pondělí
15. července 2024
svátek slaví Jindřich
Logo projektu
© Zdroj: www.djkt.euPlzeňské divadlo hledá nejlepší dosud neuvedený komorní muzikál

PLZEŇ: Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla pokračuje v úspěšném soutěžním projektu INTRO určeném pro autory nových, původních muzikálů a vyhlašuje 4. ročník INTRO ’24 MINI, který je zaměřen na komorní muzikály pro maximálně pět herců a maximálně pětičlenný orchestr. Přihlášené muzikály posoudí nově sestavená porota z řad renomovaných odborníků a divadelních praktiků z celé republiky. Vítězný titul bude představen divákům i zástupcům odborné veřejnosti v podání členů muzikálového souboru na Malé scéně DJKT 21. a 22. února 2025. Autoři následně dostanou videonahrávku určenou k další propagaci svého díla. Uzávěrka je 31. 8. 2024.

Autor článku: 
Martina Drbušková/ika

„Nová díla, tedy kompletní libreto a záznam hudební složky, je nutné zaslat společně s přihláškou do 31. srpna 2024,“ upozorňuje šéf plzeňského muzikálového souboru a iniciátor soutěže Lumír Olšovský a dodává, že INTRO nabízí opravu výjimečnou příležitost pro začínající autory. „Všechny tři vítězné muzikály z 1. ročníku jsou stále k vidění na streamovací platformě Dramox a další se pro ni připravují,“ podotýká. Bližší informace i formulář k registraci naleznou zájemci na webových stránkách divadla: https://www.djkt.eu/projekty-a-akce/intro.

Členové odborné poroty:

 • Lumír Olšovskýšéf muzikálu Divadla J. K. Tyla Plzeň, režisér, herec
 • Gabriela Petráková, šéfka souboru muzikálu, Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava
 • Jan Šotkovský, dramaturg, překladatel, autor, Městské divadlo Brno
 • Alena a Jan Pixovilibretisté, Pixa-pro, Hudební divadla Karlín, Praha
 • Jana Uherová, dramaturgyně, Východočeské divadlo Pardubice
 • Michael Prostějovskýtextař, libretista, publicista, Praha
 • Zora Jandováherečka, zpěvačka, autorka, Praha
 • Vítězslav Sladký, šéfredaktor webu musical-opereta.cz, Plzeň
 • Dalibor Bártaskladatel, dirigent souboru muzikálu Divadla J. K. Tyla, Plzeň
 • Vilém Dubnička, režisér a dramatik, Plzeň
 • Pavel Bár, dramaturg souboru muzikálu Divadla J. K. Tyla, Plzeň

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Známe výsledky letošního ročníku Ceny Hereditas obligat, kterou Královéhradecký kraj udílí za obnovu a záchranu architektonického dědictví na svém území. Odborná porota letos z 12 nominací vybrala opravu zámeckého areálu Karlova Koruna či bývalého vodojemu, restaurování historicky cenných náhrobků a cenu za popularizaci památkové péče získal Jiří Němeček.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.07.2024

ČR: V Poslanecké sněmovně tento týden v prvním čtení prošla novela zákona č. 496/2012 Sb. o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie, zkráceně novela zákona o audiovizi. Vláda ji schválila koncem června. S její účinností se počítá k 1. lednu 2025. Hlavními změnami, které přináší, jsou rozšíření selektivní podpory o televizní a VOD tvorbu, podpora herního průmyslu a vylepšení mechanismu filmových pobídek.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
12.07.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Česká centra a Kancelář generálního komisaře vyhlašují otevřenou výzvu pro umělce a projekty s cílem podílet se na kulturním programu českého národního pavilonu na světové výstavě EXPO 2025.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
11.07.2024

PRAHA: Nová interaktivní výstava Praga Magica zprostředkovává svým návštěvníkům jedinečnou procházku Prahou, a to v prostorách nově zrekonstruovaného domu U Červené lišky na Staroměstském náměstí. Dominanty Prahy i známá pražská místa spatří z naprosto nevšedních perspektiv a navštíví magická zákoutí, ve kterých mohou hrát i svůj interaktivní příběh. Poznejte Prahu, jak jste ji nikdy neviděli!

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
11.07.2024