sobota
2. prosince 2023
svátek slaví Blanka
Logo
© Archiv pořadatelePřijďte se zamilovat, aneb Valentýnské rande naslepo… s knihou

KLADNO: V loňském roce přišla Středočeská vědecká knihovna v Kladně v květnu – měsíci lásky – poprvé s výzvou, aby si čtenáři vyzkoušeli, jak může taková schůzka naslepo s knihou vypadat. Pro velký zájem byla akce nakonec o týden prodloužena a vůbec znamenala poměrně velké oživení, jak pro čtenáře, tak i pro zaměstnance knihovny, především dámy. Svátek svatého Valentýna přirozeně nabídl možnost tuto úspěšnou akci zopakovat. Od 13. do 18. února nyní mají čtenáři možnost absolvovat Valentýnské rande naslepo. V půjčovně v 1. patře knihovny na ně již čeká hromádka knih připravená „randit“.


 

od 13.02.2023 do 18.02.2023
Autor článku: 
Jitka Hrušková

Ale v čem vlastně takové rande s knihou spočívá?

Čtenář si vybere z nabídky – do červeného obalu nepřehlédnutelně zabalených – utajených knih tu svou. Zvolenou knihu si u pultu nechá načíst jako běžnou třicetidenní výpůjčku. Poté, co si ji odnese domů, rozbalí a začte se, začíná jeho schůzka naslepo. Pokud by snad čtenář očekával, že v knihovně touto cestou najde životního partnera, bude asi trochu zklamán, i když nikdy nevíte, že? Hlavním smyslem akce je především přilákat do knihovny nové čtenáře a těm stávajícím nabídnout čtivo, po kterém by třeba za normálních okolností možná nesáhli. Získají tak možnost objevit pro sebe doposud neznámého autora či titul a rozšířit tak své literární obzory.

Programová a PR pracovnice Jitka Hrušková k tomu říká: “U reálné schůzky naslepo také nikdy nevíte, kdo přesně Vám přijde a přesně tak je tomu i u valentýnských výpůjček.“

Letošní „randění“ ovšem doznalo jistých inovací. Oproti tomu májovému již nejsou knihy genderově rozděleny na „ženské“ či „mužské“. Žádné nápovědy. A další změnou jsou malá valentýnská překvapení, které v několika utajených knihách čtenář může najít. Jaká? Kromě poukazu na knihu do vlastní péče či roční registrace do knihovny zdarma na některé účastníky „randění“ čeká exkluzivní soukromá prohlídka knihovny v doprovodu konkrétního pracovníka. Perličkou je prohlídka s ředitelem knihovny Romanem Hájkem osobně.

 

Kdy:                     13. – 18. 2. 2023

Kde:                     Středočeská vědecká knihovna v Kladně, ul. Gen. Klapálka 1641www.svkkl.cz

Co:                        Valentýnské rande naslepo… s knihou – akce na podporu čtenářství


 

Více podrobností naleznete na webu knihovny www.svkkl.cz.

 

Mohlo by vás také zajímat...

BOHUMÍN: "Maryšku jsme založili jako literárně - dramatický klub. Spektrum působnosti sdružení se ale postupem let rozšířilo do nejrůznějších oblastí (besedy, literární večery, přednášky, výstavy, multižánrové akce a festivaly, autorská tvorba, filmový klub apod.)," uvádí na svém webu členky bohumínského spolku Maryška. Představujeme jeho aktuální aktivity v závěru letošního a začátkem příštího roku.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
01.12.2023

ZLÍN: V pátek 24. listopadu proběhlo v pražském Rudolfinu slavnostní předávání cen prestižní soutěže „Stavba roku“. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které obdrželo od jeho pořadatelů pozvání, zde zastupoval jeho ředitel Pavel Hrubec.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.12.2023

ČR: Charitativní díl soutěže StarDance, který Česká televize odvysílala v sobotu 25. listopadu se postaral o absolutní rekord ze všech odvysílaných charitativních dílů pořadu. Celková vybraná suma pro Centrum Paraple činí 25 174 220 Kč. Slavnostního předání šeku se v silném zastoupení zúčastnily osobnosti spojené s pořadem StarDance a zástupci Centra Paraple. Za Českou televizi šek předala vedoucí komunikace a korporátního partnerství Jana Mrákotová.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
30.11.2023

ŽATEC, ČR: Česká republika opět potvrdila, že je světovou velmocí, co se týče zápisů na seznam kulturního dědictví UNESCO. V pondělí dne 18. září 2023 bylo na zasedání Výboru pro světové dědictví, které se konalo v saudskoarabském Rijádu, rozhodnuto o zařazení chmelařské krajiny a města Žatec, jejího centra, na prestižní seznam světového dědictví pod názvem Žatec and the Landscape of Saaz Hops. ČR se tudíž může pyšnit vůbec první chmelařskou krajinou na světě, která nese značku UNESCO. Na úspěšné nominaci se podílelo mnoho subjektů; my jsme s několika dotazy oslovili site managera památky světového dědictví, pana Jaroslava Špičku, bývalého místostarostu města Žatce, v současnosti též ředitele Chrámu Chmele a Piva, p. o.

Celá ČR, Ústecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky
Články a komentáře
29.11.2023