ČESKÝ KRUMLOV: Rekonstrukce fotografického Ateliéru Seidel v Českém Krumlově a znovuobjevení unikátní sbírky téměř sto čtyřiceti tisíc historických fotografií se stává nejen podnětem k vyprávění pohnutého životního příběhu dvou fotografů - otce a syna, ale vede také k oživení česko-německého dialogu, ke zpřítomnění dávných životů a zaniklé kultury. Přivádí k obecnému zamyšlení nad fotografií, která tu není jen historickým svědectvím, ale i prostředkem prožívání a vzpomínání.
"Fotoateliér Seidel se stal znovuobjeveným fenoménem města Český Krumlov. Film připomíná dílo obou fotografů, kteří byli Českokrumlováky každým coulem. Františka dokonce někteří občané ještě pamatují. Odkaz Josefa i Františka má mnoho co říci i v dnešní době. Věřím, že místním lidem bude dokument Karla Čtveráčka opravdu blízký, protože je příběhem našich sousedů a vlastně i nás místních, který pokračuje i v jedenadvacátém století. Jsem si jist, že tento film podpoří ještě větší hrdost na to, že Fotoateliér Seidel je náš, českokrumlovský," sdělil manažer projektu Museum Fotoateliér Seidel Petr Hudičák.
Premiéra s názvem "Včely letěly krásně" bude uvedena v úterý 26. května v Městském divadle v Českém Krumlově. Sedmdesátiminutový dokumentární film Karla Čtveráčka zhlédnou diváci zdarma ve dvou časech, od 18 a 20 hodin.
Volné vstupenky si zájemci mohou vyzvednout v Infocentru Český Krumlov nebo v pokladně Městského divadla
Více informací o filmu najdete zde http://obcan.ckrumlov.info/docs/cz/premiera_filmu_seidel_aktualita_20090520150352.xml
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.