OSTROV: Voyo Originál a druhá série seriálu Sex O'Clock si z 56. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově (22.–27. září) odnáší hned dvě ocenění, a to čestné uznání festivalové poroty a cenu dětského diváka v kategorii seriálová tvorba.
Filmové projekce i doprovodný program letos v Ostrově navštívilo kolem čtrnácti tisíc návštěvníků. Odborná porota pro seriálovou tvorbu udělila čestné uznání druhé řadě Sex O'Clock s odůvodněním, že: „Sex O'Clock má odvahu otevírat citlivá témata jako je sexuální zneužívání, kriminalita a podobně.“ Seriál uspěl také na základě hlasování dětí a získal tak cenu dětského diváka v kategorii seriálová tvorba.
„Obě letošní ocenění na Festivalu Oty Hofmana nám udělala nesmírnou radost a moc si jich vážíme. Potvrdilo se, že Sex O'Clock dlouhodobě boduje jak u odborné veřejnosti, tak u diváků, na které cílíme,“ říká kreativní producentka Marta Fenclová k uznání odborné poroty a divácké ceně, kterou si letos odnáší. „Ráda bych poděkovala festivalu za vřelé přijetí, vynikající atmosféru a skvělé diskuze s diváky, kterou jsou pro tvůrce vždy velmi podnětné. Ostrov nad Ohří je pro rodinu Anenských a celý tvůrčí tým takový náš Love Island,“ dodává producentka Cinebonbon a režisérka Sex O'Clock Karolina Zalabáková.
Druhá série sleduje příběh opět příběh rodiny Anenských. Ema (Sára Korbelová) sice bude mít miminko, ale to neznamená, že začne být konečně dospělá. Judita (Petra Bučková) zkusí začít znova, vyoutovaný Michal (Jan Révai) se ocitne ze dne na den bez práce a babička Greta (Jana Švandová) nezklame a vytasí se s tajným plánem. K tomu jeden milostný trojúhelník, jedna nová sexy chemikářka a jedna děravá střecha. A samozřejmě Adamova cesta za ztrátou panictví, která se mění v poznání, že mít holku neznamená automaticky šťastný konec, ale je to začátek nové mise, jak si ji udržet. A protože neštěstí nechodí po horách, ale po Anenských, k problémům rozehraným v první sérii přibudou geometrickou řadou další.
Druhou řadu Sex O'Clock uvidí diváci tento podzim na Voyo.
BROUMOV: Říjen bude v broumovském klášteře spojen s měsíční hudební rezidencí české zvukové umělkyně Lucie Páchové a gruzínského hudebníka Alexandra Mishelashvili. Oba muzikanti zapojí do své tvorby i místní studenty a hudebníky. Veřejnosti se představí během závěrečného vystoupení na konci rezidenčního pobytu.
ČR-ZAHRANIČÍ: Komorní příběh o bolavé minulosti a složitých mezilidských vztazích uspěl v jihokorejské metropoli na festivalu Seoul International Drama Awards. Snímek Svatá, který pro Českou televizi natočil režisér Jiří Strach, získal ocenění v kategoriích nejlepší televizní film a nejlepší herečka. Porota tak ocenila mistrovský výkon Jiřiny Bohdalové při ztvárnění psychologicky náročné postavy. Hlavní roli pro legendu nejen stříbrného plátna napsal scenárista Marek Epstein. Svatá měla televizní premiéru letos 19. května, je dostupná v iVysílání ČT.
ČR: Po vzájemné dohodě na konci září v Reflexu vyjde poslední díl oceňovaného podcastu Hodina Dějepichu. Její autoři, Tereza Kujová a Jan Studnička, již chystají svůj v pořadí druhý projekt, který jejich fanoušci najdou na Forendors. Novinka se jmenuje HistoRIP. Bude autorům vlastním zábavným způsobem mapovat nejzvláštnější a nejpozoruhodnější příběhy historie. První díl této novinky na Forendors posluchači najdou již 4. října.