020. Autorem této původní ideji je fotograf a výtvarník Josef Řezníček známý pod pseudonymem Jsf Abb, který se na realizaci bude podílet i letos. Před dvěma lety se současně Památník T. Bati stal součástí iniciativy Díky, že můžem, která pořádá pravidelně oslavy 17. listopadu na Národní třídě. Připojil se tak k myšlence rozsvítit celorepublikově významné budovy do české trikolóry, a vyslat tímto symbolickým gestem do společnosti zprávu, že hodnoty sametové revoluce jsou stále živé.

Přijďte zažít silnou atmosféru na Gahurův prospekt ve Zlíně k Památníku Tomáše Bati!

Více info: www.pamatnikbata.eu

Je založena také Facebooková událost Rozsvícení Baťova Památníku ve Zlíně do trikolóry 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Přijměte prosím pozvání na náš pravidelný seminář na téma pracovního práva v praxi příspěvkových organizací v oblasti kultury.

12. října 2023, 10–14 hod.

kurzovné: 500 Kč
uzavření registrace přihlášek: 20. září 2023
kontakt: ladrova@nipos.cz

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
19.09.2023

ČR-ZAHRANIČÍ: Česká republika má novou památku zapsanou na Seznam světového dědictví UNESCO. Je to Žatec a krajina žateckého chmele. Rozhodl o tom Výbor pro světové dědictví na svém zasedání v Rijádu (Saudská Arábie). Památka je první na tomto seznamu UNESCO, která představuje krajinu s chmelnicemi a stavby spojené se zpracováním chmele a jeho obchodováním. 

Celá ČR, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Památky
Nepřehlédněte
19.09.2023

ČR: Historik Jan Hrubecký spolu se svým kolegou Ing. Jiřím Vaněčkem se rozhodli k půlkulatému výročí vzniku i zániku první československé republiky napsat knihu, která v české historiografii dosud chybí. Knihu o obráncích československého stálého těžkého opevnění, největšího stavebního projektu státu i jeho právních nástupců do dnešních dob.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
19.09.2023

HRADEC KRÁLOVÉ: V sobotu se na pěti místech v historickém centru Hradce Králové uskutečnila akce Zažít město jinak. Filharmonie Hradec Králové, kavárna MOKKA ODA, Centrum uměleckých aktivit, Klicperovo divadlo a akční skupina Divá bába připravili program na ulici, náměstí i ve svých prostorách a během odpoledne se společně bavili s návštěvníky, kteří k nim – často poprvé – přišli. Na pořadu byly koncerty, dílny, prohlídky, ale i divadelní kvíz, poznávačka rostlin a samozřejmě i občerstvení. Návštěvníci i pořadatelé jsou ve shodě – spokojení a s plány na další ročník.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Architektura, Hudba, Ostatní
Co se děje
18.09.2023