sobota
2. prosince 2023
svátek slaví Blanka
Ten, který vylezl na kopec a rozhlédl se
© Archiv divadlaPozvání do Budějovic

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Rád bych vás pozval do Českých Budějovic do našeho Malého divadla. V tomto týdnu nás totiž čekají 4 reprízy naší novinky, kterou jsme v premiéře sice představili již před koncem minulé sezóny, ale díky technické náročnosti uvádíme opět v bloku až nyní. Jedná se o velmi netradiční scénické uchopení osobních vzpomínek žijícího šamana Blackhorse Mitchella z indiánského kmene Navajů. Tato velmi komorní inscenace na pomezí loutkového - imerzivního - storytellingového a dokumentárního divadla je určena pouze pro omezený počet diváků a využívá řady artefaktů dovezených přímo z navajské pouště. Je téměř nepřevozitelná a zatím se nám zatím nepodařilo vymyslet vhodný pražský prostor, kde bychom mohli inscenaci uvést (díky tomu nakonec i sešlo z uvedení v rámci festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem). Proto bych vás na ní rád pozval přímo k nám do Malého divadla, kde ji nyní uvádíme 3.11., 4.11. a 5.11. Další blokové uvedení inscenace Ten, který vylezl na kopec a rozhlédl se plánujeme až na leden. https://www.jihoceskedivadlo.cz/porad/2510-ten-ktery-vylezl-na-kopec-a-rozhledl-se

Autor článku: 
Petr Hašek
Zároveň bych vás také rád upozornil na žhavou novinku repertoáru Malého divadla Spaghetti Futurista v režii Petra Erbese. Tato neotřele komunikativní inscenace pro nás znovuobjevuje zapomenutou osobnost světového výtvarného umění (a futurismu obzvlášť) a budějovickou rodačku - Růženu Zátkovou.
 
Pokud už budete v Budějovicích, tak můžete i zavítat do Opery Jihočeského divadla, kde právě dokončujeme inscenaci Kouzelné flétny. Premiéra už 4. a 5.11.https://www.jihoceskedivadlo.cz/porad/2610-kouzelna-fletna

 

Hezké podzimní dny a zvu do Budějovic!

MgA. Petr Hašek
umělecký ředitel Geisslers Hofcomoedianten z.s. a umělecký šéf Malého divadla Jihočeského divadla v Českých Budějovicích

Mohlo by vás také zajímat...

BOHUMÍN: "Maryšku jsme založili jako literárně - dramatický klub. Spektrum působnosti sdružení se ale postupem let rozšířilo do nejrůznějších oblastí (besedy, literární večery, přednášky, výstavy, multižánrové akce a festivaly, autorská tvorba, filmový klub apod.)," uvádí na svém webu členky bohumínského spolku Maryška. Představujeme jeho aktuální aktivity v závěru letošního a začátkem příštího roku.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
01.12.2023

ZLÍN: V pátek 24. listopadu proběhlo v pražském Rudolfinu slavnostní předávání cen prestižní soutěže „Stavba roku“. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které obdrželo od jeho pořadatelů pozvání, zde zastupoval jeho ředitel Pavel Hrubec.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.12.2023

ČR: Charitativní díl soutěže StarDance, který Česká televize odvysílala v sobotu 25. listopadu se postaral o absolutní rekord ze všech odvysílaných charitativních dílů pořadu. Celková vybraná suma pro Centrum Paraple činí 25 174 220 Kč. Slavnostního předání šeku se v silném zastoupení zúčastnily osobnosti spojené s pořadem StarDance a zástupci Centra Paraple. Za Českou televizi šek předala vedoucí komunikace a korporátního partnerství Jana Mrákotová.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
30.11.2023

OSTRAVA: Během uplynulého víkendu byly v moravskoslezské metropoli zahájeny tradiční vánoční trhy. Konaly se také první dvě komentované prohlídky, na kterých se návštěvníci dozvěděli, jak vypadaly svátky ve staré Ostravě.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
28.11.2023