<p>KARLOVY VARY: Na konci února se ve Vonšově rozhodlo o podpoře projektů v rámci příhraniční spolupráce 2007 – 2013 mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko.</p> <p>Monitorovací výbor schválil z Karlovarského kraje pět projektových žádostí.<br /> V druhé prioritní ose s názvem „Rozvoj hospodářství a cestovního ruchu“ byly schváleny dva projekty. Obsahem prvního záměru je vytvoření brožury o česko-saských muzeích, která díky své dvojjazyčnosti osloví jak české, tak i německé zájemce o kulturu. Významnou část druhého projektu tvoří rekonstrukce rozhledny na Klínovci.</p> <p>„V souhrnu získali z Evropského fondu regionálního rozvoje žadatelé z Karlovarského kraje dotace v celkové výši 4,7 milionů Eur,“ shrnul náměstek hejtmana Petr Navrátil.</p> <p>Projekty můžete konzultovat a žádosti podávat na oddělení příhraničních projektů kraje. Podávání žádostí je průběžné.</p> <p>Více informací naleznete na www.kr-karlovarsky.cz.</p>
ČR: Aktuálním technologickým fenoménem dneška je bezesporu umělá inteligence (AI) a její integrace do každodenního života. Neustále se objevují nové a nové nástroje, služby a aplikace postavené na této technologii, které slibují zásadní změny v našich každodenních činnostech a pracovních procesech. Nicméně, otázkou zůstává, zda je AI skutečně revolučním posunem, nebo jen další technologickou bublinou, která nakonec praskne, podobně jako tomu bylo s Webem 2.0 před více než dvaceti lety. V tomto kontextu se objevuje otázka: může umělá inteligence skutečně transformovat fungování knihoven? A pokud ano, v jakých konkrétních oblastech? V tomto článku se pokusím odpovědět na tyto otázky a prozkoumat potenciál AI v modernizaci knihovních služeb.
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (MJVM) digitalizovalo v loňském roce 71 ročníků podnikových novin významného regionálního závodu Continental Barum s.r.o. Podnikové noviny začal tehdejší závod Rudý říjen vydávat v roce 1953 a jsou nepřetržitě vydávány dodnes. Název novin je vždy přizpůsoben změnám názvu organizace.