sobota
26. září 2020
svátek slaví Andrea
Ze zahájení Cesty na počest velkého náčelníka OKIMY
© Archiv pořadatelePOCTA MILOSLAVU STINGLOVI

ČESKÝ KRUMLOV: V Českém Krumlově odstartovaly legendární vozy cestovatelů cestu k uctění památky a připomenutí nedávno zesnulého cestovatele a dobrodruha Miloslava Stingla. Od 19. do 21. 5. podniknou společně cestu na nejsevernější, nejjižnější, nejzápadnější a nejvýchodnější místa České republiky.

Autor článku: 
Lubor Mrázek

Z důvodu vládních nařízení o zákazu pořádání akcí s účastí nad 100 osob nebylo bohužel možno na akci pozvat veřejnost. Začátek cestovatelského putování si můžete prohlédnout alespoň na fotografiích zde:

www.ckrumlov.info/docs/cz/fotogalerie_cesta_pro_okimu.xml

 

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončí v neděli 27. září v broumovském klášteře od šesti hodin koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Královéhradecký kraj
Hudba, Vzdělávání
Co se děje
25.09.2020

ČR: Soňa Červená, legendární operní pěvkyně a herečka, u příležitosti svých 95. narozenin zakládá nadační fond, který se zaměří na podporu talentovaných hudebníků a zpěváků – to vše v oboru klasiky.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
25.09.2020

PRAHA: Ministerstvo kultury vyhlásilo otevřené výběrové řízení na místo generálního ředitele/ředitelky Národní knihovny ČR. Uchazeči o tuto pozici si mohou podat přihlášku do 13. listopadu 2020. Pohovory s jednotlivými přihlášenými kandidáty před výběrovou komisí se uskuteční pravděpodobně do konce roku a nový generální ředitel/ředitelka by se mohl(a) ujmout funkce nejpozději k 1. 4. 2021.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2020

ČR: Profesionální divadla z celé republiky vybízejí své diváky, aby se nebáli vrátit do divadel, po nezvykle dlouhých divadelních prázdninách. Série krátkých videí koluje na sociálních sítích. Kampaň  se společným heslem: ZVEDÁME OPONY! zaštiťuje Asociace profesionálních divadel.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
23.09.2020